Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Blokada dostępu do harmonogramu zadań / task scheduler
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
mes mariusz
Użytkownik
Offline

Reputacja: 2

1   07-06-2017, 07:09   
Edytuj ten post      Cytuj     
Cześć. 

Wyłączyć harmonogram zadań w Windows jest dosyć prosto: 
http://computerstepbystep.com/task_scheduler_service.html 

Ja natomiast szukam sposobu w jaki sposób zablokować dostęp do scheduler-a (również użytkownikom z uprawnieniami administratora). 

Chciałbym przede wszystkim zablokować możliwość uruchomienia okna task scheduler-a. 
Interesuje mnie również zablokowanie możliwości zatrzymania / wyłączenia usługi task schedulera. 

Jeśli ktoś z Was wie jak to zrobić, proszę o podpowiedź. 

Dziękuję i pozdrawiam 
Mariusz

Witam. 

System: Windows 10 Pro 64 Bit (PL), sieć lokalna, brak kontrolera domeny w sieci (poszukiwane rozwiązanie na maszynę lokalną). 

Poszukuję sposobu na wykonanie akcji (skryptu .bat) o zaplanowanej godzinie (np. wyświetlenie okna z komunikatem tekstowym), ale w taki sposób: 

- by żaden użytkownik (nawet z uprawnieniami administratora) nie mógł tej akcji wcześniej wyłączyć (np. wchodząc w harmonogram zadań i zatrzymać / wyłączyć wybrany task). 
- żeby w systemie nie wisiał żaden widoczny proces z tą akcją związany (coby ktoś z poziomu ctrl-alt-del -> task manager) nie mógł sobie tak po prostu kliknąć w ten proces i go zamknąć (zamknij drzewo procesów). 


Uwagi dotyczące maszyny: 

1. Użytkownik komputera (dziecko) ma prawa administratora, po to by mógł w pełni doświadczyć / uczyć się systemu operacyjnego. 
2. Komputer ma zainstalowanego Deep Freeze-a, dzięki czemu przy każdym restarcie system przywracany jest do ustawień sprzed sesji (dziecko nawet z uprawnieniami administratora nie jest w stanie programowo napsuć czegokolwiek w systemie).
Andrzej.K
Moderator
Offline

Reputacja: 317

2   07-06-2017, 07:51   
Edytuj ten post      Cytuj     
Harmonogram to przystawka konsoli MMC... można to ograniczyć za pomocą Lokalnych Zasad Grup... ale obawiam się, że inny Administrator i tak może to zawsze zmienić... innym rozwiązaniem jest ograniczenie dostępu do całego MMC, wystarczy na pliku ustawić odmowę dostępu dla określonego konta... ale harmonogram można edytować też z PowerShell'a, natomiast brak dostępu do MMC może powodować inne problemy.

W kwestii procesów to trochę popłynąłeś... nie da się zrobić procesu, którego nie ma... jeśli problemem jest tylko TaskManager - można go zablokować... ale Administarator mający dostęp do MMC raczej sobie z tym poradzi...

Generalnie nie da się zrobić w grupie roboczej Administratora, który nic nie może... tylko domena pozwala na ograniczanie pewnych ustawień, które są wymuszane i blokowane przez zasady grup.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group