Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Tonery i tusze do drukarek Notariusz Katowice Adwokat Katowice

Karta sieciowa D-LINK DWA-123 (nie polecam!)
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Marynarz
Ekspert

Reputacja: 459

0     0    
1   25-01-2013, 10:26   
Edytuj ten post      Cytuj     
od czego by tutaj zacząć ?

Chyba od początku, zmieniłem dostawcę ISP i dostałem router WiFi. Postanowiłem nie dziurawić sobie ścian (na razie) i kupiłem u siebie w sklepie kartę sieciową D-Link DWA-123 (nie szukajcie opisu tego produktu na stronie polskiej D-Link bo jej tam po prostu nie ma 13 ).

resim

Jako że mam doświadczenie w tej dziedzinie (informatyka) wydawało mi się że taka firma jest godna zaufania. Ale jakie było moje zdziwienie... no ale o tym za chwilkę.

Zależało mi na karcie sieciowej WiFi typu Plug&Play dla Windows 8 (czyli brak potrzeby instalacji sterowników przez użytkownika) i tak też z tą kartą jest - myślę super 2

No ale nie do końca, po przyjściu do domu i podpięciu do komputera jakie było moje rozczarowanie jeśli chodzi o zasięgi i przepustowość (karta ma podobno do 150Mb/s a router ma do 300Mb/s).
Komputer znajduję się około 3-4 metrów od router i dzieli je tylko jedna ściana z cegły (a raczej z gruzu - budownictwo z lat 50).

Zasięg WiFi pokazywał mi maksymalnie 50 % a speedtesty pokazywały 1/3 maksymalnej prędkości łącza 13 WTF ?!

No dobra, myślałem że to może wina Windows 8.
Wyjąłem mojego wysłużonego netbooka z Windows 7, podpinam kartę o której tutaj mowa i co ? - jajco, tak samo 13

Hm... testuję więc sieciówkę wbudowaną w netbooka - 100% zasięgu i prędkości łącza !

No dobra, myślałem że karta jest walnięta, więc wymieniłem w pracy na drugą sztukę (oczywiście zrobiłem testy w pracy i wydawać by się mogła że wszystko jest OK). No i mi się tylko wydawało 13

Małym zbiegiem okoliczności w dniu wczorajszym mieliśmy szkolenie z tej że firmy (D-Link) i oczywiście postanowiłem przedstawić swój problem.

Na moje pytanie dlaczego tak jest szkoleniowiec bez owijania w bawełnę odparł - bo to jest nie udany produkt i nasza firma wycofuję go ze sprzedaży wypychając ją w niskiej cenie !

Jak można mieć takie podejście !! i to taka firma jak D-Link !

OK, tak więc wnioski wyciągnijcie sami a ja więcej już nigdy nie kupię produktu tej firmy i nie będę ich polecał innym 5

Postanowiłem opisać ten problem jako przestroga na przyszłość dla Was.

teraz pozostaję mi czekać na dostawę z TP-Link i będę testował kolejne karty.

ps. Chyba że możecie coś polecić co naprawdę ładnie działa na Windows 8 (najbardziej mi zależy na Plug&Play).

Pozdrawiam.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Centrum napraw komputerów Warszawa

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group
Biznes-Host