Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język
Portale internetowe Kissdigital.pl - rozwiązania mobilne Kofeina sklep
Projekt, budowa i promocja - budujemy kompleksowo portale internetowe w oparciu o Drupal. Zaawansowane aplikacje mobilne - bogate portfolio. Dostarczamy czystą kofeinę, z której możesz sam przygotować "energetyka" takiego jak lubisz.

System jak windows.xp/2003 za darmo... (ReactOS)
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten temat
kuba3351
Przyjaciel

Reputacja: 47

0     0    
31   12-07-2012   21:17   
sasuke, kilka lat korzystałem z Windowsa, teraz od jakiegoś czasu zainteresowałem się linuxem, i zainstalowałem obok Windowsa, (ten post jest pisany na linxie) więc teraz chciałbym spróbować też i takiego systemu.
kuba3351
Przyjaciel

0     0    
32   13-07-2012   20:52   
A więc tak jak obiecałem, spróbowałem. Nie zrobiłem tego tak jak na wiki, bo to była instrukcja od livecd i u mnie nie zadziałała, ale zrobiłem inaczej, dałem na pendrive plik ISO w czystej postaci, nierozpakowany, i użyłem Grub4Dos tak jak w tej wiki, w pliku menu.lst podpiąłem właśnie ten ISO i ustawiłem żeby z niego bootował. No i włączył się Freeloader, ładował pliki, kreska szła, ale jak doszła do końca, był czarny ekran i wisiał. Wiem, że ten instalator potrzebuje czasu na wczytanie się, ale on wisiał już 5-10 minut, poza tym klawiatura we freeloaderze mi nie działała nbo jak daem F8 żeby wywołać opcję, nic się nie stało. Spróbuję zainstalować za pomocą graficznego instalatora spod innego systemu, może się uda.
sasuke
Użytkownik

Reputacja: 6

0     0    
33   14-07-2012   10:23   
Ściągnij Virtual box i odpal go wirtualnie, a odpali.
kuba3351
Przyjaciel

0     0    
34   15-07-2012   10:19   
już odpaliłem go na Virtualboxie, i działa, ale chciałem go odpalić na zwykłej maszynie. więc zabrałem się do tego. Ponieważ miałem wszystkie partycje na NTFS a system obsługuje FAT zmniejszyłem jedną z partycji i zrobiłem nową sformatowaną w FAT. Niestety mam 1 linuxa i dwa Windowsy i grub był w MBR no i po restarcie okazało się że rozwaliłem tego gruba (był error 17 na samym starcie), i nie mogłem odpalić żadnego systemu. Uratowała sytuację płytka bootowalna z WinPE którą sobie dawno zrobiłem, nie zadziałało bootrec /fixmbr ani żadne narzędzia do naprawy systemu, musiałem pod WinPe przygotować sobie instalator win8 i zainstalować. Po instalacji win8 odzyskałem już dostęp do windowsów jakie miałem, ale linux nie rusza, chyba sobie odpuszczę ten ReactOS, linuxa albo przeinstaluję, albo pokombinuję z tym GRUBem żeby to odzyskać.
sasuke
Użytkownik

0     0    
35   15-07-2012   11:44   
Napraw gruba tym sposobem

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się na forum klikając tutaj.

kuba3351
Przyjaciel

0     0    
36   15-07-2012   12:35   
Dobra, piszę już z linuxa, zanim zobaczyłem twój poradnik udało mi się samemu to naprawić, ale dzięki, przyda się. Teraz mam GRUBA podpiętego do windowsowego loadera który jest w MBR.
sasuke
Użytkownik

0     0    
37   15-07-2012   14:10   
Wiesz używanie Google to nie problem.
kuba3351
Przyjaciel

0     0    
38   15-07-2012   19:08   
ale ja nie użyłem google. Po prostu użyłem EasyBCD, wpiąłem GRUBA do windowsowego bootloadera (kopię gruba od easybcd) pitem podczas uruchamiania systemu wyedytowałem wpisy (wystarczyło zmienić urządzenie, partycję) i zabootowało. Potem wgrałem pod linuxem gruba do MBR i utworzy łem prawidłowe wpisy, i mam teraz tak jak dawniej miałem i jedną dodatkową partycję na którą być może wgram ReactOS jak wreszie wystartuję ten instalator...
KITT
Przyjaciel

Reputacja: 33

0     0    
39   04-08-2012   13:01   
Zobaczcie co jeszcze znalazłem - WINUXos i 2/OS i Tmax Window - też ponoć kompytabilne z WINDOWSem

2/os -

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się na forum klikając tutaj.

