Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język
Portale internetowe Kissdigital.pl - rozwiązania mobilne Kofeina sklep
Projekt, budowa i promocja - budujemy kompleksowo portale internetowe w oparciu o Drupal. Zaawansowane aplikacje mobilne - bogate portfolio. Dostarczamy czystą kofeinę, z której możesz sam przygotować "energetyka" takiego jak lubisz.

O następcy Xboxa 360 - Projekt "Durango"
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten temat
Dawid966
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
1   18-11-2012   16:34   
Jak wiemy, w Listopadzie tego roku(dokładniej 30), w Europie ma mieć premiera pierwszej konsoli stacjonarnej, ósmej generacji - mianowicie chodzi mi tu o Nintento Wii U! Dotykowe joysticki, potężny osprzęt wewnątrz obudowy, czy też lepsze wrażenia z rozrywki, tego oczekujemy w nowym tierze konsol do gier.

[Obrazek: microsoft-xbox-598x250.png?psid=1]

Jak wiemy, w konsolach siódmej generacji górowała głównie konsola firmy Microsoft, i to głównie z powodu tego, że Microsoft spieszył się, aby wydać swoją konsolę przed konkurentem z Japonii, nie mniej jednak, pierwsze xpudło pozostawiało wiele do życzenia, co było właśnie powodem pośpiechu ekipy z Redmond. Jednak porównując konsolę Xbox 360 z Playstation 3, w grach wieloplatformowych, wygrywał głównie Xbox, ze względu na podobieństwo kodu między windowsem, a konsolą, przyczyniło się temu również danie otwartej dokumentacji na portalu MSDN, dla programistów, czego Sony nie dało, jednak PS3, wygrywało w "inwidualnych" tytułach - czyli tych powstających jedynie na PS3, i dzięki darmowemu multiplayerowi. Wadą xboxa było również pominięcie wsparcia niektórych narodowości przez usługę Live, ale to raczej temat wszystkim znany. PS3 również okazało się lepsze wprowadzając do swoich konsol czytnik optyczny Blu-Ray, w Xboxie tego nie było - co przekładało się na gry, w wielu płytach, wymagając tego, aby gracz podczas instalacji nie raz musiał podnieść tyłek z fotela, czy też kanapy, i wymienić dysk instalacyjny.

Lata później Xbox 360 jest jednym z trzech najważniejszych graczy na rynku. Ale rynek się zmienił. Coraz mniej chętnie kupujemy drogie gry, coraz częściej wolimy prostą, niezobowiązującą zabawę na tablecie, smartfonie czy laptopie. Nisza hardkorowych graczy, w tym ja, jest przerażona tym trendem. Na szczęście Microsoft szykuje następcę konsoli, a dzięki publikacji w Xbox World Magazine (która jest szeroko cytowana w Sieci), wiemy coś więcej na jej temat. Pamiętajcie jednak, że wszystkie poniższe informacje to plotki, za których autentyczność ręczy co prawda znany magazyn, ale równie dobrze ta publikacja może mieć zapach trotylu. Pamiętajcie o tym. Do rzeczy:

Nowa konsola ma tymczasową nazwę „Durango”, co już wiemy z innych źródeł. Nazwa handlowa ma być jednak odmienna, co również oczywiste. Co ciekawe, konsola ma się nazywać, po prostu, Xbox. Czyżby kolejna inspiracja od Apple? Moim zdaniem, dość nietrafiona.

To jednak najmniej istotne. Konsola w końcu będzie obsługiwała płyty Blu-ray. To miłe, bo wcześniej krążyły plotki o wyłącznie cyfrowej dystrybucji. Pobieranie gier „ważących” kilkanaście gigabajtów i instalowanie ich na dysku to jednak jeszcze nie teraz. Oprócz tego, w urządzeniu znajdziemy czujnik Kinect drugiej generacji, „niesamowicie precyzyjne” mikrofony kierunkowe, a urządzenie będzie miało nie tylko wyjście telewizyjne, ale i… wejście. W jakim celu? Nie mam zielonego pojęcia.

