Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Dysk SSD z Windows 10 i zmniejszczenie zajętego miejsca na dysku
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
lukcio29
Przyjaciel

Reputacja: 0

0     0    
1   15-01-2019, 12:00   
Edytuj ten post      Cytuj     
Mam dysk SSD 120GB na którym mam zainstalowany Windows 10 Pro 64bitowy ze wszystkimi uaktualnieniami.Windows pokazuje,że pojemność dysku C (dysk SSD 120GB) to 111GB.Zauważyłem,że na dysku mam zajęte miejsce: 73,9GB,a wolne miejsce: 37,3GB,z czego w tym zajętym miejscu Windows 10 Pro 64bitowy zajmuje około 30GB na dysku lub mniej(nie wiem ile dokładnie na dysku 120GB zajmuje Windows 10). Chciałem oczyścić dysk C tak by zwolnić trochę z tych 73,9GB zajętego miejsca,by mieć więcej wolnego miejsca na dysku przy zainstalowanym na tym dysku Windows 10.Do oczyszczania dysku C użyłem program CCleaner i po wykonaniu czyszczenia dysku C jak wszedłem w komputer to odnośnie dysku C we właściwościach pokazuje mi,że cały czas mam zajęte miejsce: 73,9GB,a wolne miejsce: 37,3GB.Wygląda tak jakby po czyszczeniu CCleaner nic nie zmieniło się odnośnie ilości zajętego i wolnego miejsca na dysku.Może to jakiś błąd Windows 10,że cały czas nawet po czyszczeniu CCleaner pokazuje mi,że mam jak już pisałem zajęte miejsce: 73,9GB,a wolnego miejsca na dysku mam: 37,3GB,gdzie według Windows 10 dysk  C ma pojemność 111GB.
Co mogę zrobić by zmniejszyć ilość zajętego miejsca na dysku C(część miejsca na tym dysku zajmuje zainstalowany Windows 10 Pro 64bitowy) i nieco zwiększyć ilość wolnego miejsca na dysku?
lukcio29
Przyjaciel

0     0    
2   15-01-2019, 12:13   
Niestety mam problem z edytowaniem posta i muszę jako odpowiedź dopisać do #1 posta:
W CCleaner zrobiłem analizę dysku C(dałem wszystko do analizy) i wyświetliło mi co zajmuje ile miejsca na dysku.Zaznaczyłem Obrazy i wyświetliło mi pliki które po zaznaczeniu usunąłem,następnie zaznaczyłem Inne pliki,pokazało mi listę z innymi plikami,po czym zaznaczyłem listę z innymi plikami i je usunąłem.Wszedłem w komputer i we właściwościach dysku C pokazu mi,że zajęte miejsce: 36,8GB,a wolne miejsce: 74,3GB,czyli usunięcie zbędnych obrazów i innych plików z dysku C przu pomocy CCleaner pozwoliło zmniejszyć ilość zajętego miejsca i zwiększyć ilość wolnego miejsca na dysku.
Gwidon
Użytkownik

0     0    
3   27-01-2019, 22:56   
To nie jest zaden blad windowsa tylko zle sie zabierasz do tego. CCleaner czysci Ci tylko system (w zaleznosci ile opcji zaznaczysz) z plikow tymczasowych, cookies, logow po bledach, roznych zapamietanych ustawien przegladarek itp itd. Jak system jest mocno zasmiecony to faktycznie moze to ladnych pare MB zwolnic ale nie zwolni Ci to 10 czy 20 GB... A po drugie w opcjach CCleaner przy czyszczeniu masz checkboxy co ma byc dokladnie usuniete. Wiekszosc jest odznaczona defaultowo, wiec jak chcesz naprawde zrobic gruntowne czyszczenie to wczytaj sie w kazda opcje po kolei i zaznacz ile sie da najwiecej. Jak masz zajete na dysku prawie 74 GB to niemal na pewno masz jakies filmy, zdjecia, gry, muzyke, zainstalowane aplikacje itp. Musisz przejrzec dokladnie dysk C oraz zainstalowane programy i usunac wszystko to co chcesz. Skad CCleaner mialby wiedziec ktore filmy czy gry sa dla Ciebie nieistotne i je samemu usunac...
stens
Przyjaciel

Reputacja: 63

0     0    
4   28-01-2019, 07:59   
Uruchom notatnik wklej %Systemroot%\system32\cmd.exe /c cleanmgr /sageset:65535 & cleanmgr /sagerun:65535
zapisz jako "wszystkie pliki" czyszczenie.bat i uruchom jako admin, zaznacz wszystkie opcje i będzie system czysty.
Pobierz programik TreeSizeFree-Portable https://portableapps.com/apps/utilities/...e-portable
i sprawdź co jeszcze Ci zajmuje miejsce.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group