Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Złomowanie samochodów Wrocław reolink warszawa
Microsoft zamierza połączyć Windows Phone i Windows RT
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Wodnik Szuwarek
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 18

1   30-08-2013, 18:37   
Edytuj ten post      Cytuj     
Zbliżamy się wielkimi krokami do udostępnienia dla ogółu znaczącej aktualizacji Windows 8 z numerkiem 8.1. W międzyczasie, coraz głośniej mówi się o kolejnej, dużej zmianie w ekosystemie Windows. Nieoficjalne źródła mówią o planach złączenia Windows Phone i Windows RT. Nie jest to pierwszy news, który porusza ten temat. Jednakże kilka ostatnich przecieków i faktów, pozwala wierzyć w to, że nie są to tylko wymyślone historie.

Inne światło zostało zatem rzucone na informacje o tablecie Nokii z Windows RT. Czyżby Finowie już wiedzieli, że system z rodziny RT i Windows Phone będą połączone? Dużo wcześniej słyszeliśmy o wstępnej unifikacji tych dwóch systemów — w aktualizacji do Windows 8.1 (której najprawdopodobniej jeszcze nie będzie w tej wersji).

Ujednolicenie nie obędzie się także bez połączenia sklepów dla Windows Phone i Windows RT. Wydaje się to logiczne i dziwi teraz, że nie zostało to zrobione już na początku życia Windows 8. Deweloperzy łatwiej i szybciej dotarliby do olbrzymiej liczby potencjalnych klientów. Oba środowiska są bardzo zbliżone, zarówno pod względem możliwości, jak i ograniczeń. Jeśli aktualizacja GDR3 dla Windows Phone 8, wprowadzi obsługę wyższych rozdzielczości, wówczas można będzie myśleć nad ujednoliceniem SDK w przyszłych wersjach obu systemów.

Nadal nie wiemy jak będzie wyglądał następny system na smartfony i tablety. Zagadką jest co z trybem Modern w klasycznym Windows 8. Czy przyszły Windows (desktop) nie będzie go już miał, a zostanie on tylko w wersji RT? Więcej jest niejasności niż faktów, ale następny rok może się okazać przełomowy.

dobreprogramy.pl
gbbsoft
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 60

2   30-08-2013, 23:26   
Edytuj ten post      Cytuj     
Pytanie tylko co znaczy "połączyć". Wg mnie w.w. pomysł oznacza "połączyć z punktu widzenia użytkownika".
Z punktu widzenia developera aż się prosi zrobić szersze połączenie: WP8+Metro+XBox - i chyba taki pomysł już jest realizowany.
Reorganizacja działów temu na pewno posłuży.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group