Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Kompromitacja Microsoftu: Czym tak naprawdę był XBox One z targów E3?
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Play3rPL
Użytkownik
Offline

Reputacja: 3

1   16-06-2013, 22:00   
Edytuj ten post      Cytuj     
Czym naprawdę był Xbox One z targów E3?
Dotychczasowe działania marketingowe, związane z Xboksem One przypominają udaną dywersję, zrobioną przez tajne komando Sony. Do masy popełnionych błędów doszło jeszcze jedno, feralne zdjęcie. Zobaczymy na nim, że podczas targów E3 gry dla nowej konsoli Microsoftu uruchamiano na zupełnie innym sprzęcie, którego konfiguracja daje mocno do myślenia. Dlaczego?

Promując swoją nową konsolę Microsoft zalicza wpadkę za wpadką, choć produkt, który budzi tak wiele kontrowersji, nie trafił jeszcze na rynek. Lista mniej lub bardziej sensownych zarzutów jest długa: od tak subiektywnych, jak kwestia wyglądu czy ceny konsoli, po warunki, na które musi przystać użytkownik, zamieszanie z nieznaną, rzeczywistą pojemnością twardego dysku czy konieczność połączenia z Siecią przynajmniej raz na dobę.

Konkurenci z Sony zapewne upijają się sake z radości, widząc, jak firma z Redmond regularnie strzela sobie w stopę, ale zdjęcie, ujawnione niedawno przez Juliana Rignalla z US Gamers przeszło chyba ich najśmielsze oczekiwania.

resim

Zacznijmy jednak od początku, czyli samych targów E3, gdzie zaprezentowano m.in. xboksowe gry. Konsola jest, gry są, wszystko działa jak należy i pieści oczy grafiką. W czym zatem problem? Pierwsze ziarno niepewności zasiał Peter Moore z Electronic Arts, który stwierdził, że pokazane gry były uruchamiane nie na Xboksie, ale na platformach deweloperskich o zbliżonej do niego konfiguracji.

W gruncie rzeczy to nic strasznego i można byłoby nawet wybaczyć fakt, że platforma deweloperska korzysta z innych podzespołów niż finalny produkt. Niestety, okazało się, że Microsoft postanowił sobie z nas zakpić. Warto w tym miejscu przypomnieć, czym jest Xbox One. Sprzęt ma działać na podzespołach dostarczonych przez AMD i pod kontrolą zmodyfikowanego Windowsa 8.

Julian Rignall, grając podczas targów na udostępnionym przez Microsoft Xboksie zawiesił jedną z gier. Zmusiło to do interwencji obsługę techniczną, a oczom zaskoczonego Juliana ukazał się pulpit Windowsa 7 i wnętrze „konsoli”, która okazała się blaszakiem Hewlett-Packarda.

Wygląda zatem na to, że Microsoft, od ponad roku nachalnie wciskający klientom swoje kafle, nie dowierza aktualnemu systemowi operacyjnemu, zamiast niego stosując starą, dobrą i niezawodną Siódemkę.

Co więcej, nie dowierza również firmie AMD, za której podzespoły zapłacimy jak za zboże kupując nowego Xboksa. Na zdjęciu udało się bowiem wypatrzyć kartę graficzną Nvidia GeForce GTX serii 700, czyli sprzęt wyższej klasy od tego, który ma znaleźć się w konsoli Microsoftu i będzie porównywalny z Radeonem HD 7790.

A zatem to, co pokazano na targach nie było ani Xboksem, ani konfiguracją deweloperską o zbliżonych parametrach, tylko spektaklem, obliczonym na zrobienie dobrego wrażenia i łatwiejsze dobranie się do naszych portfeli.

Oczywiście w żaden sposób nie zmienia faktu, że Xbox One może okazać się bardzo udaną konsolą. Niestety – na razie Microsoft wydaje się robić wszystko, by jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży zniechęcić do niego jak najwięcej potencjalnych użytkowników.

Źródło:
Tekst został skopiowany ze strony gazetomania.pl. News można przeczytać tutaj: http://gadzetomania.pl/2013/06/15/wizeru...-targow-e3
raximus
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 28

2   16-06-2013, 23:04   
Edytuj ten post      Cytuj     
Kompromitacja to jest co najwyżej autora. Na PS4 gry też były streamowane z PCtów na zapleczu.
Czemu sporo silniejszy CPU i GPU? Bo emulacja zabiera sporo % wydajności. Ponadto poczytaj o DEBUG i RELEASE.
Czemu win7? Bo Win8 ma rok, a devkity XBOne 2-3 lata.
sniff
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 30

3   17-06-2013, 10:04   
Edytuj ten post      Cytuj     
No i tak można nie wiedzących nabierać i robić antyreklamę produktów. Coś mi się wydaje, że konkurencja maczała w tym palce 2
Play3rPL
Użytkownik
Offline

Reputacja: 3

4   17-06-2013, 11:46   
Edytuj ten post      Cytuj     
Jak by co, nie ja pisałem artykuł 2
Kacper.K
Zbanowany
Offline

Reputacja: 94

5   17-06-2013, 19:26   
Edytuj ten post      Cytuj     
Przecież to oczywiste że podczas premier nie grają na ostatecznych konsolach... Macie tu Devkit 360...Prawdopodobnie taka stacja była na premierze 360 2 :


resim


Cóż takiego 5....


A tutaj jest odpalony cały devtool 360... i tu taka cała filozofia 5 :


resim
Nostromo
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

6   18-06-2013, 13:35   
Edytuj ten post      Cytuj     
Amazon na Facebooku umieścił ankietę z pytaniem o to, która konsola do gier bardziej odpowiada internautom - Sony PlayStation 4 czy Microsoft Xbox One? Do wczoraj na Sony PlayStation 4 padło 38 984 głosów, na Microsoft Xbox One tylko 2162 głosów. Ankieta pokazująca porażkę konsoli Xbox One...z niewyjaśnionych 2 przyczyn znikła z Facebooka, a miała działać do 20 czerwca.

Jak idę dajmy na to do salonu samochodowego kupić Skodę to interesują mnie jej możliwości a nie kit wstawiany przez nieuczciwego sprzedawcę, że to Ferrari, które tylko przypadkiem nazywa się Skoda.
Filemon
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

7   18-06-2013, 14:31   
Edytuj ten post      Cytuj     
wstyd i tyle 1 ja już dawno wybrałem PS4 i to już się nie zmieni a xone kupie jako drugą konsole gdy będzie już możliwość trwałego przerobienia.
Play3rPL
Użytkownik
Offline

Reputacja: 3

8   18-06-2013, 20:57   
Edytuj ten post      Cytuj     
Zastanów się jednak dobrze, czy w ogóle kupisz tego XBox One. Szczerze: jest już w połowie wyeliminowany... :/
Antyhaker
Redaktor
Offline

Reputacja: 328

9   19-06-2013, 20:07   
Edytuj ten post      Cytuj     
A ja bym chętnie kupił xd
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group