A trochę info o Tmax Window z dobreprogramy.pl

Koreańska firma TmaxCore zaprezentowała system operacyjny Tmax Window, który reklamuje jako w 100% zgodny z Microsoft Windows.

TmaxWindow według jego twórców powstał w ciągu 4 lat i bazuje na napisanym przez nich mikrojądrze. Jądro to zawiera podobno fragmenty zapożyczone z Linuksa i BSD. Według oficjalnych informacji jest zgodny z MS Windows i MS Office ale potrafi uruchamiać także aplikacje uniksowe. Ma to być możliwe dzięki specjalnej warstwie zapewniającej kompatybilność z różnymi systemami operacyjnymi. Możliwe, że jest ona oparta o Wine i ReactOS. System zawiera własne oprogramowanie bazodanowe (Tmax Tibero) do efektywnego zarządzania danymi oraz kilka innych aplikacji, m.in. odtwarzacz multimedialny. Ustawienia bezpieczeństwa mogą być ustawiane pod kątem użytkownika domowego lub korporacyjnego. Z kolei interfejs użytkownika jest podobny do Windows XP.

Przy okazji firma zaprezentowała pakiet biurowy Tmax Office oparty na OpenOffice.org oraz przeglądarkę internetową Tmax Scoutor napisaną w oparciu o silnik Webkit ale mającą być jednocześnie zgodną z IE. W skład Tmax Office wchodzą: ProWord, ProCel, ProPoint i ProMail, które są odpowiednikami aplikacji z MS Office.

a Webhosting.pl opisuje go tak:

Tmax Window 9 to nazwa koreańskiego systemu operacyjnego, który zostanie ukończony w październiku, a na sklepowe półki trafi w listopadzie 2009 roku.

Tmax Window to produkt firmy TmaxCore. Pierwsza oficjalna prezentacja odbyła się 7 lipca w hotelu Grand InterContinental w Seulu. Imprezę zorganizowała korporacja TmaxSoft, właściciel spółki TmaxCore, największy w kraju producent oprogramowania.

Koreański system operacyjny był rozwijany od czterech lat jako alternatywa dla Windows. Produkt wykorzystuje autorską technologię TmaxCore w celu zapewnienia stuprocentowej kompatybilności z istniejącymi i przyszłymi aplikacjami Microsoft Windows – tak przynajmniej twierdzą twórcy systemu.

Koreańczycy przeprowadzili testy po to, aby uzyskać maksymalną interoperacyjność. Udostępnili próbną wersję systemu za darmo grupie użytkowników. Ostatecznym celem jest ograniczenie dominacji Microsoftu na lokalnym rynku. Jest ona tam niemal absolutna – Windows działa na 99% wszystkich komputerów osobistych. Ani Mac OS X ani tym bardziej Linux nie znalazły uznania w oczach Koreańczyków.

Tmax Window nie tylko jest kompatybilny z aplikacjami dla Windows. Zawiera także system zarządzania bazami danych, zaawansowany konfigurator opcji dotyczących bezpieczeństwa oraz podobny do XP czy Visty interfejs graficzny. Twórcy obiecują ceny znacznie niższe od tych, które ustanowił Microsoft.

Dla osób, które nie chcą korzystać z produktów firmy z Redmond przygotowano pakiet biurowy Tmax Office oraz przeglądarkę Tmax Scoutor. Ten pierwszy jest zgodny ze standardami MS Office, ten drugi obsługuje standardy W3C oraz microsoftową technologię ActiveX – bez której w Korei praktycznie nie da się korzystać z Internetu w jakichkolwiek operacjach finansowych.

Downloadu nie znalazłem
kuba3351
Przyjaciel

0     0    
40   04-08-2012   13:40   
Tmax Window nie jest bezpłatny o czym mówi jeden z twoich artykułów więc nie wiem nawet po co szukałeś downloadu, a reszta systemów jest tak egzotyczna że nawet stron domowych nie mają a co dopiero download 1

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1 gości

Centrum napraw komputerów Warszawa ▪ Apartamenty w Kościelisku ▪ Szkolenia dla farmaceutów ▪ Youboost Łukasz Wudyka

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Tłumaczenie © 2007-2014 Polski support MyBB
Skrypt forum MyBB, © 2002-2016 MyBB Group
Biznes-Host