Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Microsoft IFA 04.09.2014 - nowe Lumie i nowe możliwości
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Antyhaker
Redaktor
Offline

Reputacja: 328

1   04-09-2014, 11:50   
Edytuj ten post      Cytuj     
Dzisiejszy dzień jest w pewnym sensie nowym doświadczeniem dla Microsoftu, gdyż jest to ich pierwsza konferencja od czasu przejęcia działu mobilnego Nokii. Wielkie nadzieje z tym związane i przez niektórych użytkowników pokładane w tej firmie zostały wystawione na ciężką próbę. Stało się tak dlatego, iż w zasadzie nie zaprezentowano niczego oszałamianego, a jedynie większe lub mniejsze efekty ewolucji poszczególnych elementów całej układanki. W dużej mierze (jak nie całkowicie) skupiono się na fotografii i możliwościach jakie niosą nowe Lumie w tym zakresie. Przy okazji wspomniano również, iż w sklepie Windows Phone znajduje się już przeszło 300 tysięcy aplikacji (nie dosłyszałem dokładnej liczby ehh) i zapewniono iż ta liczba szybko rośnie z dnia na dzień.

Przed prezentacją konkretnych modeli skupiono się na Update 1 dla obecnej wersji WP. Lumia Denim (bo tak została nazwana ta aktualizacja) przyniesie wiele poprawek dla już obecnych aplikacji. Przede wszystkim Cortana będzie mogła zostać uruchomiona poleceniem "Hey Cortana", analogicznie do Google Now. Dodatkowo będzie w stanie teraz wykonywać połączenia w ramach Skype. Żywe foldery i inne usprawnienia znane są już nam dzięki programowi Preview for Developers, zatem tylko szybko o nich wspomniano i nie przykładano do nich większej uwagi. Zamiast tego pokazano nową wersję Nokia Camera, która ma być niewiarygodnie szybka - zarówno jeśli chodzi o uruchamianie (obecna szybkość pozostawia wiele do życzenia), jak i o szybkość robienia poszczególnych zdjęć. Dodano wsparcie dla filmów w rozdzielczości 4K oraz będziemy mogli zapisywać poszczególne klatki filmu, by utworzyć z nich zdjęcia. Otrzymamy również wiele filtrów poprawiających nasze zdjęcia, tryb HDR oraz dynamiczny flash (zmiana jego natężenia już po wykonaniu zdjęćia). Aplikacja doczekała się też lekkiej zmiany wyglądu, dzięki czemu powinna być teraz znacznie wygodniejsza w użytkowaniu. Lumia Debin zadebiutuje w pierwszej kolejności na flagowych modelach - L930, Lumia Icon oraz L1520.

Czym byłby pokaz nowych możliwości oprogramowania, bez zaprezentowania nowego sprzętu. Zatem Microsoft idąc za ciosem zaprezentował L830 oraz L735 wraz z jej bliźniaczką 730 występującej również w wersji dual-SIM. Prezentacja jednak nie wzbudziła większego entuzjazmu, a jedynie ciche i wymuszone oklaski - firma z Redmond nie ma ostatnio zbyt łatwo i musi się wyjątkowo postarać by zmienić taki stan rzeczy.

Mocniejszy model posiadać będzie 4 rdzeniowego Snapdragona 400 o taktowaniu 1,2 GHz wraz z 1 GB pamięci RAM. Dla użytkownika zostanie oddane 16 GB na dane oraz dostaniemy możliwość użycia karty pamięci do 128 GB. Poza tym, zostanie zastosowany ekran IPS LCD o rozdzielczości HD i przekątnej 5". Zastosowany moduł aparatu wykonany będzie w technologii PureView i wykonywać będzie zdjęcia w rozdzielczości 10 Mpx. Przy jej prezentacji wspomniano coś o nowym Glance Screen (o ile dobrze usłyszałem), jednak brak jakichkolwiek konkretów. Ogólnie została podsumowana jako tani flagowiec bez kompromisów - wydaje mi się, iż można zgodzić się z tą tezą. Cena za ten model wynosi "zaledwie" 330 euro, zatem w naszym kraju powinna oscylować w granicach 1500-1700zł, a dostępna w sprzedaży globalnej ma być jeszcze w tym miesiącu. Szkoda tylko, iż będzie ona na karty nano SIM, a nie micro jak do tej pory.

