Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Anniversary Update - aktualizacja nie powiodła się
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
donpazur
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

1   03-08-2016, 22:15   
Edytuj ten post      Cytuj     
Witam, mam dwa problemy z nowym update dla Windows 10. Pierwszy, poważniejszy - dotyczy zainstalowania aktualizacji na tablecie. Uaktualnienie pobiera się samoczynnie bez żadnych problemów, po czym przechodzi do instalacji. I tutaj zaczynają się schody. W pewnym momencie po "przygotowaniu aktualizacji do instalacji" i ponownym rozruchu, instalowanie nie jest kontynuowane i system uruchamia się normalnie (oczywiście w pierwotnej niezaktualizowanej wersji). Po chwili pokazuje się dymek z informacją "Nie mogliśmy dokończyć aktualizacji systemu - kliknij to powiadomienie by dowiedzieć się więcej". Oczywiście po kliknięciu otwiera się okno Windows Update gdzie nie ma jakiejkolwiek informacji na ten temat - zupełnie nic. Jedyne co można zrobić to kliknąć "sprawdź aktualizacje" po czym owa łatka zostaje pobrana jeszcze raz od nowa. Następnie aktualizowanie i znowu to samo. Można tak w nieskończoność... O co chodzi? W czym problem? Podejrzewam że może chodzić o brak przestrzeni na dysku. Tablet posiada 32GB pamięci wbudowanej z czego wolne mam około 13GB i kompletnie nie jestem w stanie zwolnić ani krzty więcej, bo po prostu nie ma z czego. Mam jeszcze włożoną kartę pamięci 64GB, ale cały proces aktualizacji odbywa się na dysku C, a Windows nie zgłasza błędów że ma za mało miejsca i nie proponuje mi zrobienia kopii przywracania na karcie pamięci. Są więc to tylko moje przypuszczenia, że mu za ciasno na dysku C. Co z tym zrobić? Nie chcę żeby mi ciągle pobierało tej aktualizacji bez potrzeby, skoro i tak nie da się jej zainstalować... Ma ktoś jakieś pomysły?

Drugi problem - drobniejszy - dotyczy folderów w menu start. Na komputerze stacjonarnym aktualizacja przebiegła bez najmniejszych problemów, ale zniknął mi folder "Ustawienia". W opcjach zaznaczone mam że ma się wyświetlać, a go nie ma (screen dołączony niżej). To błąd po aktualizacji, czy tylko u mnie coś jest z tym nie tak?

Jeśli ktoś ma jakieś porady, to prosze o pomoc. Z góry wielkie dzięki.

resim
Black
Ekspert
Offline

Reputacja: 350

2   04-08-2016, 16:04   
Edytuj ten post      Cytuj     
Miałem to samo. 13GB wolnej przestrzeni dyskowej wystarczy żeby aktualizacja mogła się zainstalować. Pobierz ISO z Anniversary Update i zrób aktualizację z bootowalnego USB z poziomu systemu - u mnie pomogło.
sergiusz_ra
Użytkownik
Offline

Reputacja: 11

3   04-08-2016, 17:19   
Edytuj ten post      Cytuj     
Spróbuj pobrać aktualizację przez https://support.microsoft.com/pl-pl/help...te-history Wiem, że to służy do wymuszenia aktualizacji, ale może pomoże.
donpazur
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

4   04-08-2016, 18:49   
Edytuj ten post      Cytuj     
sergiusz_ra napisał(a):Spróbuj pobrać aktualizację przez https://support.microsoft.com/pl-pl/help...te-history Wiem, że to służy do wymuszenia aktualizacji, ale może pomoże.