Sama konfiguracja sprzętowa nie jest znana, ale znamy nieco szczegółów na bazie jednostek symulujących konsolę opracowanych dla deweloperów. Nowy Xbox to czterodzeniowy chipset z szesnastoma rdzeniami logicznymi i osiem gigabajtów pamięci RAM. Zanim spojrzycie na swojego superdesktopa do grania, pamiętajcie, że Xbox jest zwolniony z wielkiego bagażu, jakim jest wielozadaniowy system operacyjny. Na dodatek jednorodność platformy powoduje, że można z tego sprzętu wycisnąć dużo więcej, niż z PC, który jest dostępny w tysiącach różnych wariacji, co oznacza brak wielu optymalizacji. Nowy Xbox powinien być prawdziwym potworem, który wystarczy na lata.

Obudowa konsoli ma być wykonana z magnezowego VaporMG, tego samego materiału, co Surface. To bajer, bo konsoli zazwyczaj nie nosimy ze sobą, i nic ponadto. Ale Surface jest lekki i trwały, świetnie wykonany. Więc to tylko dobre wieści. Sama konsola ma być estetycznie utrzymana w nowej stylistyce Microsoftu. Czarny kolor, ostre krawędzie i zaokrąglenia we wzornictwie.

Co ciekawe, nie wszystkie innowacje sprzętowe mają być gotowe na premierę konsoli. Okulary zapewniające rozszerzoną rzeczywistość (szczegóły nieznane) mają być dostępne dopiero w co najmniej dwa kwartały po premierze samego urządzenia.

Niestety, to na co najbardziej czekaliście czytając ten artykuł - nie dowiecie się tego - cena nowej konsoli nie jest znana, niestety. Aczkolwiek zapewne będzie się wahała w cenach konsoli Xbox360 w czasach premiery, czyli ok. 1000-1300zł. 1

Tekst opracował: Dawid966
Na podstawie źródeł:

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się na forum klikając tutaj.

, oraz portal Spiders Web.

admin dodał notatkę do tego postu:
Przeniosłem do innego działu 2
KITT
Przyjaciel

Reputacja: 33

0     0    
2   19-11-2012   00:11   
Cena 1300?? Jakim cudem?? Nie liczcie na mniej niż 1800
ZwIIaD_PL
Użytkownik

0     0    
3   16-01-2013   20:55   
Tak jak @up
Myślałem że po 2tysie albo więcej a tu 1300zł ? jakiś błąd napewno lub autor się zdziwi i zwiększy cene 3
TheDead4Fun
Użytkownik

Reputacja: 4

0     0    
4   16-01-2013   21:16   
Ja bajeczki słyszałem, że nowe generacje konsol mają kosztować min 3k zł
rafii
Użytkownik

0     0    
5   24-01-2013   14:43   
Cena nowego X powinna oscylować w granicach 2tys. Przynajmniej taka byłaby racjonalna, do przełknięcia.
lukezaa
Przyjaciel

Reputacja: 46

0     0    
6   24-01-2013   22:41   
Cena będzie w okolicy 1500zł na początku. Ludzie nie dadzą więcej kasy za konsole.
nieznajomy
Przyjaciel

0     0    
7   27-01-2013   14:15   
Założę się, że jednak będzie wyższa 1

PS: Bardzo fajny, długi artykuł 2
lukezaa
Przyjaciel

0     0    
8   27-01-2013   15:10   
No dobra dawaj, ale powiem ci, że konsole nie mają szans z komputerami jak nie będą tanie. Porosty komputer do gier to około 1800zł. Wiec konsola musi być tańsza. Oraz cene musimy rozważać w realiach "Amerykańskich" czyli, że cena musi być mniejsza niż wypłata typowego amerykańca.
nieznajomy
Przyjaciel

0     0    
9   27-01-2013   15:14   
Musi, ale nie będzie, a konsole a i tak się przyjmą 2 Mi obecna generacja spokojnie wystarcza i w przeciągu najbliższych 3 lat nie mam zamiaru zmieniać konsoli.
lukezaa
Przyjaciel

0     0    
10   27-01-2013   16:01   
Też bym grał jak by mi się Xbox nie popsuł.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1 gości

Centrum napraw komputerów Warszawa ▪ Apartamenty w Kościelisku ▪ Szkolenia dla farmaceutów ▪ Youboost Łukasz Wudyka

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Tłumaczenie © 2007-2014 Polski support MyBB
Skrypt forum MyBB, © 2002-2016 MyBB Group
Biznes-Host