Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Złomowanie samochodów Wrocław
reolink warszawa
polish language school kraków
Niemcy ostrzegają przed Windows 8
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Wodnik Szuwarek
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 18

1   22-08-2013, 16:36   
Edytuj ten post      Cytuj     
resim

Dziennikarze niemieckiej gazety Die Zeit dotarli do poufnych dokumentów Federalnego Biura Bezpieczeństwa Informacji, w których biuro to ostrzega przed korzystaniem z Windowsa 8. The Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik (BSI - Federalne Biuro Bezpieczeństwa informacji) to niemiecka agencja rządowa odpowiedzialna za bezpieczeństwo komputerowe. Z dokumentów, do których dotarł Die Zeit wynika, że Microsoft może bez problemu uzyskać dostęp do komputera z zainstalowanym Windowsem 8.

Jak? Dzięki układowi Trusted Platform Module. TPM został opracowany przez Trusted Computing Group założoną przez amerykańskich gigantów IT: AMD, Cisco, Hewlett-Packard, IBM, Intel, Microsoft i Wave Systems. TPM nadzoruje zarządzanie prawami cyfrowymi (DRM - digital rights management), co oznacza, że system operacyjny, który obsługuje TPM sprawdza czy oprogramowanie, które znajduje się na naszym komputerze pochodzi z legalnego źródła. Jeśli nie - może je zablokować. TPM umożliwia też zdalny dostęp...

O ile do tej pory specyfikacja TPM pozwalała użytkownikom na wyłączenie modułu, o tyle nowa specyfikacja układu, nazwana przez prasę "TPM 2.0" nie daje takiego wyboru. TPM uruchamiany domyślnie po starcie systemu operacyjnego. Dzięki temu, każdy program uznany za nielegalny może zostać zablokowany zdalnie przez firmę Microsoft. BSI twierdzi, że nie jest to jedyna operacja, którą Microsoft może przeprowadzić zdalnie.

W świetle ostatnio ujawnionej współpracy Microsoftu z Amerykańską Agencją Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) istnieje duże podejrzenie, że dostęp do modułu TPM znajduje się również w rękach amerykańskich służb. W jednym z dokumentów od BSI można przeczytać, że "Korzystanie z technologii Trusted Computing w tej formie jest nie do zaakceptowania przez administrację rządową i operatorów krytycznej w znaczeniu infrastruktury".

chip.pl
Antyhaker
Redaktor
Offline

Reputacja: 328

2   22-08-2013, 16:53   
Edytuj ten post      Cytuj     
Odezwali się niewinni i nikogo nieśledzący ;p
hecia13
Użytkownik
Offline

Reputacja: 4

3   22-08-2013, 18:44   
Edytuj ten post      Cytuj     
Też mi coś, Niemcy. Wszyscy wiedzą, że to oni wymyślili poniedziałek! 5
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group