Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Tonery i tusze do drukarek Notariusz Katowice Adwokat Katowice

Zachowywanie uwierzytelniania przy udostępnianiu z Win 10 dla Win XP
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Aquagen
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
1   09-10-2016, 00:50   
Edytuj ten post      Cytuj     
Witam,

Szukam najlepszego sposobu na bezpieczne udostępnienie folderu pod Windowsem 10 Pro, dostęp do którego będzie nawiązywany z Windowsa XP Home.

Bez problemu potrafię zrealizować sam dostęp chroniony hasłem, ale cały szkopuł tkwi w potrzebie każdorazowego wpisywania hasła po wyłączeniu/restarcie komputera, z którego realizowany jest dostęp.

Ogólnie sytuacja wygląda tak:

Mam dwie maszyny:
  • Serwer S działający pod kontrolą Windowsa 10 Pro, na którym znajduje się udostępniany folder F. Na S utworzony jest użytkownik US (bez praw administratora) z hasłem HS.
  • Klient K z leciwym Windowsem XP Home (musi tak zostać). Analogiczne oznaczenie użytkownika i hasła, odpowiednio UK i HK.
  • Oba komputery należą do wspólnej grupy roboczej GR1, ale fizyczna sieć w budynku jest znacznie większa (inne grupy GRx) i należą do niej komputery/użytkownicy, przed którymi muszę bronić dostępu.
  • Udostępnianie wszystkim bez hasła nie wchodzi w grę.
  • Potrafię udostępnić folder F tak, aby na kliencie K wchodząc w zasoby sieciowe i klikając w udostępniany F na S pytał o użytkownika i hasło US & HS. Takie udostępnianie działa, ale po wyłączeniu/restarcie K ponownie muszę wpisywać dane uwierzytelniające.
  • Dodatkowo, powyższy sposób wymaga próby "ręcznego" otwarcia folderu F na S, natomiast w zamyśle to aplikacja działająca na K ma używać F na S i dla użytkownika komputera K użycie tej aplikacji powinien być "bezobsługowy" (bez wcześniejszego szukania F na S w zasobach i wpisywaniu "z palca" kredencjałów).
  • Jeżeli to coś pomoże, to oba komputery mają nadane stałe IP.

Będę bardzo wdzięczny za dokładne opisanie wszystkich wymaganych ustawień lub podanie linku do już istniejącego opisu rozwiązania.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 304

0     0    
2   09-10-2016, 20:25   
Edytuj ten post      Cytuj     
Dawno już XP nie używałem... ale powinno być tam "Zapamiętaj hasło"... można też spróbować za pomocą mapowania dysku...

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polecamy doskonały Program Magazynowy LoMag

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group
Biznes-Host