Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język
Portale internetowe Kissdigital.pl - rozwiązania mobilne Kofeina sklep
Projekt, budowa i promocja - budujemy kompleksowo portale internetowe w oparciu o Drupal. Zaawansowane aplikacje mobilne - bogate portfolio. Dostarczamy czystą kofeinę, z której możesz sam przygotować "energetyka" takiego jak lubisz.

Recenzja Nokia Lumia 820
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten temat
svistu
Użytkownik

Reputacja: 7

0     0    
1   28-04-2013   19:47   
Szanowny Pan Hipek zwany również Administratorem zagadnął mnie, żebym wrzucił na forum moją recenzję Nokii Lumia 820 który testowałem przez 2 tygodnie i w sumie pomyślałem, że czemu by nie 1 Tak więc poniżej prezentuję moją recenzję tego smartphone'a. Zapraszam również na mój blog (

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się na forum klikając tutaj.

) w celu przeczytania tego wpisu oraz innych - może coś Was zainteresuje 2

[Obrazek: nokia+lumia+820.jpg]
Intro: Moje początki ze smartphone'ami to Samsung Wave II którego napędzał system Bada OS a potem wierny marce przesiadłem się na Androida i Samsunga Galaxy S Plus oraz Galaxy S3 po drodze zahaczając gościnnie o iPhone'a. Również gościnnie obcowałem z urządzeniami od HTC i Nokii (Lumia 800) napędzanymi systemem Windows Phone 7.5 Mango i wtedy byłem raczej na NIE jeżeli chodzi o nowe dziecko Microsoftu. Obecnie mam przyjemność prześwietlić nowszą wersję okienkowego OS'a czyli "ósemkę" sterującą Nokią Lumia 820 i muszę przyznać, że moje odczucia wobec tego smartphone'a są zdumiewająco dobre choć nie obyło się bez kilku drobnych zawodów.

[Obrazek: nokia+pude%C5%82ko.jpg]
Pudełko: Minimalistyczne opakowanie które jest nie wiele większe od samego smartphone'a kryje trochę papierków, samą Lumie 820, słuchawki, kabel do podłączenia Nokii do komputera który jest jednocześnie kablem do ładowarki oraz oczywiście samą ładowarkę. I na tym kończymy wyliczankę - więcej tutaj niczego nie uświadczymy ale to w zupełności wystarczy. Bawiąc się urządzeniami od Samsunga i Apple'a zdążyłem się do tego minimalizmu przywiązać.

Wnętrze: Zacznę od najważniejszego, czyli od suchych faktów; ekran AMOLED o przekątnej 4,3'' i o rozdzielczości 800x480px z zastosowaną technologią ClearBlack, bateria o pojemności 1650mAh, 2-rdzeniowy procesor Snapdragon S4 o taktowaniu 1,5GHz i 1GB pamięci RAM oraz 8GB pamięci masowej (+ przestrzeń w chmurze o pojemności 7GB) oraz - i tu miłe zaskoczenie - z możliwością rozbudowy o kartę microSD(HC) do 64GB. Dostajemy również aparat 8MPx oraz kamerkę do Skype'a 0,3MPx. Niby szału nie ma ale to w zupełności wystarczy. Dobra a teraz słów kilka o samym samej Lumii i kilku jej aplikacjach 1

[Obrazek: nokia+design.jpg]
Design i ergonomia: Prostota i profesjonalizm - to można powiedzieć zarówno o wyglądzie Lumii 820 jak i systemie w który go wyposażono. Wszystkie fizyczne przyciski (głośność, uruchamianie/usypianie, aparat) znajdują się po prawej stronie, lewa strona czysta, góra to port słuchawki a dół to Micro-USB do łączności i ładowania. Smartphone idealnie leży w dłoni (dobra waga 160g + wymiary 123,8x68,5x9,9mm) choć do przycisków trzeba się przyzwyczaić - nawyki pozostałe po obcowaniu z Samsungiem tutaj się nie sprawdzają. Jedyne do czego mogę się przyczepić to "luźna" bateria - wystarczy lekko potrząsnąć aby usłyszeć i poczuć, że bateria nie jest sztywno osadzona. Nokia Poland twierdzi, że to jednostkowa wada i że mam to zgłosić do sprzedawcy w celu wymiany/naprawy - jak na razie nie wiem czy to odosobniony przypadek czy gafę jednak strzeliła Nokia i teraz zwala na mój niefart. Brakuje mi również diody informacyjnej do której przyzwyczaił mnie S3 a która ułatwiała życie ale to brak bez którego idzie żyć.

