Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Tonery i tusze do drukarek Notariusz Katowice Adwokat Katowice

Nokia Coloud Boom (WH-530)
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Bronek
Przyjaciel

Reputacja: 32

0     0    
1   31-12-2013, 14:27   
Edytuj ten post      Cytuj     
Wstęp

Jako iż moje poprzednie słuchawki skończyły swoje ciężki życie postanowiłem zainwestować w jakiś nowy sprzęt. Na moje zakupowe szaleństwo miałem przeznaczyć do 100 zł. Wybór padł na słuchawki Nokia Coloud Boom w kolorze żółtym (dostępny jeszcze czerwony i cyan) aby przy okazji pasowały do mojej L820. Czy było warto i jaki mam odczucia na ich temat dowiecie się z tej recenzji. Zapraszam do czytania. 3

Zawartość pudełka

Pudełko swym designem może zaskoczyć, a to dlatego że jest w kształcie logo producenta co zwraca na nie uwagę.
resim
Na samym opakowaniu oprócz nazwy produktu i informacji producenta znajdziemy przekrój boczny słuchawki oraz informacje jak używać przycisku do sterowania multimediami.
resim
W środku czekają na nas oczywiście nasze słuchawki, skrócona instrukcja obsługi oraz miły dodatek w postaci naklejki producenta. 2
resim
Teraz ważna informacja dla osób o ekologicznym zacięciu. Zarówno opakowanie jak i sam produkt nadają się w 100% do ponownego przetworzenia. 2 To by było na tyle odnośnie opakowania. Czas przejść dalej...

Design i wykonanie

Kiedy po raz pierwszy je ujrzałem trochę się zmartwiłem, bo liczyłem na to, że będą większe, a co za tym idzie pewnie wygodniejsze, ale jak się później okazało wielkość nie zawsze ma znaczenie. 5
resim
Wracając do wyglądu. Design jest prosty, wręcz minimalistyczny, ale ma coś w sobie, a żółty mat idealnie współgra z taką samą obudową L820.
resim
resim
W całym wyglądzie można zauważyć masę trójkątnych kształtów, które tak jak w przypadku pudełka nawiązują do logo firmy. Naliczyłem ich aż sześć plus logo samej firmy na prawym mocowaniu słuchawki.
resim
Jeśli chodzi o wykonanie, to jak zwykle w przypadku produktów pod którymi podpisuje się Nokia jest na najwyższym poziomie. Metalowy pałąk jest wytrzymały i nawet gdyby ktoś wam usiadł na słuchawkach (jak w przypadku moich poprzednich 10) nie powinno się z nim nic stać. Został obłożony tworzywem miękkim, zapewniającym komfort, które na końcach jest niestety dość nieprzyjemne i niekiedy podczas noszenia słuchawek na szyi może lekko drażnić.
resim
Co nieco muszę wspomnieć o samym kablu. Po pierwsze nie jest za długi i łatwo jego nadmiar wsadzić do kieszeni, a po drugie jego płaski kształt zapobiega w znacznym stopniu przeciw jego splątaniu.
resim

Komfort

Moje wcześniejsze obawy co do komfortu użytkowania na szczęście się nie potwierdziły. Fakt, że po nieco ponad godzinie odczuwałem niewielki dyskomfort w okolicy uszu, ale nie nasilał się on w dalszych godzinach użytkowania i mogę przyznać, że słuchawki z pewnością nadadzą się w podróży gdzie często korzystamy z nich bardzo długo, a także gdy wciągnie nas na długie godziny nasza nowa gra. 2
resim
Sam pałąk ma dużą regulację co pozwala na dobre dostosowanie słuchawek do każdej głowy. Nie wiem ile dokładnie ta regulacja wynosi, ale jest w zupełności wystarczająca.
resim

