Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Notariusz Katowice

Windows 10 - Dyskusja ogólna
  • 10 głosów - średnia: 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 314

0     0    
3561   04-08-2015, 15:11   
Edytuj ten post      Cytuj     
Hitokuineko napisał(a):Pamiętajcie, że Windows także potrzebuje czasu by sobie wszystko zoptymalizować
Marynarz napisał(a):no doba to mało???
Jeśli mowa o optymalizacji to nawet miesiąc może być za mało... system np. analizuje najczęściej wczytywane pliki, optymalizując ich położenie na dysku... co z tego że działał miesiąc jak było to pojedyncze uruchomienie i wszystkie pliki wczytał raz, a tylko ulubioną grę 100 razy - położenie jej plików będzie bardziej optymalne niż reszty...
Marynarz
Ekspert

Reputacja: 459

0     0    
3562   04-08-2015, 16:04   
Antyhaker napisał(a):No dobra, ale jakiś konkret? Co niby złego w nim jest?
wg. mnie wszystko, tryb tabletu... a proszę bardzo mi z tego trybu przejść bezpośrednio na pulpit (TAK, Pulpit a nie FOLDER PULPIT), to raz...

dwa, OneDrive... w 8.1 mam na tablecie ustawione wyświetlaj tylko pliki w trybie online (czyli moje 150GB w chmurze zajmuje na dysku tylko 700mb!) dopiero jak kliknę w element który mnie interesuje pobiera się na dysk fizycznie. Ale widzę całą strukturę mojej chmury a nie tylko te foldery które ustawiłem żeby były synchronizowane.

Po za tym, przyzwyczaiłem się do Charm bar... chociaż żeby looknąć godzinę, szybko ściszyć czy MANUALNIE zmienić jasność ekranu (a nie do wyboru skokowe możliwości).
Tak naprawdę mnóstwo niedoróbek itd...

Powolne działanie systemu nawet po czystej instalce DOBĘ po tym. Wszytskie aktualizacje pobrane, sklep także... działanie netu na poziomie 1-2% czyli tyle co system wymaga. Ale nie, W10 działa jak Żółw :/

MASAKRA, MASKRA i jeszcze raz MASAKRA 13

Wystarczy zobaczyć co się dzieje na forum: Ratunku, nie działa, nie uruchamia się, jak zrobić, co robić i tych tematów dziennie wyrasta więcej niż grzybów po deszczu 13

Tak jak już wcześniej napisałem, poczekam do tego patcha i zobaczymy.

W pracy na stacjonarnym zrobiłem UP z 7 do 10 i jakoś to działa i nie razi aż tak w oczy.

Po prostu znów M$ przekobinował za bardzo w drugą stronę tak jak to było przy 8.0 13

Andrzej.K napisał(a):Jeśli mowa o optymalizacji to nawet miesiąc może być za mało... system np. analizuje najczęściej wczytywane pliki, optymalizując ich położenie na dysku... co z tego że działał miesiąc jak było to pojedyncze uruchomienie i wszystkie pliki wczytał raz, a tylko ulubioną grę 100 razy - położenie jej plików będzie bardziej optymalne niż reszty...

nie no śmiech na sali 3 w 8.1 już po samej instalce tablet śmiga jak szalony...
Antyhaker
Redaktor

Reputacja: 328

0     0    
3563   04-08-2015, 16:30   
1. Tryb tabletu nie ma pulpitu, więc jak Ci mam do niego przejść?
2. Co ma do tego tryb tabletu? To określenie tyczy się formy UI, a nie działania aplikacji jako takich.
3. Tutaj to już w ogóle kulą w płot, bo nawet w trybie tabletu pasek zadań jest cały czas, a na nim masz ściszanie, zegar i resztę funkcji - nie trzeba przez to z paska zaklęć korzystać.
4. To znów subiektywne odczucia, których po sobie potwierdzić nie mogę. Tak samo jak patrząc na 4 inne laptopy, które aktualizowałem.
5. Niczego się nie doczekasz (no może poza poprawą stabilności i szybkości działania), bo reszta działa jak powinna.

W ogóle wydaje mi się, że czepiasz się na siłę - chociażby patrząc na argument zegara, poważnie?
Marynarz
Ekspert

0     0    
3564   04-08-2015, 16:59   
Antyhaker, tak to są moje odczucia i chyba zbyt mocne przyzwyczajenie do ósemki. Nie mam zamiaru robić kroku wstecz... naprawdę dla mnie ta cała dziesiątka to nic innego jak nieudany mix 7 i 8 :/

Zostaję na razie przy 8 a czas pokaże.

Najbardziej boli 1drvie 13 lubię widzieć co mam i gdzie a nie przez www full dostęp tylko.
GoOx
Przyjaciel

Reputacja: 99

0     0    
3565   04-08-2015, 17:08   
Z tym akurat się zgadam, OneDrive jest bardzo kiepsko zrobiony, w dodatku teraz nie mogę synchronizować danych na karcie SD i jestem zmuszony używać partycji systemowej.
Hitokuineko
Użytkownik

Reputacja: 4

0     0    
3566   04-08-2015, 19:41   
One drive po prostu Jeszce nie zsynchronizował danych dlatego troche wolniej działa.
Już w wimxp było coś jak prefetch i myślę że tu także masz nie jedna taka usługę, ale potrzeba czasu.
nie kumam po co pulpit w trybie tabletu - to dopiero powrót do winCE.
Antyhaker
Redaktor

Reputacja: 328

0     0    
3567   04-08-2015, 19:52   
(04-08-2015, 16:59)Marynarz napisał(a): Antyhaker, tak to są moje odczucia i chyba zbyt mocne przyzwyczajenie do ósemki. Nie mam zamiaru robić kroku wstecz... naprawdę dla mnie ta cała dziesiątka to nic innego jak nieudany mix 7 i 8 :/

Zostaję na razie przy 8 a czas pokaże.

Najbardziej boli 1drvie 13 lubię widzieć co mam i gdzie a nie przez www full dostęp tylko.

To bardziej chore przyzwyczajenie, aniżeli odczucia. Krok wstecz? Krokiem wstecz jest OneDrive - to fakt. Jednak reszta jest jak najbardziej na plus - zwłaszcza nawigacja.
Marynarz
Ekspert

0     0    
3568   04-08-2015, 20:11   
Może i chore, ale mam na to odpowiednie papiery 5
Winref77
Użytkownik

Reputacja: 5

0     0    
3569   04-08-2015, 20:54   
Jak dla mnie przydatną funkcją w Edge byłoby umożliwienie ustawienia domyślnej wyszukiwarki google.
Headbanger
Ekspert

Reputacja: 122

0     0    
3570   04-08-2015, 21:05   
Edge -> Ustawienia -> Ustawienia zaawansowane -> Wszykuj na pasku adresu przy użyciu -> Dodaj nowego
W sumie coś nie działa o.O

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group
Biznes-Host