Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Notariusz Katowice

Pulpit zdalny (RDP) - automatyczne logowanie po rozłaczeniu RDP
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
mbak1991
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
1   28-06-2018, 12:20   
Edytuj ten post      Cytuj     
Dzień dobry, 
Chciałbym się dowiedzieć jak włączyć automatyczne logowanie do konta po rozłączeniu sesji RDP.
Na PC jest Win10, łącze się do niego zdalnie przez usługę zdalny pulpit, ale po skończeniu sesji (rozłączeniu) na PC z którym się łączyłem wyskakuje okno logowania, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość ustawienia automatycznego logowania po rozłączeniu pulpitu zdalnego. 

Pozdrawiam, Michał

Odpowiedz
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 312

0     0    
2   28-06-2018, 21:27   
Wydaje mi się, że nie da się tego zrobić żadnym wbudowanym mechanizmem... konto można skonfigurować, aby zostało automatycznie zalogowane po starcie systemu... ale po podłączeniu sesji RDP lokalny użytkownik jest blokowany (a dokładnie przełączana jest sesja), po wylogowaniu sesji RDP nie ma jak ponownie odblokować systemu. Tak samo działałoby to lokalnie, gdybyś podszedł do tego komputera i przełączył się na inne konto, to po wylogowaniu poprzednie nie wróci automatycznie...

Ale... jaki cel ma automatyczne zalogowanie po zakończeniu sesji RDP ???
mbak1991
Użytkownik

0     0    
3   29-06-2018, 10:15   
Hej, dzięki za szybka odpowiedz.
Automatyczne logowanie po starcie mam już ustawione, ale liczyłem ze może bede mogł to zrobic w inny sposob.
Ogólnie to chodzi o to ze mam PC z win10 który będzie ustawiony w opcje kiosku, na nim jest aplikacja ktora automatycznie odpala sie po zaladowaniu systemu, wieć zwykly uzytkownik ma dostep i dziala tylko w ramach tej aplikacji. Jest to projekt z Automatyki więc przy uruchomieniu mogą pojawiać się jakies błedy i bedzie potrzebny wlasnie zdalny dostep (np. wyskoczy jakis bład, uzytkownik cos zle zrobi itp). Poki co mam ustawione automatyczne logowanie po restarcie systemu, więc przed rozłaczeniem sie z RDP resetuje PC , niestety caly proces trwa dosyc dlugo (zaladowanie systemu, aplikacji, server SQL itp.)  więc szukam rozwiazania ktore przyspieszy powrot do pelnej funkcjonalnosci po rozłaczeniu RDP.
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 312

0     0    
4   29-06-2018, 16:27   
RDP mam wrażenie nie jest dobrym pomysłem w takim układzie... zakładając opcję UserError... lepszym rozwiązaniem będzie dla ciebie coś typu VNC... wtedy łączysz się interaktywnie do sesji konsolowej - czyli masz to co user który siedzi przy kiosku, tak jakbyś tak osobiście był...
mbak1991
Użytkownik

0     0    
5   03-07-2018, 13:56   
Hej, znalazłem sposób rozwiązania mojego problemu. Trzymajcie, może komuś się przyda 1

(https://superuser.com/questions/355935/h...al-console)

1. Create a desktop shortcut by right clicking on the desktop and selecting new, then select shortcut.

2. In the text field enter:
      %windir%\System32\tscon.exe 0 /dest:console
    3. [size=undefined]Right click the newly created shortcut, click properties.[/size]
    4. [size=undefined]Click the shortcut tab, and click the Advanced button.[/size]
    5. [size=undefined]Check the "Run as administrator" box and click OK.[/size]
    If this doesn't work, try changing the number zero (tscon.exe 0 /dest...) in step 2 to the number one, and if it doesn't work, keep incrementing it until your remote desktop is released.Alternately, open up a shell with start menu, run, cmd. Type qwinsta Enter, and look for the ID of the session that is in the active state (it will have a > character at the start of its session name). That's the number you need to use in step 2.When you want to restore the console desktop, just double click on the shortcut and allow the administrator access.

Pozdrawiam 1

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group
Biznes-Host