Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Tonery i tusze do drukarek Notariusz Katowice Adwokat Katowice

Microsoft, niechciany gigant.
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Glass
Użytkownik

Reputacja: 6

0     0    
1   03-10-2015, 18:12   
Edytuj ten post      Cytuj     
Ten wpis to tylko i wyłącznie moje odczucie co do popkultury związanej z branżą informatyczną. Z góry przepraszam za moją kaligrafie, nie często piszę tak długie teksty

Od paru ładnych lat Microsoft toczy batalie nie tylko z popkulturą ale także z deweloperami którzy nie są już zainteresowani ich platformą. Można powiedzieć wiele złego o tym że Microsoft nie słucha użytkowników a także o tym że z wersji na wersje, wydaje coraz gorsze, niedopracowane produkty (jeżeli chodzi o jakość to zdanie subiektywne, każdy ma inne pojęcię o tym co jest dobrej a co złej jakości, niektórzy nawet nie zauważają różnicy) dla mnie osobiście produkty Microsoftu od systemu operacynjego po usługi chmurowe to idealne rozwiązanie. Myślę że cały problem Windowsa polega nie na złej pracy programistów czy marketingu, ale na dzisiejszych ludziach, którzy już nie zadowalają się czymś co mogą miec na wyciągnięcie ręki. Przeciętny laptop to koszt ok 1500 zł a na nim oczywiście jest zainstalowany Windows w najnowszej dostępnej wersji.
Na myśl przychodzi mi pytanie.
Czy Microsoft lata temu nie ukręcił na siebie bata wciskając w każdy komputer Windowsa, zdobywając liczebną przewagę nad konkurencją a tym samym pozbawiając się statusu ekskluzywności? Zapewne tak, wiadomym jest to że każdy chce być indywidualistą, posiadać rzeczy których nie może mieć każdy. Nie chcę porównywać firm czy systemów do siebie bo nie chce wywołać dyskusji co jest lepsze a co gorszę, każdy wybiera najlepsze rozwiązanie dla samego siebie a co "drogie" i "ekskluzywne" nie zawsze jest lepsze i na odwrót.
Dzisiaj obserwujemy "upadek" Windowsa. Brak zainteresowania deweloperów, użytkowników, a nawet firm (Windows 8 nie byl tym czego firmy oczekiwały, wolały zostać przy starym systemie) a to wszystko za sprawą nieszczęsnego interfejsu Modern który Microsoft wprowadził wraz z Windows 8. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem ten system (byłem testerem wczesnych wersji rozwojowych) oniemiałem z wrażenia. To było coś innego, świeżego a przede wszystkim czytelniejszego od starszych rozwiązań. Dziwiłem się że ludzie podchodzili do tego tak surowo, rozumiem opinie ludzi którzy tego systemu używali i im nie przypadł im do gustu, ale za nic nie mogłem zrozumieć dlaczego ludzie którzy nigdy nie mieli styczności z tym systemem prowadzili na niego nagonkę praktycznie w każdym miejscu w sieci przytaczając słynne już - "co drugi Windows jest dobry". Zaznaczę że nie jestem typowym użytkownikiem ,że dostaje coś i się cieszę, to ja sam wybieram świadomie to czego chce. cenię sobie wygodę i przejrzystość informacji a tego właśnie doświadczyłem w Windows 8. Każdy zna historie tego systemu, powroty przycisku start (dla mnie zbędne zaśmiecanie paska zadań), zamykanie aplikacji krzyżykiem jak normalnie okno (wystarczyło złapać aplikacje u góry i przeciągnąć na dół, prościej się już nie da), widok paska zadań na ekranie menu start, kto na litość boską klika w start i w ikonę na pasku zadań jednocześnie?
Moim zdaniem System dobrze przemyślany i bardzo intuicyjny, do dzisiaj w Windows 10 łapię się na tym że nie ma charm bara po prawej stronie, był on bardzo użyteczny a samo menu start w mig znajdywało mi pozycje której nazwę wpisywałem od razu po wejściu w menu start bez zbędnego klikania w pole "wyszukaj". Można wiele takich przykładów podać w czym Windows 8 przewyższa Windowsa 7 czy 10. Niezaprzeczalny jest fakt ze zmiany są konieczne, nie zawszy wychodzą na plus ale w tym konkretnym przypadku projektanci odwalili kawał dobrej roboty.
Przejdźmy do teraźniejszości i obecnego sztandarowego produktu firmy Microsoft jakim jest Windows 10. Wrócił do korzeni jednocześnie zostawił rozwiązanie znane z Windows 8 czyli kafelki, ale cierpi on na tą samą chorobę. Na Windows 8 tak jak i na Windows 10 jest ciągle mało aplikacji, powodów tego jest kilka. Mogło by się wydawać że Windows ma za małe udziały rynku mobilnego aby pisać na niego aplikacje mobilne, o ile w Windows 8 był to problem, bo były dwa oddzielne sklepy z aplikacjami o tyle w Windows 10 problem został rozwiązany i został stworzony jeden sklep dla wszystkich urządzeń pracujących pod kontrolą Windows. Przecież to idealny sposób zarobku dla deweloperów, ich aplikacje będą dostępne na wszystkich urządzeniach o ile dadzą wsparcie. Dziwi mnie fakt że wszyscy są tak negatywnie nastawieni do Windowsa i nie chcą tworzyć na niego aplikacji. Przecież gdyby nie Microsoft i system Windows dzisiaj nie było by tyle firm które oferuje oprogramowanie, to wielu dzisiaj istotnych graczy na rynku oprogramowania stawiało swoje imperium na platformie Windows. Microsoft dwoi się i troi aby zadowolić użytkowników ale nikt mu w tym nie pomaga, wymaga się od niego czegoś ale nikt ręki nie poda. Microsoft został na lodzie, aplikacje jak się już jakimś cudem pojawiają to nie są aktualizowane, gdy pojawiają się zamienniki, firmy domagają się usunięcia nieoficjalnej aplikacji. Tak nie może być że w świecie informatycznym, jeden drugiemu kładzie kłody pod nogi. Windows nie jest najlepszy ale ma wiele zalet które zostawiają daleko w tyle konkurencje, gdyby tylko te nieszczęsne aplikacje się pojawiały to Windows byłby nie do zatrzymania, może właśnie tego się wszyscy boją? Dominacji dobrego produktu który oferuje więcej niż inne platformy?

Powiadają że konkurencja jest dobra, ja myślę dokładnie tak samo ale jest jeden warunek - ta konkurencja musi być uczciwa a wszyscy sprawiedliwi. Gdyby Windows miał takie wparcie jak inne systemy w zakresie aplikacji mobilnych, ciekawe kto by święcił dzisiaj triumf?
Na to pytanie musi sobie każdy sam odpowiedzieć.

W tym tekście tylko luźno porównałem wersje systemu, chodzi mi bardziej co sedno tego wszystkiego, o masową popkulturę i różnego typu portale, blogi technologiczne które robią nagonkę na Windowsa.

Dzięki drogi forumowiczu że poświęciłeś parę minut swojego życia na czytanie mojej kaligrafii i jednocześnie zachęcam do dyskusji. 39
Polander12
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
2   14-12-2017, 22:49   
Edytuj ten post      Cytuj     
Nie przepraszaj, czytało się ciekawie. Myślę, że możesz mieć sporo racji.

------------------
https://www.aasapolska.pl

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group
Biznes-Host