Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

poduszka zderzeniowa TMA
Forum policyjne
Co wpływa na pozycjonowanie strony?
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
janex19950
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

1   05-07-2012, 20:16   
Edytuj ten post      Cytuj     
Jak działają wyszukiwarki i jak to wykorzystać?
Wyszukiwarki stosują różne metody oceny stron i algorytmy oceniające zaindeksowane strony różnią się w poszczególnych wyszukiwarkach, ale można jednak wyróżnić 3 główne elementy, które brane są pod uwagę:
* popularność strony im bardziej strona jest popularniejsza tym większa jest pozycja w wyszukiwarkach ,
* link popularity,
* budowa i zawartość strony.

Popularność strony
Popularność strony mierzona jest przez wyszukiwarki na podstawie liczby wizyt w ciągu określonego czasu oraz czasu spędzonego przez internautę na tej stronie.
Pozycjonowanie strony dla tego parametru polega na umieszczeniu takiego tekstu w tytule strony oraz w jej opisie, aby zdecydowanie zachęcał internautę do kliknięcia naszego linku w wynikach wyszukiwarki i odwiedzenia naszej witryny.
Czas spędzony internauty na stronie zależy oczywiście od tego, czy znajdzie na niej informacje jakie poszukiwał oraz jak bardzo znaleziona treść będzie dla niego interesująca.
Im częściej serwis będzie odwiedzany przez użytkowników wyszukiwarki oraz im dłużej będą oni spędzać na stronie, tym parametr popularności strony w wyszukiwarce będzie rósł i tym wyżej będzie umieszczana strona pośród kolejnych wyników wyszukiwania.

Czym jest link popularity?
Link popularity to czynnik, który obecnie bardzo mocno decyduje o wysokim notowaniu w wyszukiwarkach. Współczynnik link popularity określa się za pomocą liczby połączeń (liczby linków) prowadzących do danej strony z innych stron oraz wartości tych połączeń.
Najbardziej popularnym sposobem zwiększenia link popularity (w Google przy okazji zwiększanie PageRank) jest wymiana łączy (wymiana linków) między stronami www. Jest to pracochłonny proces, ale jeden z najpewniejszych i najbardziej efektywnych.

Więc do dzieła, zróbmy tak aby te forum było jednym z najpopularniejszychxD
anakin
Użytkownik
Offline

Reputacja: 1

2   03-08-2012, 09:17   
Edytuj ten post      Cytuj     
Tak jak autor posta powyżej napisał, pozycjonowanie opiera się w głównej mierze na zdobywaniu linków (jeśli pozycjonujemy w Google, najlepiej aby to były linki BEZ atrybutu nofollow).

Gdzie można zdobywać takie linki?

Miejsce jest bardzo dużo, począwszy od różnych for dyskusyjnych, gdzie możemy do swojej sygnaturki doklejać link, najlepiej z własnym anchorem*. Oprócz for, dodawać można także np. do katalogów stron i precli, które w dużej mierze są przeznaczone do tego aby tam umieszczać linki prowadzące do swoich stron. Linki zdobywamy także komentując np. wpisy u blogerów. W internecie istnieją do tego także automaty, ale nie będę o nich mówił.

Jedną z bardziej profesjonalnych metod zdobywania linków jest postawienie własnego zaplecza tematycznego, najlepiej jeśli jest ono wysokiej jakości i bardzo dobrze podlinkowane, dzięki czemu moc linka przychodzącego z takiego zaplecza jest zdecydowanie większa niż przykładowy link na słabej stronie, w "gąszczu" innych linków, tematycznie nie powiązany.

Istnieją także SWLe, ale może nie będę ich tutaj opisywać, gdyż jest to temat rzeka i myślę, że przydałby się osobny temat na to.
alexis
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

3   03-08-2012, 12:28   
Edytuj ten post      Cytuj     
No dobra ale firmy co się tym zajmują to maja chyba jakeis algorytmy, czy dodają pomału potorszku linków by nie dostać bana ?
Bo teraz akurat się zastanawiam jak to robią 5
anakin
Użytkownik
Offline

Reputacja: 1

4   04-08-2012, 09:46   
Edytuj ten post      Cytuj     
Pozycjonowanie polega na wykorzystaniu słabości algorytmu Google. W tej chwili linki przychodzące i treść praktycznie decydują o pozycji.

Ban niezwykle rzadko się zdarza, natomiast filtra można dostać nawet jeśli jesteś WHITE, taki kaprys Google.

Więksi gracze z całą pewnością korzystają z autorskich rozwiązań do budowy linków. Tym mniejszym pozostaje korzystanie z rozwiązań w większości przypadków płatnych, jednak ogólnodostępnych.

Jakie narzędzia i jaką strategię należy przyjąć zależy od konkurencji i trudności frazy.

Raz wystarczy parę linków z anchorem jako słowo kluczowe i dobra optymalizacja, a niekiedy trzeba się mocno napracować aby zdobyć upragnioną pozycję.
MazuLuka
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

5   02-03-2013, 17:18   
Edytuj ten post      Cytuj     
Ogólnie temat rzeka, można by pisać i pisać bez końca, bo na to wpływa tak dużo czynników. Ale fajnie, że chcesz przybliżyć temat tym początkującym.
Wodnik Szuwarek
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 18

6   03-03-2013, 00:31   
Edytuj ten post      Cytuj     
PageRank miał znaczenie 10-15 lat temu, a dzisiaj nie ma żadnego. Ważny jest system rzeczywistej wartości strony czyli TrustRank. Jak ktoś chce się nauczyć pozycjonować to lepiej niech nic nie czyta w internecie. Trzeba kupić dobrą i aktualną książkę, bo słabych jest tak samo dużo jak bzdur w internecie.
MikaelVann
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

7   01-05-2013, 14:15   
Edytuj ten post      Cytuj     
Więc jako lekturę polecasz skoro informacje w sieci są nic nie warte?
Wodnik Szuwarek
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 18

8   02-05-2013, 12:00   
Edytuj ten post      Cytuj     
1. Przechytrzyć Google - Odkryj skuteczną strategię SEO
2. Sekrety SEO - Tajna wiedza ekspertów
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2023 MyBB Group