Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język
Portale internetowe Kissdigital.pl - rozwiązania mobilne Kofeina sklep
Projekt, budowa i promocja - budujemy kompleksowo portale internetowe w oparciu o Drupal. Zaawansowane aplikacje mobilne - bogate portfolio. Dostarczamy czystą kofeinę, z której możesz sam przygotować "energetyka" takiego jak lubisz.

Windows 8.1: Recenzja buildu 9364
  • 4 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten temat
__zbychu
Ekspert

Reputacja: 167

0     0    
1   24-03-2013   11:40   
RECENZJA

Na początek chciałbym ostrzec wszystkie osoby zainteresowane instalacją nowego systemu przed niestabilnością i strasznymi błędami, które posiada owa kompilacja.

System zainstalowałem na VirtualBoxie. Pobrany obraz to 32-bitowa wersja Pro. Instalacja przebiegła identycznie, jak w przypadku Windows 8 ale już można było zauważyć drobne zmiany kosmetyczne. Następny etap to przyjemny kreator dostosowania różnych ustawień po instalacji systemu. Już w pierwszej chwili zmiany są widoczne. Pierwszy ekran oferuje nam większą liczbę kolorystycznych wariantów (w tym również czarny, które ja wybrałem). Pozostałe ustawienia nie zostały prawie wcale zmienione, jednakże, podczas przechodzenia przez kolejne ekrany, tło dziwnie się zachowywało - niby miało być czarne ale pojawiały się jakieś zielone pola (?).

Po całej konfiguracji ujrzałem ekran startowy i... zero zmian. Ale to tylko na pierwszy rzut oka. Po kliknięciu prawym przyciskiem w dowolnym, pasek, który się wysunął nie posiada już przycisku All Apps tylko Customize. Do czego on służy? Ten przycisk musi być zaznaczony, aby można było przesuwać kafelki, zmieniać ich rozmiar, nazywać grupy kafelków itp. Może nie jest to jeszcze dopracowane ale cieszy mnie możliwość przeciągania kilku kafli naraz.

Co do kafli... do wyboru mamy aż 4 rozmiary. Oprócz dwóch, już nam znanych: mniejszego i większego, jest jeszcze malutki i bardzo duży (tak to sobie nazwałem). Ogólnie są duże błędy podczas zmiany rozmiaru, szczególnie na ten najmniejszy.

Kolejną nowością jest ulepszona personalizacja barw. Teraz możemy tego dokonać na zakładce ustawień na ekranie startowym. Do wyboru mamy całą paletę barw i sami możemy tworzyć własne ustawienia, które zostaną zapisane a historia ostatnio skomponowanych ustawień jest wyświetlana poniżej tych ustawień.

Nowością są 4 aplikacje dodane do systemu: Alarmy, Kalkulator, Rejestrator dźwięku i Movie Moment (tej ostatniej nie przyglądałem się jakoś). Ulepszono też wyszukiwanie i Ustawienia są traktowane jako osobna aplikacja. Istnieje nowe ustawienie aplikacji w trybie snap, gdzie dwie aplikacje mogą "podzielić się" ekranem 50/50. Dodano parę nowych animacji, również w klasycznym trybie pulpitu, ale tam w zasadzie nic się nie zmieniło. Przynajmniej na pierwszy rzut oka...

Poszczególne zakładki paska bocznego nie są dopracowane. Zakładka ustawień niestety ma błędy kolorystyczne, czasem żadna z 4 zakładek paska nie chce się wysuwać. Zmieniono zakładkę Udostępnianie i Urządzenia oraz menu Sieci.

Sklep nie działa. Po uruchomieniu otrzymałem komunikat z prośbą o zarejestrowanie swojego Konta Microsoft ale nie wiem, do czego może doprowadzić taka akcja. Może ktoś odważny tego dokona? 2 Morał z tego płynie taki, że ze sklepu nie zainstalujecie żadnych aplikacji, chyba że posiadacie ich paczki developerskie.

Internet Explorer ewoluował do wersji 11. Graficznie wcale ale nasze forum na tej wersji też źle się wyświetla 40. W wersji Modern dodano menedżer pobierania, lepsze komunikaty, np. z pytaniem o hasło lub autouzupełnianie. Ogólnie, niezależnie czy w wersji klasycznej, czy też kafelkowej Internet Explorer 11 działa nieco lepiej od wersji dziesiątej.

Jeśli mówimy już o stabilności to uważam, że aplikacje oraz sam system to tragedia. Ekran potrafi czasem migotać "pokazując" na ułamek sekundy ekran blokady (po co?). Aplikacje potrafią czasem same wyłączyć się, szczególnie Ustawienia ale o tym później. System ma wiele błędów, również graficznych i widać, że jest to wczesna wersja. Wydaje się, że Microsoft naprawdę chce zadbać o ilość nowych możliwości systemu ale czy nie przełoży się to na gorszą jakość i stabilność wykonania? Nie polecam instalacji systemu jako głównego na swoim sprzęcie. Lepiej jeśli to będzie osobny system na innej partycji lub maszynie wirtualnej.

