Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

1809 - zawieszanie komputera
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
kamilg
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
1   26-12-2018, 14:59   
Edytuj ten post      Cytuj     
Popełniłem ogromny błąd i zaktualizowałem do wersji 1809. Jednak jeszcze większy błąd popełniłem chwilę później, ponieważ usunąłem od razu starą wersję Windowsa, więc nie mam możliwości przywrócenia do poprzedniej kompilacji.

Po wykonaniu wyżej wymienionej aktualizacji komputer zaczął się zawieszać. Kilkukrotnie dziennie dochodzi do zawieszenia się, w losowej sytuacji. Sprawdzałem w eventvwr - nie ma żadnego błędu przed zawieszeniem. Nie ma bluescreena, dochodzi do zamrożenia po prostu. Kilka razy doszło do zawieszenia w momencie, gdy w Firefoxie uruchomiłem jakieś wideo, ale nie zawsze dochodzi do zawieszenie w takim momencie. Czasem przełączam się między aplikacjami i cyk, zawiesza się. Dodatkowo po aktualizacji (i aktualizacji Firefoxa) cały czas wykrzaczają się strony w sposób widoczny na poniższych zrzutach - w momencie przewijania strony dochodzi do częściowej naprawy tego "rozmycia". Nadmienię tylko, że sterowniki wszystkie po aktualizacji zaktualizowałem.

Nie chcę przywracać systemu, bo wolałbym uniknąć usunięcia zainstalowanych aplikacji, a powrót do 1803 byłby idealny - bo na tej kompilacji systemu nie było żadnego zawieszania się.
kamilg
Użytkownik

0     0    
2   26-12-2018, 15:03   
Nie mogę coś edytować postu, więc wklejam tutaj linki do zrzutów z błędami z FF: https://i.ibb.co/sPkCwdb/ff.png  i  https://i.ibb.co/bP22731/ff2.png
stens
Przyjaciel

Reputacja: 63

1     0    
3   26-12-2018, 15:06   
Ściągnij sobie program, którym ściągniesz 1803 i "nadpisz" system. Otworzysz ISO w exploratorze i uruchom setup.exe.
https://www.dobreprogramy.pl/Windows-ISO...78497.html
kamilg
Użytkownik

0     0    
4   26-12-2018, 18:48   
Dziękuję za odpowiedź. Pobrałem, odpaliłem - niestety nie mam możliwości zachowania danych podczas instalacji (z trzech dostępnych opcji:
"Zachowaj aplikacje", "Usuń aplikacje, zostaw dane", "Nic nie zachowuj" mam dostępną tylko "Nic nie zachowuj"). Stwierdziłem, że trudno, nie będę się męczył i przeszedłem do panelu sterowania -> odzyskiwanie -> odśwież. Wybrałem usunięcie aplikacji, zachowanie danych - ale w trakcie tego odświeżania wyskoczył komunikat: "Nie można wprowadzić zmian" i tyle z tego.
Zauważyłem, że w czasie odpalenia pliku wideo (nie na stronie, tylko zwykłego pliku filmowego) następuje za każdym razem zawieszenie się komputera.
Czyżby jakiś problem ze sterownikami grafiki? Już nie mam za bardzo pomysłu jak do niego podejść.
stens
Przyjaciel

Reputacja: 63

0     0    
5   26-12-2018, 20:45   
"niestety nie mam możliwości zachowania danych podczas instalacji "
no bo pobrałeś nie tą wersję co mas (Pro,Home)
kamilg
Użytkownik

0     0    
6   26-12-2018, 21:51   
Mam wersję PRO - pobrałem (Pro,Home).
Póki co udało mi się obejść problem - w ustawieniach Nvidia ustawiłem zewnętrzną kartę graficzną jako podstawową i zawieszanie ustąpiło, w firefoxie przestały "rozmywać" się teksty na stronach. Co prawda nadal nie da się odtworzyć filmów wideo, ale to najmniejszy problem, bo ich nie oglądam w ogóle.
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 317

0     0    
7   27-12-2018, 17:00   
Hmm... zewnętrzną kartę jako podstawową... czyli wcześniej zapewne działałeś na Intelu o czym w ogóle zapomniałeś wspomnieć... trzeba zacząć od tego czy MS/Intel już uporał się ze znanym problemem ze sterownikami (bo jeśli nie, to najnowsza wersja nic nie daje).
kamilg
Użytkownik

0     0    
8   27-12-2018, 21:29   
Dokładnie - działałem na automatycznym wyborze, ale 99% aplikacji korzystało ze zintegrowanej karty, jedynie Photoshop korzystał z zewnętrznej.
Pobierałem aktualizacje, ale nie było wśród nich sterowników do karty zintegrowanej. Teraz sprawdzałem na stronie Intela, to sterowniki pod moją zintegrowaną (HD Graphics 4600, dla procesora I7-4700MQ) są z 18. września. Ale spróbuję odinstalować i zainstalować je na nowo - choć wątpliwe by coś to pomogło.
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 317

0     0    
9   27-12-2018, 23:08   
Skoro są z września to wnioskuję, że problem może nie być jeszcze rozwiązany... zatem ilość przeprowadzonych instalacji tej wersji nie będzie miała znaczenia.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group