Wyświetlacz i jego reakcja na dotyk: Nokia chwali się, że jej wyświetlacz możemy dotykać np przez rękawiczki a on i tak zareaguje... i to kurcze pieczone działa, choć tą technologię można jeszcze bardziej dopracować. Aktualnie mamy zimę więc miałem przyjemność przetestować ten bajer w warunkach polowych i naprawdę pozytywnie mnie on zaskoczył. Wielkie brawa za rozwiązanie odwiecznego problemu każdego dotykowca! Teraz jednak martwi mnie fakt, że niedługo będę musiał oddać Lumię i wrócić do "nieczułego" Galaxy 13 Mam nadzieję, że konkurencja podłapie to rozwiązanie od Nokii i że w przyszłości wszystkie smartphone'y będą wspierały opcję dotykania ekranu czymkolwiek aby pobudzić go do ruchu 1

[Obrazek: nokia+ustawienia.jpg]
Windows Phone 8: Poprzednik "ósemki" czyli WP7.5Mango wyglądał podobnie ale miał sporo niedoróbek. Najnowszy okienkowy system działa zdecydowanie lepiej ale nadal widzę kilka mankamentów. Problem z udostępnianiem plików, pasek powiadomień zasłaniający pasek stanu baterii i sieci. Bardzo mnie zaskoczyły (niestety negatywnie) dwie rzeczy; przednia kamera nie umożliwia prowadzenia wideorozmów (jest to możliwe wyłącznie przez Skype lub inne komunikatory) oraz brak możliwości ustawienia dowolnego pliku muzycznego jako dzwonka (na szczęście jest do tego odpowiednia aplikacja w sklepie Microsoftu - a jednak się da, choć trochę na około o czym napisałem trochę niżej). Zarządzanie kontami i synchronizacją też można by było trochę lepiej ogarnąć. Co mnie zaskoczyło na plus to bardzo płynne działanie systemu nawet przy pełnym wykorzystaniu multitaskingu a wszystko to nakręcane 2-rdzeniowym procesorem - nawet mój 4-rdzeniowy SGS3 z AJB4.1.2 i "projektem masło" wymięka przy WP8 i Lumii 820. Na ogromną pochwałę zasługuje sam interfejs; jest prosty, schludny i dość dobrze przemyślany a nauka jego obsługi zajmuje tylko chwile. Nawet aplikacje zewnętrzne czerpią pełną gębą a designu WP8 co sprawia, że cały czas mamy wrażenia że wszystko to tworzy jedną, integralną całość. BRAWO dla Microsoftu za przemyślenie okienkowego systemu! Szkoda, że Google i jego Android nie potrafi wyegzekwować od twórców aplikacji utrzymania stylu Holo (domyślnego w Androidzie) i że cały czas pozwala na nakładanie autorskich interface'ów (obyś cierpiał od tysiąca ostrzy Samsungu za TouchWiz!). Muszę przyznać, że bardzo mi odpowiada fakt, że Windows Phone 8 jest systemem zamkniętym - dzięki temu żaden producent ani operator komórkowy nie są stanie namieszać i spartolić tak dobry OS jakim jest kafelkowy twór od MS. Czasami żałuję, że Google wybrał inną drogę... choć ma to również pewne korzyści 2

