Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język
Portale internetowe Kissdigital.pl - rozwiązania mobilne Kofeina sklep
Projekt, budowa i promocja - budujemy kompleksowo portale internetowe w oparciu o Drupal. Zaawansowane aplikacje mobilne - bogate portfolio. Dostarczamy czystą kofeinę, z której możesz sam przygotować "energetyka" takiego jak lubisz.
Windows 8: Sklep - a co to takiego?
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten temat
__zbychu
Ekspert
Offline

Reputacja: 167

 0     0    
1   01-11-2012   17:05   
[Obrazek: 1.png]

Zapewne spora część użytkowników zastanawia się, dlaczego Sklep i po co to? Postaram się wyjaśnić tutaj, jak korzystać ze Sklepu oraz omówię trochę mniej istotne sprawy 2


OGÓLNE

Uruchommy teraz Sklep z poziomu ekranu startowego. Naszym oczom ukaże się widok kategorii.

[Obrazek: 2]

Jeśli chcemy szybciej odnaleźć kategorię, wystarczy, że klikniemy symbol minusa () w prawym dolnym rogu ekranu lub wykonamy gest uszczypnięcia dwoma palcami po ekranie. Otrzymamy poniższy widok.

[Obrazek: 3]


APLIKACJE

Aplikacje zostały podzielone na kategorie. Oprócz tego, możemy znaleźć zielone kafelki, w których programy są pogrupowane jako: Najnowsze, Najlepsze bezpłatne, Dla ciebie itp. Wybierzmy kafelek Najlepsze bezpłatne.

[Obrazek: 4]

Teraz widzimy listę aplikacji, które według odpowiednich kryteriów są jednymi z najlepszych dostępnych dla nas w Sklepie. Wybierzmy konkretną aplikację. Niech to będzie Skype.

[Obrazek: 5]

Na ekranie konkretnej aplikacji możemy zobaczyć, jak inni oceniają aplikację oraz sami oddać własną ocenę. Możemy również napisać własną recenzję o aplikacji, sprawdzić cenę aplikacji, elementy, jakie będą używane przez aplikację, ograniczenia wiekowe, rozmiar, czy kategorię.

Na pasku informacji mogą znajdować się również przyciski Zainstaluj, Kup, Wypróbuj lub też status aplikacji, np. Posiadasz tę aplikację. Niektóre aplikacje mogę nie zezwalać na instalację na twoim urządzeniu ze względu na ograniczenia regionalne lub niezgodną architekturę systemu.

Po prawej stronie znajdują się trzy zakładki: Przegląd, Szczegóły i Recenzje. W zakładce Przegląd możemy zobaczyć zrzuty ekranowe aplikacji, przeczytać opis aplikacji, poznać jej funkcje oraz dowiedzieć się więcej o aplikacji.

Na zakładce Szczegóły możemy dowiedzieć się informacji o konkretnej wersji aplikacji, obsługiwanym sprzęcie, językach oraz elementach sprzętu i systemu, jakie wykorzystuje aplikacja.

[Obrazek: 6]

Zakładka Recenzje to miejsce, gdzie możesz wyrazić swoją opinię o aplikacji oraz przeglądnąć recenzje innych.

[Obrazek: 7]


WYSZUKIWANIE

Wyszukajmy teraz aplikacje ze Sklepu. Z paska bocznego wybierzmy Wyszukiwanie.

[Obrazek: 8]

Teraz w polu wyszukiwania wpisujemy nazwę aplikacji lub słowo kluczowe, które pomoże znaleźć nam aplikację, której szukamy. Ja wpisałem pogoda i kliknąłem Enter.

[Obrazek: 9]

Pojawiła nam się lista aplikacji, które są zgodne z frazą "pogoda". Jeżeli chcemy wyszukać wszystkie aplikacje dostępne w Sklepie, w pole wyszukiwania wpisujemy tylko znak spacji i klikamy Enter.

