Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język
Portale internetowe Kissdigital.pl - rozwiązania mobilne Kofeina sklep
Projekt, budowa i promocja - budujemy kompleksowo portale internetowe w oparciu o Drupal. Zaawansowane aplikacje mobilne - bogate portfolio. Dostarczamy czystą kofeinę, z której możesz sam przygotować "energetyka" takiego jak lubisz.

100 lat! Niech żyje nam Windows XP
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
tomekh12
Przyjaciel

Reputacja: 25

0     0    
1   25-10-2013, 16:25   
Edytuj ten post      Cytuj     
12 lat temu wyszedł Windows XP (ach... październik to taki miesiąc Windowsowy, bo XP, 7, 8 i 8.1 to z października), od 9 kwietnia przyszłego roku zakończy się wsparcie dla Windows XP 13 , a jeśli mamy słaby komputer to już tylko powiedzieć 4 litery :X, bo jak wiadomo, dla Visty, Win7, Win8 i Win8.1 to do komfortowego korzystania to minimum 1 GB RAM, a jak mamy legendarne procesory typu Pentium I, II, III lub 4 to też mozemy zapomnieć o wymienionych wyżej systemach, Intel Pentium D to minimum dla nich, Windows XP miał kilka różnych wariacji, uporządkuję je chronologicznie:

Windows XP Home/Pro/x64 pierwsze wydanie - 2001
Windows XP MCE - 2002
Windows XP x64 drugie wydanie - 2003
Windows XP MCE 2004 - 2004
Windows XP MCE 2005 - 2005
Windows Fundamentals for Legacy PCs - 2006

Wszystkie te wariacje (oprócz ostatniej) miały zarówno wersję angielską, jak i polską, Windows Fundamentals for Legacy PCs był dostępny wyłącznie w wersji angielskiej, ale po zainstalowaniu Service Pack 3 możemy zainstalować program Language Packs, wybrać w nim polski i mamy spolszczony system, lecz tłumaczenie chyba było robione przez wiecznie śpiących królewiczów, więc wtedy dla bardziej zaawansowanych uzytkowników zalecam zostać przy angielskim MUI, ale dla mniej zaawansowanych to polskie MUI.
Wodnik Szuwarek
Przyjaciel

Reputacja: 18

0     0    
2   25-10-2013, 18:54   
No pamiętam jesień 2001. Kupiłem od Ruskich wersję Pirate Edition na stadionie X-lecia 5
tomekh12
Przyjaciel

0     0    
3   25-10-2013, 20:20   
Ostatnio znalazłem swojego legendarnego PC, nie mam go w sygnaturze, jest on z 1999 roku, ma on procesor Pentium III 750 MHz, 256 MB RAM, dysk 16 GB, kartę graficzną GeForce 3xxx (nie pamiętam jaka bo nie było w panelu sterowania), stację dyskietek 3,5 cala, napęd CD/DVD, z tyłu miał porty na mysz i klawiaturę PS/2, 2 porty USB 1.1, 1 port LAN, port na urządzenia typu kasa sklepowa, system miał fabrycznie Windows 98 SE, ja też w 2001 kupiłem XP i zrobiłem Upgrade, jak go niedawno uruchomiłem to ja "Skąd tu się wziął Service Pack 3, Internet Explorer 8 i Media Player 11?" znalazłem w nim Virtual PC 2004, a w nim maszyna wirtualna z Longhornem 4051 (Windows Vista M6 bodajże) nawet znalazłem kopię zapasową Windows 98 SE (pliki boot.cab i backup.cab). XP chyba kupiłem w listopadzie 2001.

Teraz się go sprzedało i nie ma.
pionaj
Ekspert

Reputacja: 199

0     0    
4   01-08-2014, 21:35   
i jeszcze długo będzie się platał po blaszakach... 1
http://pclab.pl/news58965.html
Ferrari415
Użytkownik

Reputacja: 8

0     0    
5   06-08-2014, 14:03   
XP to był najpopularniejszy system ( era przed windows 7! ) a teraz mimo wszystko jest wciąż na podium tylko że na drugim miejscu.

Nie utracił drugiego po win 7 miejsca na podium najpopularniejszych OS-ów mimo swojej śmierci.

R.I.P. XP

Załączone pliki

tomekh12
Przyjaciel

0     0    
6   25-08-2014, 15:20   
(01-08-2014, 21:35)pionaj napisał(a): i jeszcze długo będzie się platał po blaszakach... 1
http://pclab.pl/news58965.html

Nie każdego stać na nowy komputer, dużo osób ma nadal sprzęty, na których nowsze systemy strasznie lagują (jeszcze z ery Windows XP), Co z tego że np. ma Core Duo jak ma 512 MB RAMu i dysk 60 GB to już musi rozbudować pamięć do 2 GB oraz włożyć większy dysk (min. 250 GB).

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Centrum napraw komputerów Warszawa ▪ Apartamenty w Kościelisku ▪ Szkolenia dla farmaceutów ▪ Optyka myśliwska

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group
Biznes-Host