[Obrazek: nokia+bateria.jpg]
Test baterii: SGS3 (Li-Ion 2100mAh) vs Nokia Lumia 820 (Li-Ion 1650mAh) - przy włączonym WiFi + 3G + GPS wygrywa Lumia, przy WiFi i 3G wyniki porównywalne, przy WiFi na obu i 3G na SGS3 i 4G na Lumii Samsung wygrywa. Oba urządzenia miały cały czas włączoną non-stop synchronizację. Trudno mi ocenić czy Lumia jest wydajna jeżeli chodzi o bycie "na chodzie" na jednym ładowaniu; z jednej strony może równać się z moim SGS3 który ma mocniejszą baterię ale patrząc na wnętrze Lumii sądziłem, że wynik będzie lepszy. Ale narzekać nie można bo bez problemu przy umiarkowanym użytkowaniu Nokia wytrzyma cały dzień (a nawet więcej) bez konieczności ładowania.

[Obrazek: nokia+gps.jpg]
GPS: Jak już o baterii wspomniałem widać, który system lepiej tym modułem zarządza. Android cały czas namierza naszą lokalizację dzięki czemu szybko się odnajdziemy ale z drugiej strony moduł ten szybciej zjada baterię. W WP8 najprawdopodobniej zastosowano rozwiązanie znane mi z systemu Bada - cały czas GPS jest uśpiony a namierza tylko gdy będzie wymagać tego od niego dana aplikacja - takie rozwiązanie powoduje dłuższe określenie lokalizacji (choć wynik i tak jest bardzo dobry - w mieszkaniu wystarczyło mu kilka sekund na określenie gdzie się znajduję choć pewnie wsparł się internetem) ale zyskuje na tym żywotność słuchawki. Sądzę, że Google powinien zmienić sposób działania tego modułu u siebie bo konkurencja po prostu ogarnia to lepiej.

[Obrazek: nokia+wifi+3g+i+4g.jpg]
WiFi oraz 3G/4G: Jedyne zastrzeżenie jakie mi się nasuwa na myśl to bardzo duże zapotrzebowanie na baterię przy użyciu LTE (4G) no ale coś za coś moi mili - takie prędkości same się nie przetworzą a każdy wysiłek wymaga dostarczenia odpowiedniej ilości "węglowodanów". W przypadku standardowego 3G nie zauważyłem żadnych komplikacji i tak samo jest z WiFi - bez problemu można podłączyć się pod każdą sieć z jaką miałem do czynienia (z zabezpieczeniem WEP, WPA2 i bez zabezpieczeń). Fajnie sprawuje się również Lumia jako HotSpot WiFi - w pracy robiłem za dostarczyciela neta i dwa telefony uzyskiwały według SpeedTest.net prędkości rzędu 33Mb/s każdy!
[Obrazek: 255495.png]

[Obrazek: nokia+drive+plus.jpg]
Nokia Drive i Nokia Mapy: Jedna z lepszych darmowych nawigacji offline której mapy może porównywać z niejednym gigantem w tej branży. Może działać jako appka online ale umożliwia także pobranie map na nasz smartphone dzięki czemu oszczędzamy transfer oraz pieniądze - szczególnie ważne podczas podróży za granicę. Bardzo przejrzysta i prosta w obsłudze (tak samo jak Nawigacja Google) co jest według mnie bardzo ważne, a o czym zapominają producenci konkurencyjnych nawigacji wpychając do nich zbędne bajery, a w końcu nawigacja ma nas zaprowadzić do celu a nie zachwycać wodotryskami - skupmy się lepiej na drodze! Głos lektorki trochę sztywny ale wyraźny i dopracowany. Jedyne co mogliby dodać do tej nawigacji (bo same mapy to oferują) to Traffic który moglibyśmy wedle życzenia włączać i wyłączać - pomimo tej brakującej opcji jak dla mnie jedna z najlepszych nawigacji. Brakuje mi jej na androidzie ale podobno "niebawem" zaspokoję swój głód 2

[Obrazek: nokia+miasto+w+obiektywie.jpg]
Miasto w obiektywie: Nie miałem wcześniej do czynienia z aplikacjami tego typu ale muszę przyznać, że wygląda to ciekawie. Wystarczy połączenie z internetem oraz włączony GPS aby po chwili przeglądając nasze miasto w obiektywie Lumii znaleźć puby, restauracje czy inne potrzebne nam użyteczne lokalizacje. Finowie wymyślili aplikację która wydawała mi się początkowo tylko głupim i zbędnym bajerem ale jak się przebywa w obcym mieście nagle jej istnienie nabiera sensu. Fajnie jest również to, że łączy się z Nokia Drive aby doprowadzić nas do wybranego celu. Proste i skuteczne!

