Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język
Portale internetowe Kissdigital.pl - rozwiązania mobilne Kofeina sklep
Projekt, budowa i promocja - budujemy kompleksowo portale internetowe w oparciu o Drupal. Zaawansowane aplikacje mobilne - bogate portfolio. Dostarczamy czystą kofeinę, z której możesz sam przygotować "energetyka" takiego jak lubisz.

Windows Vista w laptopie z 2004 roku
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
tomekh12
Przyjaciel

Reputacja: 25

0     0    
1   29-07-2013, 10:17   
Edytuj ten post     
Witam. Posiadam laptopa Acer Extensa 2300, jest w nim zainstalowany Windows XP Professional SP3, który już jest stary i nie chcę już go mieć, więc chciałbym sterowniki do Windows Vista 32-bit. Oto specyfikacja komputera:

Procesor: Intel Celeron M 1.5 GHz
RAM: 768 MB DDR
Chipset: Intel 855/852 Chipset
Grafika: Intel Extreme Graphics 2 for Mobile
Dźwięk: Conexant AC-Link Audio
Karta Wi-Fi: Atheros AR5005G
Touchpad: Synaptics PS/2 Port Touchpad

Dodatkowe oprogramowanie:
Acer eManager
Launch Manager

Jak ktoś znajdzie to niech da linki do nich.

P.S. Windows 7 nie chcę, gdyż Vistę mam na oryginalnym DVD i mam oryginalny klucz
sniff
Przyjaciel

Reputacja: 31

0     0    
2   29-07-2013, 10:35   
Edytuj ten post     
Z tego co widzę, to oficjalna strona acera nie wspiera sterowników do innych systemów jak tylko do xp. Zresztą parametry sprzętu nie pozwolą ci na komfortowe korzystanie z Visty (głównie ram i CPU) Jak bardzo chcesz to możesz zainstalować Vistę, zobaczyć czego brakuje ze sterowników i ręcznie szukać w necie na innych stronach, od innych modeli sterowników. Ja osobiście odradzam zmianę na Vistę.
tomekh12
Przyjaciel

0     0    
3   29-07-2013, 12:20   
Edytuj ten post     
(29-07-2013, 10:35)sniff napisał(a): Z tego co widzę, to oficjalna strona acera nie wspiera sterowników do innych systemów jak tylko do xp. Zresztą parametry sprzętu nie pozwolą ci na komfortowe korzystanie z Visty (głównie ram i CPU) Jak bardzo chcesz to możesz zainstalować Vistę, zobaczyć czego brakuje ze sterowników i ręcznie szukać w necie na innych stronach, od innych modeli sterowników. Ja osobiście odradzam zmianę na Vistę.

Choć kiedyś miałem słabszy komputer niż ten, miałem w nim Vistę i dobrze działała (512 MB RAM DDR, procesor jakiś Athlon 1.75 GHz (podkręcany), nie pamiętam jaki Athlon bo komputer już nie działa, karta graficzna ATI Radeon 9200 SE, stacja dysków CD/DVD, stacja dyskietek 3,5, dysk twardy 80 GB 3,5 IDE (w tym latopie co mam Vistę wgrywać dysk jest taki sam, tylko że 2,5). Znalazłem tylko sterowniki karty dźwiękowej, karty Wi-Fi i Touchpada, Vista podobno ma jakieś sterowniki (np. Intel GMA (Mobile Intel 4 Express Chipset Family), więc Extreme Graphics też może będzie, w gry nie gram (chyba że czasem w Minecrafta), próbowałem dzisiaj do tego latopa włożyć procesor Intel Core 2 Duo, ale były inne złącza niż w Celeronie M, zmieniałem stację dysków, bo ta oryginalna szwankowała i nie dało się jej naprawić, więc Vista się dzięki niej szybciej zainstaluje, dysku twardego nigdy nie ruszałem, narazie mnie nie stać na kupienie więcej RAMu (komputer maksymalnie obsłuży 2 GB). Będę próbować z Vistą.

(29-07-2013, 10:35)sniff napisał(a): Z tego co widzę, to oficjalna strona acera nie wspiera sterowników do innych systemów jak tylko do xp. Zresztą parametry sprzętu nie pozwolą ci na komfortowe korzystanie z Visty (głównie ram i CPU) Jak bardzo chcesz to możesz zainstalować Vistę, zobaczyć czego brakuje ze sterowników i ręcznie szukać w necie na innych stronach, od innych modeli sterowników. Ja osobiście odradzam zmianę na Vistę.

A tak w ogóle to na Viście pójdą sterowniki z XP, bo kiedyś na XP wgrałem sterowniki od Win2k i działały, więc na Viście też pewnie pójdą sterowniki z XP
sniff
Przyjaciel

Reputacja: 31

0     0    
4   29-07-2013, 14:06   
Edytuj ten post     
tomekh12 napisał(a):A tak w ogóle to na Viście pójdą sterowniki z XP, bo kiedyś na XP wgrałem sterowniki od Win2k i działały, więc na Viście też pewnie pójdą sterowniki z XP
Mogą zadziałać ale nie dam ci 100% gwarancji, musisz spróbować. Mnie nawet do 7 czasami pasowały stery od xp, więc próbuj.
tomekh12
Przyjaciel

0     0    
5   29-07-2013, 15:04   
Edytuj ten post     
(29-07-2013, 14:06)sniff napisał(a):
tomekh12 napisał(a):A tak w ogóle to na Viście pójdą sterowniki z XP, bo kiedyś na XP wgrałem sterowniki od Win2k i działały, więc na Viście też pewnie pójdą sterowniki z XP
Mogą zadziałać ale nie dam ci 100% gwarancji, musisz spróbować. Mnie nawet do 7 czasami pasowały stery od xp, więc próbuj.

Już Vista jest zainstalowana, teraz instaluję sterowniki
tomekh12
Przyjaciel

1     0    
6   30-07-2013, 18:35   
Edytuj ten post     
Temat do zamknięcia

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Centrum napraw komputerów Warszawa ▪ Apartamenty w Kościelisku ▪ Szkolenia dla farmaceutów ▪ Optyka myśliwska

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group
Biznes-Host