Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Nagrywanie lekcji – dobry pomysł?
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
kszere
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 14

1   03-04-2013, 21:14   
Edytuj ten post      Cytuj     
Przeszklone drzwi klas i kamery na korytarzach szkolnych przestały już bulwersować. Niektórzy nauczyciele przekraczają kolejną granicę i wprowadzają kamery do sal lekcyjnych. I bynajmniej nie ze względu na bezpieczeństwo, ale by... usprawnić proces dydaktyczny.

„W klasie mam zainstalowaną na stałe kamerę wideo. Zebrałem zgody rodziców na nagrywanie lekcji i publikowanie filmów powstałych podczas lekcji języka niemieckiego” – relacjonuje Aleksander Lubina. To doświadczony nauczyciel, pracujący w Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach, który postanowił podzielić się wrażeniami po pierwszym semestrze eksperymentu. Jak tłumaczy, nagrywane są zarówno ogniwa lekcyjne, jak i całe lekcje, w tym także te prowadzone przez uczniów i gości.

„Nagrywamy powszedni proces lekcyjny z podkreśleniem interakcji warunkującej nauczanie zorientowane na ucznia” – tłumaczy Lubina. „Nagrania pomagają uczniom analizować i porównywać swój rozwój w danym czasie. Ponieważ jednak dysponuję tą pomocą dydaktyczną od września 2012, to możemy mówić o jednym semestrze. Myślę jednak, że po pięciu semestrach dokumentacja ta będzie bardzo interesująca”.

Nauczyciel przyznaje, że kamera działa dyscyplinująco zarówno na uczniów, jak i na niego samego. Podkreśla też, że nagrania ułatwiają rozmowę z rodzicami.

Moje zdanie: ZDECYDOWANIE NIE!
Marynarz
Ekspert
Offline

Reputacja: 458

2   03-04-2013, 21:27   
Edytuj ten post      Cytuj     
(03-04-2013, 21:14)kszere napisał(a): Nauczyciel przyznaje, że kamera działa dyscyplinująco zarówno na uczniów, jak i na niego samego. Podkreśla też, że nagrania ułatwiają rozmowę z rodzicami.

I chyba przede wszystkim o to Im chodzi... bo później się ogląda takie "wygłupy"

Ja jak najbardziej popieram, jak nie można po dobroci to trzeba siłą. Nauczyciel jest po to aby przekazać takim matołom swoją wiedzę i czegoś nauczyć ale jak widać nie zawsze to działa.
kuba3351
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 47

3   03-04-2013, 21:48   
Edytuj ten post      Cytuj     
W mojej klasie bardzo by się to przydało, na niektórych lekcjach wyłażą nauczycielom na łeb a wychowawczyni udaje że nic nie wie...
Antyhaker
Redaktor
Offline

Reputacja: 328

4   03-04-2013, 22:12   
Edytuj ten post      Cytuj     
I bardzo dobrze, Kamery w szkołach, zlikwidować gimbazja i życie nagle stanie się prostsze.
lukezaa
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 46

5   03-04-2013, 22:46   
Edytuj ten post      Cytuj     
Napisze coś rasistowskiego (nie jestem rasistą zaznaczam od razu). Trzeba oddzielić na podstawie testów IQ mądrzejszych od głupszych. Wielu inteligentnych ludzi jest leniwych lub nie wie jak wystartować. Trzeba im dać inny program oraz inne środowisko. To wystarczy. Oraz nagrywanie lekcji to dobra rzeczy tylko żeby nie zabili luźności lekcji tak..
Antyhaker
Redaktor
Offline

Reputacja: 328

6   03-04-2013, 23:51   
Edytuj ten post      Cytuj     
Segregacja społeczeństwa nie jest wyjściem bo buduje fałszywe poczucie wyższości nad innymi. Właśnie najlepiej ich wymieszać i nie tworzyć żadnych kast. Jak dasz głupiego z głupim to jaką będą mieć motywacje do pracy? Będziesz ich zmuszać?
Patryq
Użytkownik
Offline

Reputacja: 20

7   07-04-2013, 09:57   
Edytuj ten post      Cytuj     
U mnie na pewno przydałoby się na geografii, bo później szukają Polski na mapie w Chinach xD Całkiem się nie dziwię skoro na lekcji nie ma nawet mapy, a obliczać skalę uczymy się na matematyce 3 wtf?
Antyhaker
Redaktor
Offline

Reputacja: 328

8   07-04-2013, 12:05   
Edytuj ten post      Cytuj     
Szkoła ma Cię temperować, a nie uczyć się za Ciebie. Jeśli nie wiedzą tak podstawowych rzeczy na poziomie gimnazjum ...
Patryq
Użytkownik
Offline

Reputacja: 20

9   07-04-2013, 13:03   
Edytuj ten post      Cytuj     
Ja na szczęście jestem samoukiem 1 Szkoda mi tylko innych osób co sobie naprawdę nie radzą, a chciałyby.
kszere
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 14

10   07-04-2013, 13:19   
Edytuj ten post      Cytuj     
Z jednej strony to może i dobry pomysł, ale z drugiej bardzo zły, bo coraz mniej mamy prywatności, każdy będzie na nas patrzył i wgl. Myślicie, że zachowanie na lekcji będzie lepsze? Nie! A jak jest z kamerami na korytarzach? Przez parę miesięcy może i był spokój, ale jak się wszyscy oswoili to nadal są agresywne sytuacje - jeden kogoś pobije, drugi popchnie na schody itd. To rozwiązanie tylko na krótki czas, a później stanie się niczym.

Będziemy pozwalać na to by nas monitorowali? Chcecie by nam mówili, że tyle jest zabójstw itp, że zechcą nawet w toaletach montować czy nawet w naszych domach?! Wyjdźcie na miasto, zobaczcie ile jest kamer. Oni nas śledzą i wiedzą co robimy w danej chwili. Wsiadamy do autobusu, rejestruje naszą wizytę, płacimy kartą, również rejestruje, dzwonimy przez telefon, również nas lokalizują ....

Jesteśmy pod stałym monitoringiem, a najgorsze jest to, że sami na to się zgadzamy. Manipulują nam mówiąc, że jest coraz więcej zabójstw, morderstw i jest niebezpiecznie. Za dawnych czasów wszystko było dobrze, milicja (policja) chodziła po mieście, drogach i pilnowała porządku, a teraz? Co się teraz dzieje? Nawet jak ktoś pilnie potrzebuje pomocy, a przez telefon powiesz to na spokojnie to oni wezmą to za żart i nie przyjadą, a człowiek może umrzeć. Taka jest prawda. Pamiętajcie, żeby nie dać sie zmanipulować!
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group