[Obrazek: nokia+muzyka.jpg]
Nokia Muzyka: Najlepsza aplikacja Nokii i jedna z najlepszych aplikacji muzycznych na urządzenia mobilne - prosta i funkcjonalna a przy tym pełna uroku i oczywiście wykonana w stylu Metro. Szczególnie na uwagę zasługuje Mix Radio - darmowe nadawanie muzyki z najlepszymi kawałkami zupełnie za darmo (mnie urzekła składanka "Rockowe Klasyki") jednak wymaga połączenia internetowego (WiFi lub 3G/4G a wystarczy nawet 2G bez problemu ciągnie Mix Radio + Facebook + Tweeter) - niby zwykłe strumieniowanie audio jakie daje np Deezer czy WiMP ale jednak bardzo przykuwa uwagę te cacko od Nokii. Warto również wspomnieć, że Nokia planuje rozbudować tą aplikację i powalczyć o rynek udostępniania muzyki z wyżej wymienionymi silnymi konkurentami - życzę im powodzenia i mam nadzieję, że nie odbije się to na darmowych słuchaczach takich jak ja. Już wiem, że będę tęsknił za tą aplikacją jak powrócę na stałe do mojego Samsunga ale póki co korzystam z niej przy każdej okazji. No ale sam wygląd to nie wszystko rzecz jasna - jakość dźwięku jest zadowalająca zarówno na słuchawkach standardowych jak i moich Sennheiser'ach. Mamy również do dyspozycji korektor dźwiękowy choć brakuje mi tam kilku wstępnie ustawionych rozwiązań - na szczęście możemy sami do woli bawić się korektorem dźwięku.

[Obrazek: nokia+muzyka+i+wideo.jpg]
Filmy: Kiedyś namiętnie wgrywałem do pamięci mojego telefonu filmy aby później obejrzeć je będąc gdzieś po za domem (np w szkole) ale dzisiaj, w czasach łatwego dostępu do internetu poprzez WiFi lub 3G/4G i w miarę tanich pakietów internetowych łatwiej odpalić Youtube'a i programy typu Ipla lub TVN Player niż męczyć się z kompatybilnością poszczególnych formatów wideo. No właśnie - jak Lumia i Windows Phone radzą sobie na tym polu? Pobrałem dość popularną paczkę próbek filmów o różnych parametrach (rozdzielczość, ścieżka dźwiękowa, napisy) ale filmy te są tylko w dwóch formatach - .mp4 i .mkv - i już na starcie okazało się, że ten drugi format nie jest wspierany i że Lumia go nie wykrywa. W poniższej tabelce widać na czerwono czego Windows Phone nie podczytuje, co podczytuje ale nie działa jest na żółto a na zielono próbka którą otwarłem na testowanej słuchawce.
[Obrazek: video+testing+samples+list+po+testach.jpg]

Wynik trochę mnie zmartwił bo spodziewałem się lepszych osiągów. Niemniej niezrażony pobrałem kolejną paczkę zawierającą inne formaty plików (.avi .mov i .wmv) choć już nie tak profesjonalnie zróżnicowaną i opisaną (stąd brak tabelki) i pliki .avi i .wmv otwarły się bez problemów. Przy plikach w formacie .mov mogłem je podczas kopiowania na telefon poddać konwersji i wtedy zadziałały, niestety pliki z głównej paczki testowej nie poddały się temu procesowi.

