Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Tonery i tusze do drukarek Notariusz Katowice Adwokat Katowice

Jaką wersję Windows używasz?
Ankieta jest zamknięta.
Wyniki ankiety
Windows 7
13
35.14%
Windows 8
17
45.95%
Windows XP
2
5.41%
Windows Vista
4
10.81%
nie używam Windowsa
1
2.70%
Razem
37 głosów
100%

W ile uruchamia się siódemka?
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Ferrari415
Użytkownik

Reputacja: 7

1     1    
1   17-04-2014, 11:21   
Edytuj ten post      Cytuj     
Windows siedem jest jednym z najpopularniejszych systemów z serii Windows. W jakim czasie uruchamia się wasza siódemka?

U mnie uruchamia się w jedną minute, więc piszcie w jakim czasie nie wliczając czasu na wpisywanie hasła uruchamia się twoja siódemka.
tomekh12
Przyjaciel

Reputacja: 25

1     0    
2   17-04-2014, 16:13   
Dość szybko, bez włączonego ASRock InstantBoot odpala się ok. minuty (oczywiście od momentu zakońćzenia POSTa do pojawienia się pulpitu nie wliczając w to wpisania hasła), po włączeniu InstantBoot odpala się jak byłby na SSD, czyli ok. 10 sekund (oczywiście nie mam SSD tylko zwykły HDD) 2
Marynarz
Ekspert

Reputacja: 459

0     0    
3   17-04-2014, 16:32   
Siódemka odpala się tyle ile trzeba 2

Ciężko tutaj jednoznacznie coś wywnioskować bo trzeba by było się bardzo zagłębiać w konfigurację Hardware (jak widać u kolego wyżej 2 ).
Generalnie średni czas opalenia 7 to właśnie około 1-1.30 5

A co do ankiety... używam wszystkich w różnych miejscach (praca, dom, klient).
Ferrari415
Użytkownik

Reputacja: 7

1     0    
4   17-04-2014, 17:16   
Bardzo wam dziękuje za odp. Proszę was o pomoc. Szczegóły mojego problemu jest w innym temacie.

Link do tematu (proszę serdecznie o pomoc i z góry dziękuje):

http://forum.centrumwindows.pl/Temat-Pom...erownikiem
Polikon
Użytkownik

Reputacja: -6

1     0    
5   30-04-2014, 10:05   
Ja mam SSD i sam system uruchamia się w 10s (licząc od załadowania Biosu) a od naciśnięcia przycisku „Power” w 20s. Wszystko liczone do momentu gdy procesor spadnie na najniższą wydajność. Ciekawostką może być fakt że jak wprowadzę lapka w hibernację to przywrócenie systemu z hibernacji trwa około 60s.
tiqi
Użytkownik

Reputacja: -7

0     0    
6   08-11-2015, 10:04   
W jedną minutę??????
Boże! Litości!
Przecie to graniczy prawie z awarią systemu dosłownie :-)
U mnie na Amd PhenomII (2.80GHz, Dual, 1333), 4GB DDR3 1333 Dual (2x2GB), SSD Patriot Blaze 6Gb/s Sata3, ATI9250 dx10.1, system startuje w czasie około 7,8 sekund od wciśnięcia POWER do oddania kontroli nad systemem (w tle Avira + Windows Firewall Control). Nie mam hasła a laptop startuje z UEFI więc nie ma logo HP i oczekiwania na klawisze wejścia do biosu i podobne. Po naciśnięciu POWER po 1 sekundzie wskakuje logo windows.
Wersja windows: x64 PRO dostrojony do granic możliwości więc ATI śmieci z traya i podobne wywalone, ustawiony MSCONFIG, wyłączone zbędne usługi (przeszukiwanie sieci, bufor drukarki, defender, update i podobne).
pionaj
Ekspert

Reputacja: 199

0     0    
7   08-11-2015, 10:47   
a i mnie startuje w 1 min 30 sek i co z tego ? wcale się tym nie przejmuję bo co nagle to po diable 1
tiqi
Użytkownik

Reputacja: -7

0     0    
8   08-11-2015, 16:53   
Szkoda prądu więc nie takie skromne nagle to po diable ...
Jeśli SSD potrafi "czytać" z prędkością nawet i 550MB/s to co robi Windows mający 3,4,5GB po instalacji w trakcie startu?
Po to mamy szybki sprzęt by się nie męczyć z bootowaniem ...

PS. A jak Twój PC bootuje w tym czasie to dostrajasz głowicę śrubokrętem w tym czasie czy normalnie z taśmy jedzie??
he he he
Wybaczy kolega ale czasy Amigi przeminęły. 1:30s to się uruchamiał kiedyś Workbench na procku 7,13MHz

Bez urazy, ale jeśli system wstaje tyle czasu to po co nam wszystkim te SSD, po co nam EFI, bo co nam szyby 1866MHz i więcej...
Po co to...
Nie lepiej było zostać przy MS Win95 + jakimś blaszaku typu 80386DX33 z 16MB ramu ?
pionaj
Ekspert

Reputacja: 199

0     0    
9   08-11-2015, 18:06   
teraz tak patrzę na daty tematu wiodącego i posty ad temat i myślę że od 30.04.2014 to trochę wody w Wiśle upłynęło 1
czyli co odgrzebany temat/suchar ? czy to tak aby się dowartościować lub pochwalić ? 1
a może Ty jesteś Emily Wilson z Microsoftu ?
w jej rękach winda wstaje w 2 sek ..4
https://youtu.be/9ia3zBs42cc
to może poproszę o okno Programy startowe w Glary Utilities 5 ,może wtedy uwierzę 1
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 309

0     0    
10   08-11-2015, 18:50   
Nie pierwszy taki zabytek wykopany... i generalnie w każdym hejty na W10.... powiem tak... nie chcesz, nie używaj.... uruchamianie systemu to nie tylko samo wczytywanie danych z szybkiego dysku, a wiele bardziej skomplikowana operacja... mnie system z pewnych powodów wstaje czasami i 2 minuty i tak ma być, bo robi w tym czasie to co ma robić...

W kwestii odkopywania starych tematów proszę się nieco opanować !!!

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group
Biznes-Host