Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język


BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut


Tonery i tusze do drukarek Notariusz Katowice Adwokat Katowice

Płatności w Sklepie Windows Phone
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
gipsu23
Użytkownik
Offline

Reputacja: 10

 0     0    
1   24-05-2013, 14:11   
Edytuj ten post      Cytuj     
resim

Najtańsze gry i aplikacje w Sklepie Windows Phone to wydatek 3,49 zł. Najczęściej jest on porównywany przez Was do wydatku rzędu jednego piwa. Jednak statystyczny Polak płacić nie chce i uważa, że gry i aplikacje powinny być darmowe. Tylko z czego wtedy utrzymywaliby się developerzy? W tym miejscu niektórych udaje się przekonać, ale pojawia się kolejny problem – „nie mam katy, więc nie mam jak zapłacić” – wynika on z nieświadomości użytkowników, więc stworzyłem ten oto mały poradnik.

W polskim Sklepie Windows Phone póki co są dostępne dwie metody płatności – karty płatnicze i PayPal (tylko WP8). Na obecną chwilę nie ma możliwości płatności z rachunku operatora.
Karty płatnicze
resim

Nie wiem dlaczego, ale panuje powszechne przekonanie, że płacić można tylko kartami kredytowymi. Nic bardziej mylnego. Płacić możemy zarówno kartami kredytowymi, debetowymi jak i przedpłaconymi. Rodzaje kart płatniczych z Wikipedii:

Kredytowe – związane z przyznaniem przez bank limitu kredytowego. Bank udziela kredytu posiadaczowi karty (zazwyczaj oprocentowanego). Użytkownik karty okresowo dostaje rozliczenie transakcji wykonanych kartą.
Debetowe – karty wydawane do rachunku bankowego. Obciążają one konto posiadacza na kwotę transakcji w momencie jej wykonywania. Kwota transakcji nie może przekroczyć stanu konta posiadacza karty.
Przedpłacone – dokonanie transakcji tą kartą wymaga wcześniejszego zasilenia karty kwotą, do wysokości której następnie autoryzowane są transakcje. Karta taka nie jest związana z rachunkiem osobistym i może być wydana „na okaziciela”, tzn. bez personalizacji karty, jako np. karta podarunkowa.

Pierwszych dwóch typów kart nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ są one najpopularniejsze. Niewiele osób wie o istnieniu kart przedpłaconych (prepaid). Są to karty, które nie wymagają posiadania konta bankowego, ani podpisywania z bankiem żadnej umowy. Mogą to być zarówno dobrze wszystkim znane plastikowe karty, jak i po prostu dane karty w pliku .pdf (numer karty, data ważności oraz kod CVV2). Taka karta to najlepszy wybór dla osób młodych, nieposiadających konta bankowego. Oferuje ją m.in. bank BZ WBK, a kupić ją możemy za pośrednictwem portalu Allegro - http://bank-zachodni-wbk.na.allegro.pl/. Najtańsza karta w obecnej chwili to wydatek rzędu 4,99 zł (bez plastiku, dane w pliku .pdf) lub 15-20zł (plastikowa).

Załóżmy, że decydujemy się na kartę bez plastiku, czyli kartę internetową. Po zakupie karta internetowa jest wysyłana na Twój adres e-mail (jest to karta bez plastiku). Otrzymasz dane, które są niezbędne do rejestracji karty w serwisie prepaid, a więc 10 ostatnich cyfr numeru rachunku karty oraz cztery ostatnie cyfry numeru karty. Podczas rejestracji karty otrzymasz pełny numer karty i rachunku karty oraz kod CVV2.

Kiedy już posiadamy taką kartę wystarczy, że ją zasilimy poprzez przelew danej kwotny na rachunek bankowy otrzymany podczas rejestracji i możemy z niej korzystać do momentu kiedy skończą nam się na niej środki. Kartę możesz zasilać dowolną ilość razy. Nie ma żadnych ukrytych opłat za prowadzenie karty, itp.

Sam testowałem i taką kartę bez problemu możemy podpiąć do naszego konta w Sklepie Windows Phone i płacić nią za gry i aplikacje.
PayPal
resim

PayPal to taka wirtualna portmonetka (cyfrowy portfel) popularna na całym świecie. W systemie PayPal można płacić przy użyciu karty płatniczej bądź salda konta PayPal, które można zasilać przelewami z konta bankowego lub innego konta PayPal. Mimo to, aby płacić w Sklepie Windows Phone przez PayPal musimy mieć podpiętą do konta kartę płatniczą.

Możliwość płatności systemem PayPal jest dostępna tylko dla użytkowników smartfonów z Windows Phone 8.
Warto wiedzieć

Czy w przyszłości będzie opcja płatności z rachunku operatora?
W niektórych państwach Sklep Windows Phone już oferuje taką możliwość i jest zapowiedziane, że dostępność tej opcji będzie ciągle poszerzana. Jednak czy trafi ona do Polski i kiedy to nastąpi ciężko powiedzieć.

Ile czasu, od dokonania zakupu w sklepie, trwa obciążenie mojej formy płatności?
W przypadku kart płatniczych zajmuje to około 5 dni roboczych. Podobnie w przypadku konta PayPal.

Po dodaniu do konta Microsoft karty płatniczej zostałem obciążony opłatą w wysokości 3 zł. Skąd ta opłata?
Jest to transakcja wykonana w celu potwierdzenia danych Twojej karty. Pobrana kwota zostanie zwrócona na Twoje konto do 14 dni.

Czy po przywróceniu ustawień fabrycznych moje kupione aplikacje przepadają? Muszę je kupić jeszcze raz?
Nie. Aplikacje przypisują się do konta Microsoft. Oznacza to, że jeśli będziesz miał do jednego konta Microsoft przypisane np. 3 smartfony z Windows Phone to na wszystkich będziesz mógł zainstalować zakupione aplikacje. Oznacza to również, że po kupnie nowego telefonu z WP i przypisaniu go do tego samego konta Microsoft, będziesz miał na nim dostęp do zainstalowanych aplikacji.

Wyżej piszecie, że zakupione materiały są przypisane do konta Microsoft, a ja pomimo tego w Sklepie w zakupionych aplikacjach widzę przycisk „Kup” zamiast „Zainstaluj”. Co jest nie tak?
Po kliknięciu na „Kup” otrzymasz informację, że dana aplikacja/gra została już przez Ciebie zakupiona i wtedy dostępny będzie przycisk „Zainstaluj”.

Jak rozwiązać problemy z płatnościami w sklepie?
Jeśli podczas zakupów w Sklepie Windows Phone wystąpi błąd związany z płatnością, możesz spróbować go rozwiązać poprzez zmianę lub aktualizację metody płatności skojarzonej z Twoim kontem Microsoft. Aby to zrobić, wejdź na stronę serwisu płatniczego firmy Microsoft (https://commerce.microsoft.com), zaloguj się i kliknij Opcje płatności.

Źródło: http://windows-phone.pl/platnosci-w-skle...ows-phone/
Autor: Artur Kwiatkowski
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group
Biznes-Host