[Obrazek: nokia+aparat.jpg]
Aparat/Kamera: Po kontrowersyjnych reklamach w których pokazano fotki niby to zrobione Lumią podchodziłem do aparatu sceptycznie ale muszę przyznać, że jakość zdjęć mnie powaliła. Za dnia zdjęcia były porównywalne z moim SGS3 ale przy słabym świetle Lumia 820 dosłownie zmiażdżyła mój smartphone - bez żadnych ręcznych ustawień zrobiła naprawdę dobre zdjęcia przy słabym świetle! Kolory takie jak były w rzeczywistości i zdjęcia nie wyglądają na prześwietlone zbyt mocno błyskającą i zbyt jasną diodą doświetlającą. Wielkie brawa dla Nokii za tak dobrze odrobioną lekcję z zakresu fotografii komórkowej 1 Co do wideo - zapisywane w formacie .mp4 - możemy kręcić je w rozdzielczości 1080p i 720p i jak dla mnie filmiki nakręcone tym telefonem stoją na bardzo dobrym poziomie. Brakuje mi tu tylko stabilizacji obrazu którą Nokia tak szczyci się w Lumii 920 (albo mój ciasny umysł nie potrafi tego uruchomić), niemniej jak dla mnie mój testowy słuchawkofon sprostał wszystkim zadaniom odnośnie nagrywania filmów jakie przed nim postawiłem. Fajnie, że Microsoft wymaga również fizycznego przycisku do aparatu choć ja z przyzwyczajenia i tak robiłem zdjęcia dotykając ekran. T

[Obrazek: WP_20130126_025.jpg]
Tutaj wrzucam tylko jeden filmik i zdjęcie - więcej na blogu 1

[Obrazek: nokia+sklep+microsoft.jpg]
Sklep Microsoft'u: Aplikacja tak samo jak cały WP8 przemyślany ale jeżeli chodzi o zawartość półek to czuję się jak w małym sklepie - nie ma zbyt dużego wyboru - co przy supermarketach Andoida i iPhone'a wygląda wręcz żałośnie. Co mnie totalnie zaskoczyło to fakt, że aby zagrać w darmowe u konkurencji Angry Birds czy Fruit Ninja muszę wydać po 3,50zł a przy ambitniejszych tytułach aż baję się spojrzeć na cenę... Oczywiście znjadziemy tutaj również gry zupełnie za darmo ale żeby płacić na wściekłe ptaki? Tutejszy sklep to według mnie jeden z najsłabszych obecnie punktów testowanej Nokii oraz okienkowego systemu Microsoftu. Na szczęście polskie serwisy takie jak np Windows-Phone.pl wyszukują i prezentują nam perełki schowane w tym skromnym dobytku.

[Obrazek: nokia+internet+explorer.jpg]
IE: czyli przeglądarka WWW. Na komputerach znienawidzona na smartphone'ach działa cudnie. Porównałem ją z standardową przeglądarką w Androidzie 4.1.2 i wyniki szybkości wyszukiwania oraz otwierania stron były porównywalne (z lekką przewagą Androida) ale za to otwierając np moją stronę z poziomu IE mogę obejrzeć filmiki z YouTube'a a Android już tego rarytasu mi nie dostarcza (dodatkowe przeglądarki jak np Chrome już tak). Jedyne co mnie (nieznacznie) boli to brak topowych alternatyw jak Opera Mini, Firefox Mobile czy Chrome - niby nie są mi do szczęścia potrzebne ale ich brak (albo utrudnione odnalezienie) trochę mnie martwi. Na szczęście znalazłem UC Browser którą testowałem bodajże na Bada OS a która choć mnie na Windowsie nie powaliła z nóg to jest alternatywą a to znak, że niedługo można się spodziewać również dobrze nam znanych wielkich graczy w dziedzinie przeglądarek (moim niekwestionowanym liderem jest nadal Opera Mini!).

