Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Baza danych z wykorzystaniem m.in. Eksploratora Windows i Excel'a
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
jason2503
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

1   05-01-2016, 17:32   
Edytuj ten post      Cytuj     
Mój pomysł może wydawać się dziwny, ale po pewnym czasie kombinowania z problemem, o którym zaraz napiszę, takie rozwiązanie okazało się być całkiem wygodne.

Gromadziły mi się różne sprawy, a wraz z nimi informacje, które mogą się kiedyś przydać. Chciałem więc mieć dobrze ułożoną bazę danych, tak żeby można było szybko coś znaleźć i łatwo wpisać coś nowego. Nie zależało mi na dostępie do bazy w sieci, ale ważne było, żeby kwestia przeniesienia na inny system operacyjny, a przynajmniej na nowszego Windowsa (ja w tej chwili mam Siódemkę) nie stwarzała problemu.

Próbowałem z Access'em i podobnymi programami, potem zobaczyłem że na moje potrzeby dobry jest Excel. Włączasz - i od razu masz tabele. W dodatku w Eksploratorze Windows jest coś takiego jak podgląd plików, więc można w jednym folderze stworzyć kilka Arkuszy Excel'a (każdy to np. inna kategoria jakiegoś zbioru danych) i łatwo je przełączać, widząc od razu ich zawartość (niestety, jak wcześniej miałem OpenOffice to taki podgląd się nie wyświetlał).

Taka baza nie jest profesjonalna, nie ma relacji pomiędzy tabelami, nie można też tworzyć zapytań, które wyświetlą dokładnie określony fragment. To jednak nie jest konieczne w takim przypadku jak mój. Zamiast relacji mam foldery i podfoldery, jak mam dużą tabelę to sobie ją w Excel'u filtruję albo sortuję... Poza tym obok tych arkuszy można wstawiać inne rodzaje plików, które są jakoś tematycznie powiązane, i za pomocą tego samego Eksploratora można wyświetlać podgląd niektórych z nich (pliki tekstowe, obrazy).

Co myślicie o takim rozwiązaniu?
gbbsoft
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 60

2   05-01-2016, 22:40   
Edytuj ten post      Cytuj     
A może OneNote w chmurze: masz 3 wymiarową bazę danych tekstową, zawsze możesz użyć "Szukaj"...
jason2503
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

3   06-01-2016, 00:58   
Edytuj ten post      Cytuj     
A tak, OneNote też próbowałem, zresztą nadal go używam. W sumie też daje radę, ale jednak coś mnie skłania bardziej do sposobu z eksploratorem.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group