Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Tonery i tusze do drukarek Notariusz Katowice Adwokat Katowice

Kupno, instalacja oraz usuwanie poprzedniego systemu
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Whistler
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
1   16-05-2015, 22:30   
Edytuj ten post      Cytuj     
Witam,

Z góry uprzedzam, że pytania mogą zabrzmieć dziwnie lub w opinii wielu były oklepane, lecz prosiłbym o wyrozumiałość.

Ale do rzeczy... Aktualnie korzystam z Windows 7 Home Premium (64-bit), oryginalny, wersja BOX, zakupiony ok. 2 lata temu. Jednak chciałbym zainstalować na dysku drugi system, mianowicie Windows XP Professional, ponieważ irytują mnie problemy z działaniem starych gier/programów na Siódemce (albo w ogóle nie można ich zainstalować, albo nie działają tak jak powinny).

I teraz tak... Planuję kupno WinXP w wersji OEM, bo tylko takowe się jeszcze ostały. Jednak widzę po ofertach, że są do wyboru zarówno wersje z SP2 jak i SP3. Odruchowo można by pomyśleć, aby brać trójkę, lecz czy to nie jest jakaś podpucha? W sensie czy OEM-y były kiedykolwiek wyposażone w SP3? Nie wiem czy coś takiego wyszło kiedyś na rynek, bo po dawnych BOX-ach widać, że miały one co najwyżej SP2.
Co więc brać? System z SP2 czy SP3?

Druga sprawa.... Żeby w ogóle coś nowego zainstalować, muszę zwolnić miejsce na dysku, a więc pobyć się Win7 (zresztą tak czy inaczej zaleca się najpierw instalację starszego Windowsa, a potem nowszego). Lecz jak to zrobić? Chodzi mi o to, aby usunąć SO z komputera tak, by na dysku nie było niczego (czyli stan sprzed pierwszej instalacji systemu). Do tej pory robiłem jedynie ponowną instalację 7. Czy mogę powtórzyć tę czynność tylko do momentu formatowania partycji a potem po prostu wyciągnąć płytkę? Czy tak się nie powinno robić i istnieje inny sposób? Proszę o jakieś rady. Będę wdzięczny za pomoc.
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 309

0     0    
2   17-05-2015, 21:51   
Edytuj ten post      Cytuj     
1. Były OEMy z SP3...
2. Nie rozumiem problemu... instalując XP usuń istniejącą partycję i załóż według potrzeb... nie wiem co ma na celu wyjmowanie płyty...

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group
Biznes-Host