[Obrazek: nokia+aplikacja+windows+phone+na+pc.jpg]
Komunikacja z komputerem: I tego właśnie obawiałem się najbardziej a okazało się, że nie taki wilk straszny jak go malują. W pierwszym momencie przy podłączeniu Lumii do komputera wyskakuje komunikat o konieczności pobrania aplikacji WindowsPhone, która zaś wymaga instalacji biblioteki .NET Framework 4... a po uporaniu się z instalacjami ukazuje się nam schludna aplikacja umożliwiająca synchronizacje plików z telefonu z plikami znajdującymi się w "publicznym" folderze na dysku C, a synchronizacji możemy poddać zdjęcia, muzykę, filmy, podcasty i dzwonki (HA! Czyli jednak się da wgrać swoje dzwonki bez konieczności ściągania dodatkowej aplikacji na nasz smartphone - trochę to utrudnione ale jednak się da). Dla osób, które wolą tradycyjny sposób wgrywania plików na swoje telefony też jest rozwiązanie; pamięć telefonu i karta są widoczne w Moim Komputerze jako dyski zewnętrzne.

[Obrazek: nokia+synchronizacja+z+google.jpg]
Konta i synchronizacja: Z tego co mi wiadomo synchronizacja konta Google w WP7.5M to była mordęga ale w "ósemce" działa to bez zarzutu; konto Google jest moim głównym i bez problemu Lumia 820 zaimportowała listę kontaktów oraz kalendarz dzięki czemu dla mnie migracja z Androida na Windows Phone 8 przebiegła bezboleśnie. Trochę więcej problemów miałem z kontem SkyDrive (nie mogłem się zalogować do swojego konta i musiałem założyć nowe - nie wiem czemu, pewnie gdzieś coś w pośpiechu pomieszałem) i Facebookiem gdzie synchronizacja przebiegła pomyślnie ale brakuje mi możliwości filtracji listy kontaktów z tego portalu społecznościowego - widzę WSZYSTKICH znajomych a w SGS3 mogę wyświetlić tylko tych którzy do profilu dopisali nr telefonu i/lub dobierać ich wedle wszelakich innych predyspozycji. Nie potrafię jeszcze odnaleźć opcji synchronizacji przez co WP8 cały czas synchronizuje wszystko co może co może powodować zwiększone zużycie baterii. Po wyłączeniu opcji oszczędzania baterii możemy sterować częstotliwością odświeżania/synchronizacji podpiętych do Windowsa Phone 8 kont. Większość z Was zapewne chce mieć wszystko podpięte i synchronizowane non-stop ale dla mnie jest to dość ważna funkcja bo po pierwsze cenie sobie żywotność baterii a po drugie nie lubię jak mi przychodzą w nocy niepotrzebne pierdoły o tym jak Jan Kowalski umieścił setne zdjęcie swojego pudla na Facebooku.

Bing a inne wyszukiwarki: Oczywiście Microsoft tworząc swój własny OS nie zapomniał promować w nim swoich produktów jak np (rewelacyjny) SkyDrive czy też wyszukiwarkę Bing mającą być konkurencją dla Google'a. Wiele osób twierdzi, że Polska oraz spora część świata dostaje Bing'a w wersji okrojonej - przyznam szczerze, że na komputerze używam z przyzwyczajenia Google'a a Bing to dla mnie tylko ciekawostka z super stroną główną i przeciętną (aczkolwiek nie odstającą zbytnio od wyszukiwarkowego giganta) stroną wyszukiwania ale na telefonie sądzę, że Bing prezentuje się i działa lepiej niż mój (i większości z Was) faworyt; doinstalowany Google na stronie głównej fajnie wygląda i daje możliwość wyszukiwania głosowego ale już przeglądanie obrazków zdecydowanie lepiej obsługuje się na Bingu a w dodatku wyszukiwarka od MS ma wbudowaną funkcję skanowania kodów QR. W starciu Bing vs Google ku mojemu zdziwieniu wygrywa Bing - szkoda, że w wersji na komputer jej tak nie dopracowano, choć oczywiście nie wiem jak wygląda i działa jej amerykańska (pełna) wersja.

