Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Kofeina sklep Dostarczamy czystą kofeinę, z której możesz sam przygotować "energetyka" takiego jak lubisz.
Tonery i tusze do drukarek

Windows Serwer 2008 R2 64-bit jako Stacja Robocza
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Alkion
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
1   21-06-2017, 22:28   
Edytuj ten post      Cytuj     
Czy na Windows Serwer 2008 R2 64-bit zainstaluje Adobe Flash, Ilustrator, Photoshop, Premier pro, After Effects, 3ds Max 2013 64-bit, V-ray. 26   4
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 297

0     0    
2   21-06-2017, 23:20   
Hmm... jądro systemu jest dokładnie to samo co Windows 7, różni się jedynie konfiguracją i funkcjami zaszytymi w bibliotekach... teoretycznie więc programy te jeśli działają na Windows 7 powinny również działać na Windows 2008 R2... niestety jest pewne ale... producenci oprogramowania czasami tworzą rożne wersje dla linii Workstation i Server... czasem są inne binarki, a czasem tylko inna licencja... wtedy instalator sprawdza na jakim systemie jest uruchamiany i może odmówić instalacji.

Zatem aby odpowiedzieć na pytanie trzeba by znać model licencyjny... albo po prostu zrobić próbę 2
Alkion
Użytkownik

0     0    
3   22-06-2017, 10:56   
Oki sprawdzę to VirtualBoxem bo i Avasta i stery: od Nvidii, Creativ SB Live 24-bit.
Znalazłem takie coś w necie: 
Windows Server 2008 R2 Evaluation (180 days) podobno można to przedłużyć jeszcze 3x o 180 dni,  prawda to?

Są takie wersje systemu:
  • Windows Server 2008 R2 Web
  • Windows Server 2008 R2 Standard
  • Windows Server 2008 R2 Enterprise
  • Windows Server 2008 R2 Datacenter
  • Windows Server 2008 R2 Itanium
  • Windows Server 2008 R2 Foundation
  • Windows Server 2008 R2 HPC

Windows Server 2008 R2 Evaluation a ta co to za wersja Evaluation jakaś inna z ograniczeniami czy to np Enterprise a może Standard tylko pod taką nazwą zewzględu na te 180 dni?

Ta pewnie by najlepiej pasowała Windows Server 2008 R2 Enterprise. Te wersje to pewnie ze względu na obsługiwaną ilość Ram i Procesorów no i wygląd ja jak podpasuje będę upodabniał do Win7 czy jakieś inne drastyczne różnice są między tymi wersjami w funkcjach które najlepiej na Desktop?
Datacenter widzę że ma ładnie w tabelkach wszystkie funkcje p odznaczane.
www:
https://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/Win...nie_edycji
33
Andrzej.K
Moderator

0     0    
4   22-06-2017, 15:15   
Kupujesz czy "kupujesz" ??? bo ceny tych wersji różnią się znacznie... a w tabelce musisz wiedzieć jakich funkcjonalności szukasz... czy potrzebujesz AD, WSUS albo Failover Cluster Nodes ??? W kwestii wyglądu to nie jest Workstation tylko Server na który się raczej rzadko zagląda... wyglądają identycznie.

Evaluation to nic innego jak wersja próbna... MS nazywa tak to co udostępnia za darmo, praktycznie jest to dokładnie ten sam system, który kupujesz w pudełku tylko bez klucza... licznik rzeczywiście można trzy razy resetować, daje to trochę spokoju, bo system im bliżej końca okresu testowego tym bardziej jest upierdliwy... ale na aktywację jest 60 dni... + 3x60... co daje łącznie 240 dni testów... https://support.microsoft.com/pl-pl/help...ion-period

Podstawowe pytanie to - po co Windows Server, skoro zaraz zepsujesz go upodabnianiem do Windows 7 ???
Alkion
Użytkownik

0     0    
5   22-06-2017, 23:58   
Poczytałem w necie że wiele osób instaluje Windows Server dostosowuje wygląd np do Win7 i używa. Pomyślałem że i ja tak zrobię czy on wtedy coś gorzej śmiga?
Andrzej.K
Moderator

0     0    
6   23-06-2017, 10:27   
Idziesz jak baran w stadzie...

Czy gorzej... a gorzej od czego ??? Bo popsuty Windows Server... działa gorzej od oryginalnego Windows Server...

Ponawiam zatem moje pytanie... po co instalować Windows Server, żeby popsuć go do Workstation ?
Alkion
Użytkownik

0     0    
7   23-06-2017, 13:25   
Ujmę to prościej. Jak zainstaluje WS 2008 R2 i zrobię mu wygląd Win7 to coś mu się pogarsza? Dlaczego jest wtedy zepsuty? Tym wyglądem.
Andrzej.K
Moderator

0     0    
8   23-06-2017, 15:52   
Inne zastosowania... żeby działał podobnie do Windows 7 musisz włączyć mu usługi, których jako serwer nie uruchamia... zmienić priorytet obsługi procesów... wyłączyć niektóre usługi, które nie są ci potrzebne... itp... to wszystko pogarsza parametry serwera by upodobnić go do wersji Workstation...

Generalnie jak chcesz mieć Windows 7 to zainstaluj Windows 7... po to MS wydaje wersje Workstation i Server osobno... kompletnie nie rozumiem instalacji Windows Server, który potem chcesz i tak przystosować do pracy jako Windows 7...

Równie dobrze można zainstalować sobie np. Corel Draw żeby przeglądać zdjęcia z wakacji... tylko po co, skoro są przeglądarki zdjęć i dają ten sam efekt - wyświetlają zdjęcie na ekranie.

Inna kwesta to cena licencji systemu... a także wersje i cena licencji programów użytkowych, nie każdy program (powszechnie dostępny) da się uruchomić na serwerze bo wymaga innej (zazwyczaj droższej) licencji - ale o tym już pisałem.

Jaki jest więc argument za Windows Server przerabianym na Workstatnion zamiast Workstation bez przeróbek ??
Alkion
Użytkownik

0     0    
9   24-06-2017, 15:42   
Tak mnie podkusił ten długi darmowy okres żeby w to brnąć. I chęci eksperymentów, eksperymentowałem też z linuxami głównie z Debianem i z Unixami: FreeBSD, OpenBSD, NetBSD, Solarisem.
Andrzej.K
Moderator

0     0    
10   24-06-2017, 18:15   
Windows 7 ma ten sam mechanizm... jedyna różnica to czas na aktywację, który wynosi 30 dni, czyli łącznie 120 dni.
Ponadto te systemy działają bez aktywacji, jedynie pewne funkcje zostaną wyłączone, a w zamian włączona upierdliwość 2

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Centrum napraw komputerów Warszawa ▪ Szkolenia dla farmaceutów

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group
Biznes-Host