Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język
Portale internetowe Kissdigital.pl - rozwiązania mobilne Kofeina sklep
Projekt, budowa i promocja - budujemy kompleksowo portale internetowe w oparciu o Drupal. Zaawansowane aplikacje mobilne - bogate portfolio. Dostarczamy czystą kofeinę, z której możesz sam przygotować "energetyka" takiego jak lubisz.

ASUS pokazał nowe Transformery na IDF 2013.
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Marynarz
Ekspert

Reputacja: 451

0     0    
1   12-09-2013, 08:05   
Edytuj ten post      Cytuj     
W dniu wczorajszym (11.09.2013) na odbywających się w San Fracisco Intel Developer Forum pokazał nowy model tabletu ze swojej już przełomowej serii Transformer.

Tym razem jest to model ASUS Transformer Book T100, T300 oraz TRIO.

T100

resim resim resim

Jak widać na zdjęciach, model T100 niczym szczególnym się nie wyróżnia z całej rodziny Transformer jeśli chodzi o wygląd.

Ale jak to się mówi, diabeł tkwi w szczegółach, i tak jest tym razem.

Przede wszystkim tablet ten pracuje pod kontrolą nadchodzącego Windows 8.1 oraz najnowszego procesora Intel Atom ‘Bay Trail’ quad-core procesor Z3740 oraz 2GB pamięci ram.
Czas pracy będzie oscylował w granicach 11 godzin co jest całkiem niezłym wynikiem.
Sam ekran IPS nie jest już taką niespodzianką jak 4 rdzeniowy procesor, jego rozdzielczość to oczywiście (powoli staje się to normą) 1920x1080 !
Waga T100 to zaledwie 550 gr (sam tablet) a ze stacją dokującą to już ciut ponad 1kg.

Jeśli chodzi o pojemność dysku oraz cenę sugerowaną to przedstawia się to następująco :

- 32GB będzie oferowany za 349$
- 64GB tylko 50 baksów więcej, 399$

W tej cenie mamy także otrzymać Microsoft Office Home & Student 2013 z pełnymi wersjami Word, Excel, PowerPoint i OneNote.

Podane ceny oczywiście są cenami z rynku USA więc można się spodziewać że na naszym rodzimym podwórku ceny te będą się kształtowały od 1500 zł 13

Z innych nowości jest T300, to nic innego jak większa odmiana T100 ale z ekranem 13,3 cala Full HD IPS.
Ceny większego brata nie są na razie znane więc można się tylko domyślać że będą pewno o 100$ większe od TF 100.

no i film pokazujący T100

Ale jak dla mnie największą ciekawostką jest model ASUS Transformer Book TRIO 11,6 cala czyli "PRAWDZIWE 3 w 1" (tablet, notebook i desktop PC).

Dostajemy tutaj dość ciekawą hybrydę systemu Windows 8.1 i Androida 4.2.

Zapytacie o co dokładnie chodzi 2 już wyjaśniam...

Dostajemy tutaj kombinację tabletu pracującego pod kontrolą systemu Android 4.2 z procesorem Intel Atom dual-core oraz stacji dokującej z własnym procesorem Intel Core 4 generacji oraz z Windows 8.1 !

Dzięki takiej hybrydzie można się przełączać instant w trybie notebook między tymi 2 systemami dzięki klawiszowi "TRIO" a nasze dane mogą być wymieniane przez pamięć stacji dokującej.

No tak, to mamy 2 urządzenia a co z trzecią opcją desktop PC ?

Tak jak już napisałem sama stacja dokująca to nic innego jak komputer bez ekranu (czyli taki mały desktop PC) 2

Wystarczy że podłączymy pod zewnętrzny ekran dzięki Mini DisplayPort lub Micro-HDMI i możemy się w pełni cieszyć z dobrodziejstw Windows 8.1.
Jak dla mnie bardzo fajna opcja 8)

Więcej dowiecie się z filmu :

źródło - internet
Antyhaker
Redaktor

Reputacja: 322

0     0    
2   12-09-2013, 11:32   
Ładnie to wygląda o.O
gbbsoft
Przyjaciel

Reputacja: 60

0     0    
3   12-09-2013, 19:38   
(12-09-2013, 08:05)Marynarz napisał(a): Z innych nowości jest T300, to nic innego jak większa odmiana T100 ale z ekranem 13,3 cala Full HD IPS.

Ja raczej potrzebowałbym 8"... czyli mniejszy... 10" juz mam...
Marynarz
Ekspert

Reputacja: 451

0     0    
4   12-09-2013, 20:42   
szczerze mówiąc to i Ja czekam na jakieś nowości 7" - 8" 2 ale jak cena będzie dobra tej dziesiątki to czemu nie 2

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Centrum napraw komputerów Warszawa ▪ Apartamenty w Kościelisku ▪ Szkolenia dla farmaceutów ▪ Optyka myśliwska

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group
Biznes-Host