[Obrazek: nokia+office.jpg]
Office: Skoro testujemy system Windows to warto też przetestować pakiet biurowy Office. Z odczytaniem plików dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych oraz prezentacji w starych i nowych formatach przebiegło bez problemu jak i utworzenie nowego pliku na samym smartphone, choć pisanie czegoś na tak małym ekranie jest trochę męczące. Pod względem kompatybilności z Office Nokia wypadłą bardzo dobrze i w sumie nie brałem pod uwagę innego wyniku - jakby na tym polu Microsoft dał ciała to by była hańba na wieki. Przy okazji tego testu sprawdziłem również pliki PDF co wymagało ode mnie doinstalowania dodatkowej aplikacji od MS. Pliki o rozmiarze nie przekraczającym 50MB uruchomiłem bez problemów i działały one płynnie, natomiast pliki o wadze ponad 100MB najeżone zdjęciami przy otwarciu przywitały mnie błędem i samoczynnie się zamknęły.

Sporo tego tekstu się nagromadziło co nie? Więc teraz takie krótkie podsumowanie zalet i wad Noki Lumii 820 i Windowsa Phone 8 widziane moimi oczyma.

Zalety:
  • design
  • wykonanie
  • szybkość działania
  • przejrzysty interface
  • Nokia Muzyka i Nokia Mapy
  • aparat
  • łatwość synchronizacji z kontem Google
Wady:
  • brak wideorozmów
  • trudności przy próbie ustawienia własnego dzwona
  • mało gier z czego większość płatna
  • mało aplikacji
  • brak diody informacyjnej
  • brak popularnych alternatywych przeglądarek WWW
  • trudności z niektórymi popularnymi obecnie formatami wideo

[Obrazek: ok.png]
Outro: [W skrócie] Gdyby ktoś teraz kazał mi wybierać pomiędzy moim obecnym SGS3 a Nokią Lumia 820 bez wahania brałbym fińską maszynę...

[Full podsumka] Bardzo chciałem przetestować jakąś słuchawkę z Windowsem Phone 8 na pokładzie i jeszcze bardziej chciałem przetestować którąś z najnowszych Lumii. Udało mi się dokonać tych rzeczy i przyznam się bez bicia, że myśl o konieczności oddania Nokii do salonu Plusa po skończonych testach powoduje u mnie napływ łez do oczu; smartphone jest poręczny i należycie wykonany (jedynie ta luźna bateria nie daje mi spokoju), system działa płynnie i bez zawieszania się, bateria sprawuje się przyzwoicie a aparat i możliwość obsługi smartphone'a w rękawiczkach lub przy użyciu innych rzeczy (np długopisu) zaskarbiły sobie moją miłość aż po grób. Nie przeszkadzają mi wady o których wspomniałem powyżej (choć brak pożądanego YouTube'a trochę mnie męczy) i o dziwo nie uważam, żeby cena rynkowa (około 1800 złotych według Ceneo i w graniach 1300-1400 złotych na Allegro) była przesadna - początkowo sądziłem inaczej ale po dłuższej znajomości doceniłem tą słuchawkę i gdybym zamiast mojego (bardzo dobrego swoją droga) SGS3 kupił kiedyś Lumie 820 nie żałowałbym wcale wydanych na nią pieniędzy. Spora część ludzi przewiduje dla Nokii i WP8 katastrofę a ja sądzę, że Nokia wykonały świetny krok ku lepszemu jutru dla siebie i okienkowego OS. Czy wybrałbym inną słuchawkę z tym systemem? Raczej nie bo trudno by mi było ogarnąć kafelki bez takich aplikacji jak Nokia Muzyka czy też Nokia Drive+. Mam nadzieję, że system ten docenią również twórcy aplikacji dzięki czemu skończy się niebawem lamentowanie na ubogi sklep. Moja ocena końcowa to 5/6!
Antyhaker
Redaktor

Reputacja: 320

0     0    
2   28-04-2013   20:55   
Zapytam o to samo co wszędzie. Co znaczy "umiarkowanie używanie" xD
svistu
Użytkownik

0     0    
3   28-04-2013   21:12   
W moim przypadku to znaczy że smart nie leży bezczynnie przez cały dzień ale też nie jest używany (np do grania, YT, muzy i neta) bez przerwy 1 Powiedzmy (max) 2 godziny neta, godzinę gry, 3-4 godziny muzy 1 no i oczywiście jak trzeba to zadzwonię lub esa napiszę 1
Antyhaker
Redaktor

