Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Tonery i tusze do drukarek Notariusz Katowice Adwokat Katowice

Windows 10 Insider Preview 17074.1002 - Problem
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
barwas1573
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
1   07-02-2018, 15:41   
Edytuj ten post      Cytuj     
Witam,

Mam problem z nową aktualizacją dla Win 10.

Obecnie posiadam:

Windows 10 Insider Preview 17025.1000, po wczorajszej aktualizacji do 17074.1002 komputer przestał działać.

Logowałem się do swojego konta i na pulpicie się zawieszał i nic nie dało się zrobić. Nie mogłem zainstalować ponownie systemu z nośnika USB ponieważ wyskakiwał komunikat, że nie mogę cofnąć do wczesniejszej wersji, próba naprawy tez nie dawała poprawy.
Po kilku próbach udało mi się uruchomić system w trybie awaryjnym i tam cofnąłem się do poprzedniej (działającej) wersji systemu czyli 17025.1000, którą teraz posiadam. Jednak komputer ponownie zgłasza aktualizację do nowszej wersji a obawiam się, że pojawi się ten sam problem. Nie mogę ponownie zainstalować systemu bez usuwania danych z dysku - nie wiem co zrobić, chciałem opuścić Insider Preview jednak też nie jestem w stanie zachować wtedy danych z dysku.

Proszę o pomoc oraz informację jak mogę przeskoczyć do kolejnych aktualizacji lub też zrezygnować z Insider Preview  bez utraty danych.

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 304

0     0    
2   07-02-2018, 19:13   
Skoro wycofałeś kompilację to nie powinna być więcej proponowana... wyczyść dane usługi WindowsUpdate... możesz też zmienić typ aktualizacji na "wczesne aktualizacje"... poczekać do wydania publicznego i wtedy opuścić Insider...
barwas1573
Użytkownik

0     0    
3   07-02-2018, 21:00   
Nie mogłem wycofać właśnie.

Gdy chcę użyć opcji "Przestań otrzymywać kompilacje Insider Preview" to:

Pierwszej opcji czyli "Przejdź do mniej ryzykownego i rzadszego harmonogramu" nie mogę użyć ponieważ mam ustawione wolne aktualizacje.
Drugiej opcji: "Wstrzymaj na jakiś czas aktualizacje" - nie widzę sensu użyć go aktualizacja wisi jako pobrana i czeka na ponowne uruchomienie a jak ponownie uruchomię komputer i aktualizacja się pobierze to znowu mi zrąbie system.
Trzecia opcja: "Wycofaj mój system do ostatniego wydania systemu Windows" - resetuje wstedy komputer do stanu początkowego, nie mogę tego wykonać bo wyskakuje mi komunikat, że nie mogę cofnąć się do wczesniejszych wersji.
Czwarta opcja: "Przesyłaj mi kompilację do nastepnego wydania systemu Windows" - równiez nie pomaga.

Jak dla mnie taka sytuacja trochę patowa bo aktualizacja czeka a ja nie chce jej pobrać i zaktualizować bo wiem jakie będą konsekwencje.

Czy istnieje jakaś możliwość cofnięcia tej aktualizacji, usunięcia z folderu gdzie ona się pobrała?
Wiem, że najprościej byłoby wgrać system od nowa ale to z usunięciem danych itp (opcja z zachowaniem danych nie jest dostepna ponieważ nie mogę zainstalować wcześniejszej wersji systemu).

Jakieś pomysły? Bo mi już się skończyły 3
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 304

0     0    
4   07-02-2018, 21:59   
Coś mieszasz.... raz napisałeś, że wycofałeś w trybie awaryjnym, teraz że nie możesz...

Skoro aktualizacja czeka na ponowne uruchomienie to już jest pobrana i przygotowana... 

Nie jestem pewny czy w takiej sytuacji czyszczenie plików usługi WU pomoże, bo WU instaluje instalator kolejnej kompilacji - a to już się stało...

Ja bym zrestartował i tak w końcu się to stanie...2
Wycofanie tak przygotowanej aktualizacji wymagałoby sporego grzebania po plikach, kiedyś robiłem to na Windows 2008 ale nie bardzo już pamiętam i nie dotyczyło kompilacji systemu tylko zwykłych poprawek.
barwas1573
Użytkownik

0     0    
5   07-02-2018, 22:04   
Może źle napisałem :1 wycofałem tą aktualizację co powodowała błąd czyli ta co czeka do instalacji 1

Trudno czeka mnie chyba ponowna instalacja systemu skoro inaczej sie nie da a szkoda.

Ale dzięki za pomoc 1

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group
Biznes-Host