Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Cascading Attribute Sheets
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Comandeer
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 0

1   22-08-2012, 11:49   
Edytuj ten post      Cytuj     
Pojawiła się ciekawa propozycja, która jest czymś pośrednim między CSS, a JS. Chodzi o możliwość przypinania do elementów HTML atrybutów i zdarzeń za pomocą składni CSS:
Kod:
#mojevideo
{
    poster: costam;
}
Zwać się to miałoby Cascading Attribute Sheets (CAS) i odpalałoby się tylko przy load strony i wstawianiu elementów do DOM (IMO tu tracimy całą wygodę CSS 2). Pomysł już został zgłoszony do W3C.
Jak dla mnie pomysł to standardowy przykład przerostu formy nad treścią (mam HTML, CSS i JS - dodatkowo mam sobie dorzucić CAS, którego zadania mogę spokojnie wykonać w jednym z w/w?!), oparty na błędnym założeniu, że "tak będzie developerom wygodniej":
http://www.xanthir.com/blog/b4K_0 napisał(a):I think there are probably a lot of examples of this, where something definitely belongs in an attribute, but it would just be so nice to set it with something like CSS, where you declare it once and everything just works. For example, inline event handlers!
Osobiście nawet gdyby coś takiego przegłosowano, raczej nie zacząłbym z tego korzystać - tym bardziej, że i tak nie klepię kodu HTML od podstaw, a korzystam z systemów szablonów. A jak wy się na to zapatrujecie?
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group