Kolejne modele zostały opisane jako typowo "selfie phone". Wszystko za sprawią wykorzystania 5 Mpx aparatu, który zapewni wysoką jakość zdjęć tego typu, a także umożliwi wykonywania dość "szerokich" zdjęć jak na ten charakterystyczny rodzaj. Poza tym posiadać będzie 4,7" ekran HD (OLED) wraz ze wszystkimi typowymi dodatkami Nokii (ClearBlack, SuperSensitive Touch itp.). Napędzane one będą przez Snapdragon 400 (identycznie do L830) oraz 1 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna to zaledwie 8GB, lecz również rozszerzalna przez karty microSD do 128 GB. Podczas jej prezentacji użyto nowej aplikacji Lumia Selfie (prawdopodobnie zaktualizowana Nokia Glam Me), która prócz podstawowej funkcji oferowała masę filtrów czy opcji "poprawy" zdjęcia już po jego wykonaniu. Prócz tego dodano zabawne opcje, takie jak zmiana rozmiaru oczu, twarzy czy poprawa koloru naszych zębów (wręcz niezbędne!). Aktualizacja (czy tam nowa aplikacja) zostanie udostępniona jeszcze dzisiaj dla wszystkich.

Nokia Storyteller doczekał się swojego odpowiednika w przeglądarce, a dzięki zaktualizowanemu OneDrive będzie on wstanie wyświetlać nasze Living Images. Do tej pory, dostęp do nich był dostępny tylko z poziomu smartphone, lecz teraz się to zmieni.

Smartphone bez akcesoriów byłby niekompletny dla niektórych, więc wychodząc im naprzeciw zaprezentowano 1 nowy gadżet oraz ulepszoną i znaną już ładowarkę bezprzewodową. Pierwsze urządzenie nazwane zostało Microsoft Screen Share HD-10 i będzie pozwalało na szybkie udostępnienie naszego ekranu na ekran urządzenia, do którego będzie podpięte (USB). Wygląda ono podobnie do płytki do ładowania bezprzewodowego i będzie działać prawdopodobnie na zasadzie parowania poprzez NFC. Natomiast ulepszona Wireless Charging 2.0 będzie potrafiła zmienić kolor zależnie od predefiniowanych wcześniej ustawień - zatem będzie potrafiła się łączyć z naszym smartphone, dzięki czemu już z daleka ujrzymy "kolor" ominiętego wydarzenia.

Na sam koniec wspomniano, iż wszystkie nowe urządzenia z serii Lumia otrzymają 3 miesięczną nielimitowaną subskrypcję Skype Premium. Wspomniano też, iż Microsoft chce wprowadzić jeszcze więcej innowacji do wysokobudżetowych modeli, a flagowce zostaną potraktowane priorytetowo nie bacząc na ich cenę.
Surface fan
Ekspert
Offline

Reputacja: 106

2   05-09-2014, 15:16   
Edytuj ten post      Cytuj     
Fajne jest akcesorium do bezprzewodowego przesyłania obrazu z Lumii do telewizora. 1 LINK Mam nadzieję, że będzie kompatybilne z moją L820. 1 resim
Marynarz
Ekspert
Offline

Reputacja: 458

3   05-09-2014, 16:03   
Edytuj ten post      Cytuj     
Surface fan napisał(a):Mam nadzieję, że będzie kompatybilne z moją L820
z każdą Lumią posiadającą NFC 2
Surface fan
Ekspert
Offline

Reputacja: 106

4   05-09-2014, 17:16   
Edytuj ten post      Cytuj     
Zainteresowała mnie też Nokia DT-903 (LINK). Niby zwykła bezprzewodowa ładowarka, ale ma świetny sposób powiadomień... Tak, dobrze słyszycie, ładowarka ma system powiadomień. 1 Gdy przyjdzie na telefon powiadomienie (SMS, e-mail, nieodebrane połączenia) to ładowarka się podświetla. 1 resim
Bronek
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 31

5   06-09-2014, 09:39   
Edytuj ten post      Cytuj     
Przyznam, że to bardzo interesujący pomysł! 4 Można z daleka zobaczyć, że ktoś się do nas "dobijał". Będę musiał się za taką rozejrzeć. 1
Marynarz
Ekspert
Offline

Reputacja: 458

6   07-09-2014, 08:06   
Edytuj ten post      Cytuj     
Lumia 830 Camera.

Załączone pliki

   
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group