Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język
Będzie flash w kafelkowym IE!
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
kuba3351
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 47

 0     0    
1   12-03-2013, 18:56   
Edytuj ten post      Cytuj     
Firma Microsoft już parę miesięcy temu poinformowała o tym, że współpracowała z Adobe, w kwestii obsługi wtyczki Flash, w przeglądarce internetowej Internet Explorer 10 systemów operacyjnych Windows 8 oraz Windows RT. Mowa oczywiście o wersjach IE 10, które działają w interfejsie Modern UI. Ostatecznie jednak okazało się, że wbudowana, "kafelkowa" przeglądarka Flasha nie obsługuje. To już dziś ulegnie zmianie.
Gigant z Redmond zapowiedział, że już dziś, poprzez automatyczne aktualizacje, przeglądarka Internet Explorer w Windows 8 i RT zostanie wzbogacona o wtyczkę Adobe Flash. Oznacza to, że "kafelkowy" Internet Explorer po raz pierwszy będzie mógł obsługiwać ten bądź co bądź internetowy standard. Microsoft teraz chce, aby ogromna ilość stron internetowych, które korzystają z Flasha mogła być w pełni poprawnie wyświetlana przez Internet Explorera 10 i zapewniać internautom pełną ich treść.
Do niedawna Microsoft miał obawy przede wszystkim o to, jak korzystające z Flasha strony internetowe wpływają na wydajność oraz czas działania na zasilaniu z akumulatora urządzeń z systemem Windows 8 lub Windows RT. Firma dotychczas korzystała dodatkowo z List Kompatybilności, określających te strony, które według Microsoft mogą dobrze działać w Internet Explorerze 10.
Obecnie Microsoft twierdzi, że wśród tysięcy przetestowanych stron internetowych, które zawierają treści we Flashu, tylko 4% uznano za wciąż niekompatybilne. Powodem najczęściej jest to, że oprócz Flasha strony te wymagają innych, dodatkowych wtyczek ActiveX.
"Pulpitowa" wersja Internet Explorera w systemie Windows 8 od samego początku obsługuje wtyczkę Flash dla wszystkich stron internetowych. Jego odpowiednik kafelkowy odpowiednik nadal ma zapewniać taką samą obsługę, ale z zastrzeżeniem, że konkretna strona może być w każdej chwili uznana za niezgodną z zasadami kompatybilności, określonymi w projekcie Microsoft Compatibility View
Żródło: Pclab.pl
Marynarz
Ekspert
Offline

Reputacja: 459

 0     0    
2   12-03-2013, 23:21   
Edytuj ten post      Cytuj     
no i już jest... popraweczki zainstalowane i można się cieszyć oglądając update z wp.pl na IE w trybie Modern Ui 5

No to teraz naprawdę już baaardzo lubię Windows 8. Mam nadzieję że zrobią jeszcze update do kafelków aby można je było dowolnie rozmieszczać na ekranie (jak w WP 7.8 i 8) i będzie naprawdę gitarra 1
A cała orkiestra zagra jak pozwolą na zmianę tła w Modern Ui na swój obrazek (tak, wiem że są do tego aplikacje 5).
gbbsoft
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 60

 0     0    
3   13-03-2013, 10:15   
Edytuj ten post      Cytuj     
(12-03-2013, 23:21)Marynarz napisał(a): No to teraz naprawdę już baaardzo lubię Windows 8. Mam nadzieję że zrobią jeszcze update do kafelków aby można je było dowolnie rozmieszczać na ekranie (jak w WP 7.8 i 8) i będzie naprawdę gitarra 1

No tak, ale w WP7/8 ekranie nie zmienia swoich proporcji, a w Win8 może zmieniać (zdalne pulpity, podłączanie się np do rzutników itp), więc trudno jest sensownie przenieść sposób ustawiania kafelków z WP7/8 do Win8. Obecny system w Win8 automatycznie dopasowuje się do bieżącego rozmiaru ekranu, czego nie ma w WP7/8.
Marynarz
Ekspert
Offline

Reputacja: 459

 0     0    
4   13-03-2013, 11:16   
Edytuj ten post      Cytuj     
Nie zrozumiałeś mnie (a może Ja niezbyt jasno napisałem 2 ), nie chodzi mi o zmianę proporcji ale o dowolne umieszczanie czyli, na WP możesz sobie ustawić kafelki np. dookoła ekranu a środek pozostawić pusty.
Czyli usuwam coś z grupy kafelków i chciałbym aby one się nie zsuwały automatycznie 2 (tylko pozostawało puste miejsce po usuniętym kafelku 5 ).
Bronek
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 32

 0     0    
5   14-03-2013, 18:10   
Edytuj ten post      Cytuj     
Popieram to co mówi Marynarz. Czasem denerwuje takie zsuwanie się kafelków, a pozatym utrudnia porządkowanie Modern UI... 10
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group