Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język
Portale internetowe Kissdigital.pl - rozwiązania mobilne Kofeina sklep
Projekt, budowa i promocja - budujemy kompleksowo portale internetowe w oparciu o Drupal. Zaawansowane aplikacje mobilne - bogate portfolio. Dostarczamy czystą kofeinę, z której możesz sam przygotować "energetyka" takiego jak lubisz.

System jak windows.xp/2003 za darmo... (ReactOS)
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten temat
KITT
Przyjaciel

Reputacja: 33

0     0    
1   11-07-2012   12:35   
Zdziwiliście się?
Istnieje system ReactOs

Na stronie producenta można przeczytać tak
Cytat: ReactOS to darmowy, nowoczesny system operacyjny wzorowany na Windows XP/2003. System stworzony został zupełnie od zera. W zamierzeniu ma mieć architekturę zgodną z Windows, zarówno na poziomie sprzętu jak i aplikacji. System nie bazuje na Linuksie i nie czerpie z architektury Uniksa.

Głównym celem projektu ReactOS jest dostarczyć system operacyjny zgodny z Windows NT. Pozwoli to uruchamiać programy i sterowniki z systemu Windows NT bez żadnych zmian. Ponadto ReactOS wprowadza identyczny wygląd i działanie jak w Windows, tak, aby użytkownicy przyzwyczajeni do interfejsu Windows NT mogli z łatwością posługiwać się systemem ReactOS. Ostatecznym celem projektu jest taki system, który po zainstalowaniu w miejsce Windows NT nie będzie różnił się z punktu widzenia zwykłego użytkownika.

Proszę miej na uwadze iż ReactOS 0.3.14 jest nadal w fazie alpha, co oznacza że nie jest zalecany do codziennego użytku.

graficznie.... jest kanciaty jak 95...
zdjęcia można zobaczyć na stronie producenta -

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się na forum klikając tutaj.

lista przetestowanych aplikacji

Krótka notka historyczna
-.początkowo planowano go jako darmowego win95 nazywać się miał
FreeWin95 lecz skończyło się na planach. Potem chciano wziąć się za win nt ale tak samo...
kuba3351
Przyjaciel

Reputacja: 47

0     0    
2   11-07-2012   14:29   
Czy korzystanie z tego na pewno jest legalne? Jeśli tak to na pewno zainteresuję się, ciekawe czy jest też kompatybilny z Windowsowym bootloaderem.
KITT
Przyjaciel

0     0    
3   11-07-2012   15:08   
jest legalne - system nie opiera się na windowsie, a jedynie jest z nim kompytabilny
lukezaa
Przyjaciel

Reputacja: 46

0     0    
4   11-07-2012   15:34   
Projekt fajny, ale tępo mają wolne. Ale to Windows 2003 (serwer) nie jest.
KITT
Przyjaciel

0     0    
5   11-07-2012   15:40   
Nie napisałem że serwer
kuba3351
Przyjaciel

0     0    
6   11-07-2012   16:04   
No więc tak, zdecydowałem się odpalić to na Vmvare i przetestować, i wrażenia są takie:
-na Vmware instalator odpalał się 5 minut (nie wiem dlaczego)
-instalator jest niemal żywcem zerżnięty z Windowsa 2000
-szkoda że obsługuje tylko partycje FAT, ja bym w pierwszej kolejności dał obsługę NTFS
-fajnie że instalator na sam koniec wykrył że używam Wmvare i chciał wgrywać drivery, ale i tak nie obeszło się bez obrazu z Vmvare tools
-podoba mi się że system działa błyskawicznie, startuje w ok. 30 sekund a zamyka się 2 sekundy, takie wyniki osiągnął gdy dałem mu tylko 150 mb ramu
-system uruchomił się tylko 2 razy, potem cały czas stał na loading freeloader, i nie chciał wstać nie wiem dlaczego
-na wikipedii wyczytałem że on obsługuje tylo mysz i klawiaturę tylko na PS/2 jeśli to prawda to już dyskwalifikuje ten system bo wszystko mam na USB
-jeśli on ma kłopot z ruszeniem na Vmvare to nie wiadomo co będzie na prawdiwym sprzęcie

Więc na razie nie wgram go na swojego kompa bo jest w zbyt wczesnej fazie rozwoju.
lukezaa
Przyjaciel

0     0    
7   11-07-2012   16:10   
Mi na VBox'ie nie ruszył, ale kiedyś używałem go na VMware i byłem zadowolony.
kuba3351
Przyjaciel

0     0    
8   11-07-2012   16:11   
ale fakt że system lekki, nawet lżejszy od lekkich dystrybucji linuxas, ruszy nawet na kompie z czasu Windows 95, zainstalował się dosłownie w 5 minut.
lukezaa
Przyjaciel

0     0    
9   11-07-2012   16:13   
Mi na Vbox'ie w 1minute, ale nie ruszył dalej.
KITT
Przyjaciel

0     0    
10   11-07-2012   16:17   
Na moim pc mam go jako drugi system 1 Więc:
-Instalator odpalał się około 2 minut
-Jak pisze na stronie, ma być on jak najbardziej podobny do windowsów, by najbardziej ułatwić przejście z windowsa do tego systemu
-Obsługuje tylko FAT - NTFS jest planowany <pisałem z twórcą>
-Startuje naprawdę szybko, szybciej niż windows xp
-W najnowszym buildzie jest obługa WIĘKSZOŚCI myszy i klawiatur pod USB
-U mnie na pentium 4 dobrze działa 1

Na VirtualBox mi działa bez problemowo 1

Instrukcja instalacji na VBoxie
Uruchom VirtualBox i utwórz nową maszynę wirtualną. Poniżej są zalecane (na ogół standardowe) ustawienia, których powinieneś użyć:
Wybierz Other/Unknown jako typ systemu operacyjnego.
Przydziel tej VM 128 MB pamięci.
Utwórz nowy obraz twardego dysku. Wybierz dynamicznie rozszerzalny obraz i ustaw rozmiar dysku na 2 GB.
Upewnij się, że stworzony obraz twardego dysku jest wybrany jako dysk pierwszorzędny.
Wejdź do ustawień VM, włącz napęd CD-ROM i wybierz swoją Płytę instalacyjną ReactOS (ReactOS.iso) jako obraz ISO dla napędu.
Przejdź do opcji Ogólnych, kliknij na zakładkę Zaawansowane, i określ następującą kolejność rozruchu:
CD-ROM
Dysk twardy
(inne wyłączone)
Uruchom maszynę wirtualną (zwróć uwagę, że VM przechwytuje mysz, by ją odblokować użyj przycisku Ctrl).
Uruchomi się Instalator ReactOS. Wykonuj jego instrukcje.
Gdy zostaniesz zapytany o boot loader, wybierz Install bootloader on the harddisk (MBR).
Gdy instalacja zostanie zakończona, zostaniesz poproszony o wyjęcie dyskietek i CD z napędów. Po prostu wciśnij Enter by zrestartować VM.
ReactOS wykona rozruch i zapyta w jakim trybie ma się uruchomić. Wybierz standardowy.

Ps. Przetestujcie sobie jako Live CD

wersje oznaczone jako LIVECD są uruchamiane z płytki - sprawdziłem, działają 1

Pobierać tę oznaczoną jako
livecd-56867-rel.7z

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1 gości

Centrum napraw komputerów Warszawa ▪ Apartamenty w Kościelisku ▪ Szkolenia dla farmaceutów ▪ Youboost Łukasz Wudyka

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Tłumaczenie © 2007-2014 Polski support MyBB
Skrypt forum MyBB, © 2002-2016 MyBB Group
Biznes-Host