Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Notariusz Katowice

Windows 8.1: error 0x00000074 i brak konta administratora
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Kozak3000
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
1   24-01-2015, 18:07   
Edytuj ten post      Cytuj     
Cześć
Kilka dni temu na moim laptopie lenovo z510 przy wyłączeniu systemu pojawiła się aktualizacja.
Aktualizacja się zainstalowała, ale gdy próbuję włączyć laptopa pojawia się error 0x00000074 (zdjęcie).
Przy ponownym uruchomieniu pojawiają się narzędzia naprawcze. Mogę tam odświeżyć komputer, jednak gdy to robię pojawia się informacja, że na moim komputerze nie ma konta administratora. Próbowałem uruchomić tryb awaryjny, żeby ustawić tam konto administratora, ale gry uruchamiam tryb awaryjny znowu pojawia się error.
Co zrobić w takiej sytuacji? Mam nadzieję, że jedyną opcją nie jest restet sytemu bo nie chcę stracić wszystkich danych
zapisanych na komputerze.
Laptop ma jeszcze gwarancję, ale jeśli oddam go do naprawy to nie będę miał go pewnie przez kilka tygodni, więc wolę spróbować naprawić go sam.
Jak ustawić to konto administratora? Albo jak skopiować dane z laptopa?
Liczę na szybka pomoc, z góry dzięki 2

Załączone pliki

Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 314

1     0    
2   24-01-2015, 18:40   
Kojarzy mi się to z błędną konfiguracją systemu, uszkodzony rejestr, a może baza SAM.
Obawiam się że jeśli przywracanie nie działa to pomoże tylko reinstall.

Jesli chodzi o gwarancję to pamiętaj że gwarancja na soft zazwyczaj jest ograniczona i serwis może w ogóle nie przyjąć tego do naprawy. Osobiście nawet bym nie próbował oddawać sprzętu z moimi danymi przy tak drobnym problemie.
badumts
Przyjaciel

Reputacja: 26

1     0    
3   24-01-2015, 18:42   
Próbowałeś z opcją naprawiania z płyty? Dane możesz zgrać choćby bootując jakiegoś linuxa.
Kozak3000
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
4   24-01-2015, 18:56   
W jaki sposób można naprawić komputer z płyty ?
Za chwilę skopiuję te dane za pomocą linuxa i jeśli nie będzie innej możliwości to zrobię reset systemu.
Dzięki za pomoc 1
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 314

0     0    
5   24-01-2015, 19:38   
Można po prostu uruchomić instalację ktora powinna wykryć istniejący system i zrobić coś jakby aktualizacje... Pytanie tylko co zrobi jeśli uszkodzona jest baza SAM.
marcinmg
Użytkownik

Reputacja: 12

0     0    
6   17-02-2015, 12:17   
W katalogu repair jest zapisana baza sam i inne w wersji po instalacji systemu a w system volume information aktualne kopie tych baz z przywracania systemu. System najlepiej naprawiac z hirensa i opcji windows mini xp i z poziomu tego systemu kopiować pliki do system32\config
stens
Przyjaciel

Reputacja: 60

0     0    
7   17-02-2015, 13:25   
(24-01-2015, 18:56)Kozak3000 napisał(a): W jaki sposób można naprawić komputer z płyty ?
Za chwilę skopiuję te dane za pomocą linuxa i jeśli nie będzie innej możliwości to zrobię reset systemu.
Dzięki za pomoc 1

Uruchamiasz komp z płyty, klikasz na instalację systemu, następnie na napraw system, następnie przywracanie systemu do stanu początkowego z zachowaniem plików osobistych. Ale musisz mieć płytę do odpowiedniego systemu. Odpowiedni ściągniesz stąd

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group
Biznes-Host