Odpaliłem ten kreator i podczas sprawdzania zgodności wszystko było OK, poza jednym punktem - miejsce na dysku - wymagane 16GB. Z trudem zwolniłem dodatkową przestrzeń, która wynosi teraz 16,8GB wolnego miejsca. Podczas ponownego sprawdzania zgodności, system uznał że już wszystko jest dobrze, jednak po kliknięciu 'Aktualizuj', wyskakuje mi: "Za mało miejsca na dysku. Uruchom narzędzie oczyszczanie dysku i spróbuj ponownie". Problem w tym że nie jestem w stanie zwolnić już nawet 10MB, bo po prostu nie ma z czego. Wszystko wywaliłem, a na C został tylko Windows, a miejsca jak brakowało, tak brakuje nadal. System nie daje możliwości posiłkowania się dodatkowym dyskiem, tak jak w tym przypadku karta pamięci 64GB którą mam dołożoną.
Spróbuję jeszcze zrobić to co doradza kolega wyżej, czyli pobrać ISO i odpalić, choć nie mam przekonania że to pomoże...
Black
Ekspert
Offline

Reputacja: 350

5   04-08-2016, 19:50   
Edytuj ten post      Cytuj     
Jak woła że mało pamięci to pokaż mu kartę. Dziwne trochę że masz tylko system i wolne 16GB. Instalowałem wielokrotnie 10 na tabelach i system zajmował około 8GB.
donpazur
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

6   04-08-2016, 19:57   
Edytuj ten post      Cytuj     
Posiadam 16,8GB z 27,8GB, czyli wykorzystane jest równo 11GB. Zero zainstalowanych programów, wszystko usunięte. Nie mam z czego już zwolnić dodatkowego miejsca. A jeśli chodzi o wskazanie karty pamięci, to bym to już dawno temu zrobił, ale jak już pisałem wcześniej - "System nie daje możliwości posiłkowania się dodatkowym dyskiem, tak jak w tym przypadku karta pamięci 64GB którą mam dołożoną. " Nie ma takiej opcji. Najwyraźniej wszystko musi odbyć się na dysku C...
GoOx
Ekspert
Offline

Reputacja: 100

7   04-08-2016, 20:19   
Edytuj ten post      Cytuj     
U mnie na tablecie udało się zaktualizować przy wolnych 15GB, zobacz pliki podręczne edge przez ccleaner choćby, czasami ich wielkość sięga 4,5GB.
donpazur
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

8   04-08-2016, 20:57   
Edytuj ten post      Cytuj     
Nie korzystałem nigdy z Edge, więc nie powinno magazynować zbędnego syfu, ale jeszcze sprawdzę i postaram się jakoś na wariata zwolnić jeszcze nieco miejsca. Dziwne jest jednak to, że wymagane jest 16GB miejsca, a mając blisko 17GB nadal nie można przeprowadzić aktualizacji. Zaczynam wątpić czy dodatkowe miejsce coś tutaj pomoże. A co do propozycji instalacji z ISO to zapowiadało się dobrze. Odpaliłem i szło pomału, po czym wyszedłem na 20 minut i jak wróciłem to ujrzałem te o to przepiękne niebieskie okienko:

resim

Nie mam już na tą aktualizację siły i pomysłów, powoli wymiękam...
GoOx
Ekspert
Offline

Reputacja: 100

9   04-08-2016, 21:07   
Edytuj ten post      Cytuj     
Problem nie leży w ilości wolnej pamięci a o problem z windows update.

Zrób te kroki: https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/910336 a następnie uruchom aktualizację jeszcze raz.
donpazur
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

10   04-08-2016, 22:07   
Edytuj ten post      Cytuj     
GoOx napisał(a):Problem nie leży w ilości wolnej pamięci a o problem z windows update.

Zrób te kroki: https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/910336 a następnie uruchom aktualizację jeszcze raz.

Zrobiłem wszystko po kolei tak jak opisano w tym artykule, po czym Windows Update twierdzi że... urządzenie jest aktualne, brak dostępnych aktualizacji. Już nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Dodatkowo, zrobiłem maksymalną czystkę na dysku i teraz mam 17,9GB wolnego miejsca. Nie wycisnę już ani grama. Poza tym nie ma chyba sensu spinać się na brak przestrzeni bo najwyraźniej nie o to tutaj chodzi. Na koniec spróbowałem jeszcze raz wymusić aktualizację tym narzędziem i po sprawdzeniu zgodności, system wskazuje że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Po rozpoczęciu aktualizacji znowu wywala mi że jest zbyt mało miejsca na dysku. Chyba oszaleje...
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group