Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język


BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut


Tonery i tusze do drukarek Notariusz Katowice Adwokat Katowice

Xbox One – co nowego wiemy o konsoli?
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
gipsu23
Użytkownik
Offline

Reputacja: 10

 0     0    
1   28-05-2013, 20:45   
Edytuj ten post      Cytuj     
resim
Od zapowiedzi Xbox One minął już tydzień, a kontrowersji i niedopowiedzeń nie brakuje. Zebraliśmy najważniejsze informacje o konsoli z ostatnich dni.

Czy Kinect będzie nas stale podglądać?

Nie. Pierwsze informacje wskazywały na to, że Kinect będzie stale czuwać, nawet gdy konsola zostanie wyłączona. Microsoft jednak wyjaśnił tę sprawę i okazuje się, że urządzenie da się "zgasić". "Jeśli chcecie prywatności, damy Wam tryby, które ją zagwarantują" - mówi Jeff Henshaw. To oznacza, że gracze będą mieć pewność, że kamerka ich nie obserwuje i jest na pewno wyłączona. I dobrze, bo świadomość, że pod dachem trzymamy urządzenie, które dosłownie może wiedzieć o nas wszystko, byłaby nieco przerażająca. Kto czytał Rok 1984, ten wie o chodzi. Ale skoro permanentna inwigilacja została zdementowana, to warto skupić się także na pozostałych pozytywnych aspektach tej informacji. Wygląda na to, że możemy ją potraktować także jako zaprzeczenie plotkom sugerującym, że Kinect zablokuje grę, jeśli będzie przy konsoli zbyt wiele osób. Skoro urządzenie można wyłączyć, to raczej problemów nie będzie.

Do czego przydadzą się nowe przyciski w padzie?

W kontrolerze Xbox One nie znajdziecie przycisków "Start" oraz "Back". W ich miejsce trafią nowe - "Menu" oraz "View". Tym pierwszym odpalimy menu i opcje związane np. z odtwarzaniem wideo. Znacznie ciekawiej zapowiada się drugi przycisk. Wykorzystanie "View" zależeć będzie od twórców - np. w grach RPG po wciśnięciu pojawi się mapa, a w strzelankach tablica z wynikami. W skrócie: szczegóły związane z rozgrywką. Nie jest to więc tylko kosmetyczna zmiana.

Osiągnięcia nie tylko w grach

System Osiągnięć sprawdza się w grach świetnie, bo jest dodatkową zachętą, by spędzić z produkcją więcej czasu. Podobno Xbox One będzie nagradzał nas także za... oglądanie telewizji. "Acziki" mają wpadać przy transmisjach ważnych wydarzeń oraz reklamach. Jeśli usługa pojawiłaby się w Polsce, już widzę najwyżej punktowane osiągnięcia: "Obejrzyj całą kolejkę polskiej ekstraklasy", "Nie przełączaj reklam trzy razy z rzędu".

Xbox One nie pozwoli odpalać używanych gier?

Nie wiadomo. Major Nelson twierdzi, że Microsoft jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, więc... wszystko może się zdarzyć. Na razie jednak plotkuje się o najczarniejszym scenariuszu, według którego kupowanie używek byłoby kompletnie nieopłacalne - za ponowną aktywację na innym koncie musielibyśmy płacić nawet... 35 funtów.

Ile będzie kosztować konsola, a ile gry?

Oficjalnej ceny wciąż nie znamy, ale od czego są internetowe sklepy? Zavvi wyceniło Xbox One na 400 funtów, czyli prawie 1960 zł. Jeszcze większą cenę podał niemiecki Amazon - 600 euro, a więc trochę ponad 2,5 tysiąca złotych! To jeszcze nie koniec złych informacji dla naszego portfela, bo według Niemców gry na Xbox One mają kosztować... 99,99 euro. Na szczęście uspokaja nas Zavvi, które za Forza Motorsport 5 chce "tylko" 50 funtów (244 zł).

Dostęp do internetu jednak niezbędny

Na szczęście nie zawsze, ale i tak bez sieci mogą być problemy. Phil Harrison zdradził Kotaku, że będziemy musieli logować się przynajmniej raz na dobę. Co się stanie, jeśli tego wymogu nie spełnimy? Tego nie wiadomo.

Opcje multimedialne pojawią się w Polsce?

Oto pytał portal polskilive.pl. Rodzimy oddział Microsoftu tego nie potwierdził i zdradził tylko, że wszystkiego dowiemy się w swoim czasie. Ale nieco więcej wiadomo na temat głosowej obsługi Kinecta. "Docelowo, planowane jest wprowadzenie sterowania i wyszukiwania głosowego we wszystkich krajach, gdzie dostępny jest Xbox" - tak brzmiała odpowiedź oddziału. Czyli szanse na "polskiego Kinecta" są.
Marynarz
Ekspert
Offline

Reputacja: 459

 0     0    
2   25-06-2013, 23:09   
Edytuj ten post      Cytuj     
Razor52356
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

 0     0    
3   28-06-2013, 11:36   
Edytuj ten post      Cytuj     
Centa za wysoka !!! jak na zwykłą konsole. Ludzie i tak będą jeszcze kupować X360 ze względu na ilość gier
Patryq
Użytkownik
Offline

Reputacja: 20

 0     0    
4   28-06-2013, 12:04   
Edytuj ten post      Cytuj     
Cytat z Facebooka:
" W ekipie Xbox uwielbiamy gry. Ale jeszcze bardziej uwielbiamy naszych graczy! Dlatego zmieniliśmy sposób w jaki będziecie mogli korzystać z konsoli #XboxOne, grać, pożyczać i odsprzedawać swoje gry dokładnie tak, jak dziś ma to miejsce na Xbox 360. Dostęp do sieci nie będzie również konieczny do gry offline, ani nie będzie trzeba logować się co 24 godziny. Dzięki, za Wasze opinie i wsparcie i za to, że jesteście z nami."
Antyhaker
Redaktor
Offline

Reputacja: 327

 0     0    
5   28-06-2013, 12:43   
Edytuj ten post      Cytuj     
Heh, dwojaka interpretacja - boi się małej sprzedaży, czy faktycznie jest otwarty na głosy "fanów"?;p
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group
Biznes-Host