Funkcjonalność

To mocna strona tych słuchawek. Sterowanie pozwala nam na wykonanie wielu czynności. Jedno kliknięcie pozwala nam na pauzowanie i odtwarzanie utworów oraz na odbieranie połączeń. Dwukrotne kliknięcie na zmianę utworu na następny, a trzykrotne na odtworzenie ponownie aktualnego i zmienienie na poprzedni utwór.
resim
Kolejnym dodatkiem ułatwiającym życie jest Zound Lasso. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się niezwykle przydatny gadżet. Jest to przedłużona wtyczka, którą możemy spiąć uprzednio zwinięty kabel, aby nam się nie poplątał podczas transportu.
resim
resim

Jakość dźwięku

W słuchawkach słychać piękny i czysty dźwięk, który dodatkowo poprawia korektor wbudowany w L820. Można godzinami upajać się dźwiękami, a zwłaszcza całkiem dobrym basem. Może dla audiofili nie będzie to nic szczególnego, ale dla mnie, zwykłego słuchacza dźwięk wydobywający się z nich jest naprawdę bardzo dobry i w pełni mnie zadowala. Do tych odczuć przyczynia się również konstrukcja słuchawek, która bardzo dobrze izoluje wszystko to co się dzieje na zewnątrz i potęguje doznania słuchowe.
resim

Skrócona specyfikacja

Wymiary
Wysokość: 160.0 mm
Szerokość: 145.0 mm
Masa: 132 g

Audio
Cewki głośników: 40 mm o wysokiej wydajności
Impedancja głośnika: 32 omów
Zakres częstotliwości: 20 - 20 000 Hz

Połączenia
Złącza AV: Gniazdo 3,5 mm do słuchawek stereofonicznych

Podsumowanie

Słuchawki Nokia Coloud Boom są naprawdę dobrym wyborem w przedziale cenowym do 100zł. Co prawda nie są idealne, ale naprawdę godne polecenia. Ich minimalistyczny design świetnie współgra z wyglądem telefonów serii Lumia, a dźwięk wypływający z nich jest naprawdę bardzo dobrej jakości. Zastosowane w nich rozwiązania ułatwiają w sporym stopniu użytkowanie, a jakość wykonania stoi na wysokim poziomie, więc jeśli szukacie świetnie wyglądającego sprzętu o dobrej jakości dźwięku w tym przedziale cenowym to z pewnością "Coloudy" będą wyborem, z którego będziecie zadowoleni. 3
resim
Marynarz
Ekspert

Reputacja: 459

0     0    
2   31-12-2013, 14:44   
Świetna recenzja 2

Ja się zastanawiam nad czerwonymi i chyba się skuszę po takim zachęceniu 8
pionaj
Ekspert

Reputacja: 199

0     0    
3   31-12-2013, 14:51   
ale odwalił kawał roboty 1
Bronek
Przyjaciel

0     0    
4   31-12-2013, 16:43   
Dzięki panowie! 3
(31-12-2013, 14:44)Marynarz napisał(a): Ja się zastanawiam nad czerwonymi i chyba się skuszę po takim zachęceniu 8
Myślę, że powinieneś być zadowolony. 2 Z dedykowanych wyglądają najlepiej (dużo lepiej niż Purity HD) i kosztują znacznie mniej. Ewentualnie możesz spróbować swoich sił w aplikacji Nokia Konkursy. Tam teraz do wygrania jest 250 sztuk niższego modelu. 3
Marynarz
Ekspert

0     0    
5   31-12-2013, 17:51   
Bronek napisał(a):możesz spróbować swoich sił w aplikacji Nokia Konkursy

Już kiedyś spróbowałem i wygrałem ten akumulator Nokia DC-16 2
Bronek
Przyjaciel

0     0    
6   31-12-2013, 18:53   
To witaj w klubie! 4 Również go zgarnąłem, tylko niestety w niebieskim kolorze. 10
Marynarz
Ekspert

0     0    
7   31-12-2013, 20:25   
A ja biały 5

I teraz moja L820 jak ją doładowuję ma takie patriotyczne barwy 1

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polecamy doskonały Program Magazynowy LoMag

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group
Biznes-Host