0     0    
4   28-04-2013   22:31   
I wtedy wytrzyma 1 dzień? No to ja to biere xD
nieznajomy
Przyjaciel

Reputacja: 4

0     0    
5   30-04-2013   07:31   
Kliknąłem dziękuję, za sam wysiłek - za recenzję powinno być 2. Super recenzja 1
Marynarz
Ekspert

Reputacja: 443

0     0    
6   06-05-2013   21:36   
a mnie cieszy to że 820 spada cenowo coraz bardziej 2 można już wyrwać za 900 zł 5
Antyhaker
Redaktor

0     0    
7   06-05-2013   23:43   
Można wyrwać nawet za 700-800 jak się trafi xP
Marynarz
Ekspert

Reputacja: 443

0     0    
8   07-05-2013   07:56   
tylko ja mówię o tak zwanej "salonówce" czyli rano wzięta u operatora a po południu już na alledrogo, te po 700, 800 to używki 2

ps. Może czas zmienić moją L800 na L820 ??

a jeszcze chciałem sprostować te Wady :

svistu napisał(a):brak wideorozmów
1. trudności przy próbie ustawienia własnego dzwona
2. mało gier z czego większość płatna
3. mało aplikacji
4. brak diody informacyjnej
5. brak popularnych alternatywnych przeglądarek WWW
6. trudności z niektórymi popularnymi obecnie formatami wideo

1. ja podczas testowania nie miałem z tym problemu
2. no tutaj się kompletnie nie zgodzę, każda prawie gra ma opcję wypróbuj 2
3. jako że WP7.x już nie rozwijany to na 8 jest coraz więcej pozycji (no chyba że porównamy z androidem gdzie 50% to śmieci - wiem co mówie bo miałem nie jednego androidowca)
4. to fakt, żaden WP nie posiada ale można z tym żyć
5. ale po co skoro IE sprawdza się naprawdę dobrze 2 po za tym coraz więcej witryn przechodzi już z zabytkowego FLASH na HTML5 (większe możliwości)
6. i tutaj jest przewaga WP7.x i programu do synchronizacji ZUNE, użytkownik tylko synchronizuje film a ZUNE robi wszystko aby był czytelny dla telefonu.
svistu
Użytkownik

0     0    
9   30-07-2013   20:24   
Co do gier to ewentualne braki mnie osobiście nie rażą bo od grania mam kompa ale dla niektórych może to być kłopot 2 Co do opcji wypróbuj to tylko namiastka niestety jest ale i tak fajnie że jest 2

Co do aplikacji - piszesz że 50% to śmieci na androidzie ale niestety WP ma słabe zainteresowanie 13 Mój mBank nie ma swojej aplikacji (albo nie miał) na ten system, Allegro i jego aplikacja Kręć Kilometry (dzięki której można wygrać rower, wycieczkę itd) też nie wyszła na WP8 idt itp

Co do pkt 4 podobno jest teraz jakaś appka która wyświetla godzinę (to na 100%) i chyba info o połączeniach i smsach na ekranie wygaszonego smarta (z tego co mi się obiło o uszy)

Punkt pierwszy to trudność tego typu, że nie mogłem wybrać wgranej mp3 jako dzwonek ale jak to pisałem potem ten problem rozgryzłem 2
Bronek
Przyjaciel

Reputacja: 32

0     0    
10   01-08-2013   00:13   
Świetna, obszerna recenzja, ale ja dla siebie wybrałem nowszą L720... 5 A jeśli chodzi o aplikacje Allegro to jest dostępna w Markecie... 2

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1 gości

Centrum napraw komputerów Warszawa ▪ Apartamenty w Kościelisku ▪ Szkolenia dla farmaceutów ▪ Youboost Łukasz Wudyka

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Tłumaczenie © 2007-2014 Polski support MyBB
Skrypt forum MyBB, © 2002-2016 MyBB Group
Biznes-Host