Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język
Portale internetowe Kissdigital.pl - rozwiązania mobilne Kofeina sklep
Projekt, budowa i promocja - budujemy kompleksowo portale internetowe w oparciu o Drupal. Zaawansowane aplikacje mobilne - bogate portfolio. Dostarczamy czystą kofeinę, z której możesz sam przygotować "energetyka" takiego jak lubisz.

Windows 8: Fujitsu-Siemens Esprimo V5505 - problem z myszą i klawiaturą
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Aerhorius
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
1   20-08-2013, 22:18   
Edytuj ten post      Cytuj     
Witam. Pojawił się pewien problem z systemem Windows 8 Pro (x64) po zainstalowaniu na notebooku Fujitsu-Siemens Esprimo V5505.

Początkowo wszystko grało - komputer uruchamiał się, widział poprawnie wszystkie urządzenia i sterowniki do podzespołów komputera. Jednak po którymś z kolei ponownym uruchomieniu komputera przestały reagować klawiatura i mysz komputera. I tu pojawia się pytanie - jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?

Niby producent informuje, że laptop powinien współpracować bezproblemowo z Windows 7. Teoretycznie Win8 nie jest wspierany, ale jak już wspomniałem, do chwili działał bezproblemowo.

Zastanawiam się, czy problem może tkwić w sterownikach, czy może jest to problem z BIOS (najnowszy z roku 2009)? W BIOS-ie klawiatura bezproblemowo funkcjonuje.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. 1
__zbychu
Ekspert

Reputacja: 168

0     0    
2   20-08-2013, 22:24   
Spróbuj przywrócić system do poprzedniego stanu dzięki płycie z Windows 8
Aerhorius
Użytkownik

0     0    
3   20-08-2013, 22:28   
Sugerujesz, że Windows mógł pobrać sobie jakieś sterowniki, które spierniczyły sprawę?

BTW. I jak tu uruchomić płytę skoro komp startuje do kafli i potem brak reakcji na mysz i klawę?
__zbychu
Ekspert

Reputacja: 168

0     0    
4   20-08-2013, 23:47   
Płytę włóż zaraz po naciśnięciu przycisku Power i wybierz bootowanie z napędu dysków CD/DVD
Aerhorius
Użytkownik

0     0    
5   21-08-2013, 00:19   
Okej. Spróbuję. Jeśli ktoś domyśla się w czym może tkwić sedno problemu, to proszę o podpowiedź. Być może ktoś spośród Was także się borykał z identyczną sytuacją.
Marynarz
Ekspert

Reputacja: 455

0     0    
6   21-08-2013, 06:26   
A nie masz pod ręką klawiatury i myszki na USB ??? jak nie to kup (zawsze się może przydać jak widać) coś najtańszego i sprawdź w menadżerze urządzeń... skoro nie działa to tam bym zaczął poszukiwania o co chodzi, może będą jakieś wykrzykniki lub znaki zapytania.
Jeśli tam jest OK, to bym po prostu usunął obydwa urządzenia i zrobił restart.
I zobaczył co się dzieje... 2
Aerhorius
Użytkownik

0     0    
7   21-08-2013, 08:36   
No właśnie zarówno mysz USB, jak i gładzik są niewidoczne. Stąd moje podejrzenie, że chodzi o BIOS.
matsu21
Użytkownik

0     0    
8   03-09-2013, 21:22   
Witam,
mam ten sam problem w laptopie mojej dziewczyny.
Wie juz moze ktos jak to po kolei naprawic?
Bylbym bardzo wdzieczny za odpowiedz 2
Aerhorius
Użytkownik

0     0    
9   13-09-2013, 23:09   
Nadal nie rozwiązałem problemu. Dotarłem tylko w sieci do informacji, że wiele osób boryka się z takim problemem - zarówno w odniesieniu do starego, jak i nowszego sprzętu. 13

Proszę o pomoc...

Konfiguracja mojego kompa to:
Intel Core 2 Duo T5450
Intel GMA X3100
3 GB RAM
160 GB HDD

EDIT:

Osobiście po krótkich refleksjach wydaje mi się, że wina nie powinna leżeć po stronie BIOS-u, gdyż po samej instalacji systemu, przez jakiś czas wszystko grało. Problem pojawił się po którymś restarcie. Czy możliwym jest, że Winda pobrała sobie jakieś błędne sterowniki, lub po prostu stery USB nie są kompatybilne z nowym systemem?

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Centrum napraw komputerów Warszawa ▪ Apartamenty w Kościelisku ▪ Szkolenia dla farmaceutów ▪ Optyka myśliwska

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group
Biznes-Host