Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język
Portale internetowe Kissdigital.pl - rozwiązania mobilne Kofeina sklep
Projekt, budowa i promocja - budujemy kompleksowo portale internetowe w oparciu o Drupal. Zaawansowane aplikacje mobilne - bogate portfolio. Dostarczamy czystą kofeinę, z której możesz sam przygotować "energetyka" takiego jak lubisz.

Błąd 651-połączenie sieciowe
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten temat
Mechanik
Użytkownik

Reputacja: 1

0     0    
1   08-05-2013   19:18   
Witam. Mam taki problem. Mam komputer stacjonarny z podłączeniem internetu kablem (radiowy) no i firma która mi neta tam "daje" przyjechała za moją prośbą i nowego laptopa skonfigurowała żeby też na laptopie był internet. I tak jak chciałem na lapku neta to podłączałem do lapka kabel, a jak do stacjonarnego to do stacjonarnego.
Teraz problem- nowiutki laptop od Samsunga, wgrana aplikacja Settings. No i właśnie w tej aplikacji w zakładce sieć było takie coś:
-dynamiczny adres IP
-statystyczny adres IP
No a ja przypadkowo dałem na dynamiczny i od tej pory po włączeniu kabelka do lapka internetu nie ma i internet nie działa (ta aplikacje usunąłem, myślą że to coś da).
Wyczytałem, że wystarczy we właściwościach internetu przepisać adres,maskę, bramkę sieci ale to nie działa bo wywala Błąd 651-połączenie sieciowe.
Proszę o szybką pomoc.
Aha, dzwoniłem do firmy i żądają oni 30 zł za naprawę, więc może wy pomożecie. Dzięki.
jamot
Przyjaciel

Reputacja: 22

0     0    
2   08-05-2013   22:03   
Najlepiej kup sobie ruter z wifi i nie będziesz musiał przepinać kabla i net będzie na PC i laptopie.
ALe jak chcesz się w ten sposób bawić to twoja sprawa.

Mechanik napisał(a):. I tak jak chciałem na lapku neta to podłączałem do lapka kabel, a jak do stacjonarnego to do stacjonarnego
A odnośnie twego tematu to poczytaj o zmianie adresu MAC karty sieciowej

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się na forum klikając tutaj.

i to

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się na forum klikając tutaj.

Adres MAC karty sieciowej na stacjonarnym ,musi być taki sam i w laptopie - czyli musisz do laptopa przepisać adres MAC karty sieciowej ,taki jaki ma PC.
Rozumien, że na PC masz net a na laptopie już nie.
Mechanik
Użytkownik

0     0    
3   09-05-2013   21:47   
Spróbuje i jutro dam odpowiedź.
Tak, na stacjonarnym jest a na lapku nie.
Co do routera to już 2 próbowałem podpinać i kicha (ale to temat na inny wątek)
ziome3eknh
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
4   12-05-2013   14:59   
z jakiej firmy masz internet?
Z tego co zrozumiałem to ustawili oni na sztywno adres ip i dla tego miałeś internet a jak dałeś na dynamiczny to przydziela ci z automatu.
Możesz poprosić ich o podanie przez telefon adresu ip, bramy (zapewne będzie domyślna) oraz dns o ile nie mają standardowych. Co do opcji routera to dobre rozwiązanie nie będziesz musiał się bawić z podpinaniem kabla (lepsza swoboda jeśli się ma laptopa można wędrować po mieszkaniu bez konieczności ciągnięcia za sobą kabla) Pozdrawia,
Mechanik
Użytkownik

0     0    
5   20-05-2013   10:38   
Faith-Net.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1 gości

Centrum napraw komputerów Warszawa ▪ Apartamenty w Kościelisku ▪ Szkolenia dla farmaceutów ▪ Youboost Łukasz Wudyka

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Tłumaczenie © 2007-2014 Polski support MyBB
Skrypt forum MyBB, © 2002-2016 MyBB Group
Biznes-Host