Wyszukane aplikacje możemy sortować według:
- najtrafniejszych,
- najnowszych,
- najlepiej ocenianych,
- najtańszych,
- najdroższych
i określić kategorię, z jakiej pochodzą oraz wybrać, czy mają być to aplikacje płatne, darmowe, z okresem próbnym itp.


TWOJE APLIKACJE

Będąc w Sklepie możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy lub szybko przeciągnąć palcem od górnej krawędzi ekranu, aby wyświetlić pasek menu, na którym znajdziesz pozycję Twoje aplikacje.

[Obrazek: 10]

Twoje aplikacje to sekcja, dzięki której zobaczysz wszystkie aplikacje, które pobrałeś ze Sklepu. Możesz wyświetlić aplikacje zainstalowane obecnie, niezainstalowane oraz wszystkie aplikacje, które były lub są zainstalowane na urządzeniu.

[Obrazek: 11]


USTAWIENIA

Przejdźmy do ustawień Sklepu. Z paska bocznego wybierzmy Ustawienia.

[Obrazek: 12]

W menu ustawień mamy do wyboru kilka pozycji. Między innymi znajdziemy tam pomoc, warunki korzystania, będziemy mogli zarządzać kontem i dostosowywać wyświetlanie aplikacji.

[Obrazek: 13]

Wybierz pierwszą z pozycji, czyli Twoje konto. Na tej stronie ustawień dowiesz się, za pomocą jakiego konta logujesz się do Sklepu, będziesz mógł to zmienić, wprowadzić metody płatności (potrzebne przy pobieraniu płatnych aplikacji) oraz zobaczysz wszystkie komputery, które korzystają ze Sklepu za pomocą podanego adresu e-mail.

[Obrazek: 14]

Metody płatności to nic innego jak wykorzystanie karty kredytowej lub PayPal'a.

[Obrazek: 15]

Preferencje to ekran, na którym możesz określić, w jaki sposób mają być wyświetlane aplikacje w Sklepie. Zalecam wyłączenie obydwu opcji, jeśli chcesz zobaczyć więcej aplikacji w Sklepie.

[Obrazek: 16]

Strona Aktualizacje aplikacji pozwala zadecydować, czy aktualizacje mogą być wyszukiwane automatycznie, wyszukać aktualizacje aplikacji (często zdarza się, że aktualizacja dla danej aplikacji jest już dostępna ale nadal Sklep o tym nie informuje) oraz zsynchronizować licencje, jeśli informacje o aplikacjach nie są aktualne.

[Obrazek: 17]

Zakładka Uprawnienia pozwala nam z kolei włączyć lub wyłączyć powiadomienia, sprawdzić zainstalowaną wersję oraz elementy, jakich używa Sklep.

[Obrazek: 18]
kuba3351
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 47

 0     0    
2   01-11-2012   21:43   
Fajny tutorial, przyda się noobom...
Antyhaker
Redaktor
Offline

Reputacja: 320

 0     0    
3   01-11-2012   22:07   
No właśnie zastawiam się po co ten wysyp takich idiotycznych tutriali 4
__zbychu
Ekspert
Offline

Reputacja: 167

 0     0    
4   01-11-2012   22:18   
To forum nie jest przeznaczone tylko dla wykwalifikowanej kadry znającej system Windows 8 na wylot...
Antyhaker
Redaktor
Offline

Reputacja: 320

 0     0    
5   01-11-2012   23:30   
No ja wiem, przecież nie od razu znałem W8 w takim stopniu jak teraz, Jednakże wszystkiego idzie się samemu nauczyć i ogarnąć. Nawet moja matka dała radę jak jej zostawiłem na PC W8. O nic nie pytała o dziwo.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1 gości

Centrum napraw komputerów Warszawa ▪ Apartamenty w Kościelisku ▪ Szkolenia dla farmaceutów ▪ Youboost Łukasz Wudyka

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Tłumaczenie © 2007-2014 Polski support MyBB
Skrypt forum MyBB, © 2002-2016 MyBB Group
Biznes-Host