Dużym, wręcz ogromnym zaskoczeniem są dla mnie Ustawienia, które przeprojektowano i są one teraz wielopoziomowe. Co to znaczy... nie ma statycznej listy grup ustawień po lewej i kart ustawień po prawej stronie, lecz klikając daną kategorię po lewej ekran "przesuwa się" ukazując istniejące podkategorie. Może stabilność i dopracowanie leży ale funkcjonalność i możliwości Ustawień są naprawdę ogromne! Na przykład możemy zarządzać zasilaniem, SkyDrivem, aplikacjami domyślnymi, autoodtwarzaniem.

Jak dla mnie, po wstępnym "oglądnięciu" myślę, że szykuje się prawdziwa bomba 5

LISTA ZMIAN

- możliwość wyboru dowolnego koloru tła i akcentów,
- 4 rozmiary kafelków na ekranie startowym,
- nowe animacje,
- nowe aplikacje: Kalkulator, Alarmy, Rejestrator dźwięku i Movie Moments,
- zmieniona organizacja działania ekranu startowego,
- możliwość przenoszenia dowolnej liczby kafelków,
- zmiana sposobu nazywania grup kafelków,
- lepsza obsługa udostępniania, w tym: odtwarzanie, drukowanie i wyświetlanie,
- sortowanie wszystkich aplikacji wg daty instalacji,
- ulepszenia w podstawowych zakładkach CharmBar,
- integracja Skydrive'a z klasycznym interfejsem Windows,
- dodanie folderów Moje Dokumenty, Moja Muzyka, Moje Obrazy i Moje Wideo do folderu Komputer,
- Internet Explorer 11,
- w IE11 Modern dodanie menedżera pobierania,
- funkcja podziału ekranu 50/50 w trybie Snap dla aplikacji,
- nowy panel Ustawień PC traktowany jako osobna aplikacja podczas wyszukiwania.

Zmiany w Ustawieniach PC:
- możliwość włączenia pokazu slajdów na ekranie blokady,
- wyszukiwarka,
- opcje zasilania,
- opcje ekranu i rozdzielczości,
- zarządzanie Skydrive'm,
- opcje prywatności dla każdej aplikacji z osobna, w tym ustawienia kamery, mikrofonu i lokalizacji,
- opcje autoodtwarzania,
- informacje o systemie,
- zarządzanie aplikacjami uruchomionymi w tle,
- aplikacje domyślne,
- ustawienia regionalne,w tym język wyświetlania, region, klawiatura.
Antyhaker
Redaktor

Reputacja: 320

0     0    
2   24-03-2013   14:40   
łuuuu 38
Matslom
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
3   24-03-2013   14:53   
Tak się zastanowiłem i aż postanowiłem go pobrać. Dzięki za recenzję.
Bronek
Przyjaciel

Reputacja: 32

0     0    
4   24-03-2013   14:54   
Wiele zmian, wiele... 4
lukezaa
Przyjaciel

Reputacja: 46

0     0    
5   24-03-2013   15:32   
Czekam na dostęp do WinApi przez Metro, ale i tak dobrze się zapowiada czekam też na integracje Aero z Metro. Bo Windows 8 mnie zawiódł i to bardzo.
Bronek
Przyjaciel

Reputacja: 32

0     0    
6   24-03-2013   15:48   
To prawda w Win 8 te dwa środowiska zbyt różnią się od siebie... 11
kszere
Przyjaciel

Reputacja: 14

0     0    
7   24-03-2013   20:12   
Pobiorę i zobaczę. Windows 7 puki co dla mnie najlepszy 3
Miskov
Użytkownik

Reputacja: 3

0     0    
8   24-03-2013   23:42   
Świetna recenzja ;-)
ireun
Użytkownik

Reputacja: 13

0     0    
9   25-03-2013   00:17   
Dzięki za tą listę zmian, przydatna.. szkoda tylko że tak mało zrobili na normalnym pulpicie.
kszere
Przyjaciel

Reputacja: 14

0     0    
10   25-03-2013   00:26   
Póki co jeszcze jest w trakcie tworzenia, więc miejmy nadzieję, że coś usprawnią 1

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1 gości

Centrum napraw komputerów Warszawa ▪ Apartamenty w Kościelisku ▪ Szkolenia dla farmaceutów ▪ Youboost Łukasz Wudyka

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Tłumaczenie © 2007-2014 Polski support MyBB
Skrypt forum MyBB, © 2002-2016 MyBB Group
Biznes-Host