Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język
Portale internetowe Kissdigital.pl - rozwiązania mobilne Kofeina sklep
Projekt, budowa i promocja - budujemy kompleksowo portale internetowe w oparciu o Drupal. Zaawansowane aplikacje mobilne - bogate portfolio. Dostarczamy czystą kofeinę, z której możesz sam przygotować "energetyka" takiego jak lubisz.

Monitor LG IPS234V-PN
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten temat
zigi7
Użytkownik

Reputacja: -4

0     0    
1   29-12-2012   21:31   
Kupiłem dzisiaj monitor i może krótko go opiszę, może to się przydać komuś kto rozważa zakup niedrogiego monitora.
Jako że nie mam talentu oratorskiego "recenzja" będzie krótka i mam nadzieję że mnie nie zjecie za nią2

Monitor LG IPS234V-PN
Jako że mam go kilka godzin nie znam jego wszystkich wad i zalet, ale coś mogę powiedzieć o nim.
Chciałem kupić niedrogi monitor ale oczywiście uniwersalny, z dobrą matrycą i odwzorowaniem kolorów.
Jako że nie zależało mi na kupnie monitora 3D i wyposażonego w tuner tv a budżet był ograniczony miał
wynosić około 1000zł brałem pod uwagę trzy monitory mniej więcej z tej samej półki cenowej oraz matrycą IPS.
1.23'' Dell U2312HM IPS 4xUSB
2.23'' LG Flatron IPS237L-BN LED
3.23'' LG Flatron IPS234V-PN LED
Innym czynnikiem który brałem pod uwagę przy kupnie monitora była wielkość matrycy. Na rynku można już dostać
bardzo duże monitory, ja zdecydowałem się na 23", moim zdaniem jest to idealne rozwiązanie zarówno dla graczy,
oglądania filmów oraz przeglądania internetu a do tego głównie używam komputera.
Badając i czytając opinie w internecie, wstępnie założyłem że kupię monitor nr 1. Posiadacze tego monitora chwalili go
za bardzo dobre odwzorowanie kolorów, równomierne podświetlenie, brak smużenia zapewniając że w tej cenie nie ma
on godnego przeciwnika. I w sumie na 90% chciałem kupić tego della do dzisiaj rana1. Idąc do sklepu spytałem pana
o dobry 23" monitor na matrycy ips. Sprzedawca zaproponował LG, argumentując że jest praktycznie taki sam jak upragniony przeze mnie dell. Po krótkim namyśle i zobaczeniu w akcji LG stwierdziłem że go kupię, cena jak na IPS jest
wg mnie atrakcyjna, design jest też niczego sobie.

Waga całego opakowania z monitorem to jakieś 3 kg. W pudełku znajduje się monitor, podstawka, płyty instalacyjne (których
nie użyłem), zasilacz, kabelek 15-stykowy D-Sub, kabel zasilania. Dokupiłem kabel hdmi - dvi-d. Monitor ma wszystkie najważniejsze
wejścia/wyjścia : hdmi, dvi-d, d-sub, wyjście słuchawkowe, posiada również standard HDCP.
Montaż i podłączenie jest banalnie proste i szybkie. Podstawka jest przykręcana do łącznika podtrzymującego monitor jedną
śrubką a całość jest mocowana na klik do monitora. Urządzenie posiada dwuletnią gwarancję.

Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, kolory żywe i naturalne, na pewno jest różnica w porównaniu z matryca TN
starej iiyamy którą posiadam. Przeglądając zdjęcia naprawdę wygląda to dobrze, nie ma się do czego doczepić, jak na
sprzęt z tej półki cenowej. Filmy ogląda się przyjemnie, tak jak wspomniałem kolory, czerń na standardowym ustawieniu są
bardzo miłe dla oka. O smużeniu nic nie powiem bo nie odpaliłem jeszcze żadnej gry na nim.
Menu OSD jest proste w obsłudze, posiada również język polski co jest dodatkową zaletą monitora, oczywiście można go
skalibrować pod własne ustawienia ale są też tryby domyślne: własny, kino, gra, obrazek, tekst. Jasność ustawiona jest na 100% w trybie własnym. Ja na razie nie dokonywałem żadnych zmian oprócz wyłączenia diody sygnalizującej włączenie monitora, w trybie stand-by ona mruga co może być wkurzające po jakimś czasie.
Monitor posiada matową matrycę co w jasne dni nie będzie powodowało odblasków na ekranie, ramka wykonana jest z lśniącego plastiku która moim zdaniem będzie się rysowała np przy czyszczeniu. Standardowo przy najwyższej rozdzielczości
full hd 1920 x 1080 częstotliwość odświeżania to 60Hz, nie wiem jak to jest w innych monitorach ale ten parametr wydał mi się
niski. Matryca IPS oferuje oprócz dobrych barw także jak wiadomo większe kąty patrzenia, rzeczywiście patrząc na niego
pod różnymi kątami obraz się nie rozmywa, jest dobrze widoczny.
Nie wiem czy wszystko wymieniłem ale to co było najbardziej dla mnie istotne ująłem w tej "recenzji";)

LG IPS234V-PN-szczegółowe dane
Klasa produktu:
Monitor LCD / LCD-TV
Wbudowany zasilacz:
Nie
Przekątna ekranu:
23 "
Format ekranu monitora:
panoramiczny
Panel LCD:
TFT IPS
Technologia podświetlenia:
LED
maksymalny obszar wyświetlania (aktywny):
476 x 268 mm
Wielkość plamki:
0,248 mm
Zalecana rozdzielczość obrazu:
1920 x 1080 pikseli
Częst. odświeżania przy zalecanej rozdzielczości:
60 Hz
Liczba wyświetlanych kolorów:
16,7 mln
Jasność:
250 cd/m2
Kontrast (statyczny):
1000:1
Kontrast (dynamiczny):
5000000:1
Częstotliwość odchylania poziomego:
30-83 kHz - kHz
Częstotliwość odchylania pionowego:
56-75 Hz
Czas reakcji matrycy:
5 ms
Kąt widzenia poziomy:
178 °
Kąt widzenia pionowy:
178 °
Mikrofon:
Nie
Wbudowane głośniki:
Nie
Złącza wejściowe:
15-stykowe D-Sub
DVI-D (z HDCP)
HDMI
Karta sieciowa (LAN):
Nie
Pozostałe złącza:
1 x wyjście słuchawkowe (stereo mini-jack)
Zintegrowana kamera:
Nie
Czytnik kart pamięci:
Nie
Wbudowany tuner TV:
Nie
Wbudowany hub USB:
Nie
Panel obrotowy (pivot):
Nie
Pilot w zestawie:
Nie
Montaż na ścianie (VESA):
75 x 75 mm
Możliwość zabezpieczenia (Kensington):
Tak
regulacja cyfrowa (OSD):
Tak
Możliwość pochylenia panela (tilt):
Tak
Pobór mocy (praca):
25 Wat
Regulacja wysokości monitora (height adjustment):
Nie
Pobór mocy (spoczynek):
0,3 Wat
Obrotowa podstawa monitora (swivel):
Nie
Wysokość:
387 mm
Szerokość:
509 mm
Głębokość:
181 mm
Masa netto:
2,78 kg
Cechy dodatkowe:
Kontrast: 5000000:1 (dynamiczny)
Kontrast: 1000:1 (typowy)
ps próbowałem wstawić obrazek ale nie udało mi się
Marynarz
Ekspert

Reputacja: 443

0     0    
2   29-12-2012   21:38   
No nie pozostało nic innego jak pogratulować zakupu naprawdę świetnego monitora w dobrej cenie !

A co do recenzji... po prostu jest, taka na szybko a wiadomo że takie pisane na gorąco są najlepsze 2

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1 gości

Centrum napraw komputerów Warszawa ▪ Apartamenty w Kościelisku ▪ Szkolenia dla farmaceutów ▪ Youboost Łukasz Wudyka

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Tłumaczenie © 2007-2014 Polski support MyBB
Skrypt forum MyBB, © 2002-2016 MyBB Group
Biznes-Host