Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Nokia Lumia 720 recenzja
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
admin
Administrator

Reputacja: 268

1   10-05-2013, 07:28   
Edytuj ten post      Cytuj     
Bez zbędnego wstępu zapraszam Was wszystkich do lektury, w której postaram się przekazać Wam moje pierwsze wrażenia z użytkowania tego telefonu.

Skrócona specyfikacja:

Wymiary: 127.9 x 67.5 x 9 mm
Waga: 128 g
Ekran: 4,3’’, WVGA 800×480, IPS LCD, True Color, Clear Black
Procesor: dwurdzeniowy Snapdragon S4 Plus, 1 Ghz
Pamięć: 512 MB pamięci RAM + 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej + slot na kartę microSD (do 64GB) + 7GB na SkyDrive
Aparat: 6,7-megapikselowy z diodą Flash f1.9, wideo HD 720p + kamera do wideo-rozmów – HD 1280×960
Bateria: 2000 mAh
Dodaktowe informacje: NFC, Gorilla Glass II,
Cena: ok. 1500 zł w sprzedaży detalicznej

Zawartość opakowania

To bez wątpienia najnudniejsza część, ale nie wypada jej omijać – producenci telefonów z systemem Windows Phone niczym nas nie zaskakują i nie dodają żadnych atrakcyjnych akcesoriów. Standardowo w pudełku znajdziemy telefon, kartę gwarancyjną, skróconą instrukcję, ładowarkę (kabel USB+wtyczka do gniazdka) i słuchawki. W przypadku 720 rozczarowuje brak obudowy do ładowania bezprzewodowego (aktualnie w Polsce nie można jej nawet kupić).

resim
resim

Design i wykonanie

Telefon jest bardzo ładnie zaprojektowany, choć w moim czarnym kolorze trochę nudny ( innego do wyboru niestety nie miałem). W dużym stopniu smartfon ten przypomina model 820 (jest od niego minimalnie dłuższy). Z przodu znajdziemy trzy dotykowe przyciski standardowe dla Windows Phone, po prawej przycisk aparatu, Power i regulację głośności. Z tyłu znajdują się trzy styki do ładowania bezprzewodowego (tylko za pomocą dodatkowej obudowy/nakładki) co bez wątpienia wyróżnia Lumię 720. Urządzenie jest wykonane z solidnego matowego plastiku (przestrzegam przez białą wersją – jest bardzo ładna, ale plastik tam zastosowany jest śliski, błyszczący i bardzo szybko łapie rysy). Największą, moim zdaniem, wpadką Nokii w kwesti designu jest system mocowania karty sim i micro SD. Nokia najwidoczniej niczego się nie nauczyła i po beznadziejnym systemie „chowania” tych elementów w Lumii 800/900 dalej eksperymentuje. W 720, aby schować karty musimy mieć ze sobą szpilkę lub specjalnie dołączony „sprzęt” (kluczyk) – wciśnięcie dziurki uwalnia wysuwane tacki – ponowne ich zamknięcie sprawiło mi sporo kłopotów. Strasznie dziwne rozwiązanie, są sytuacje kiedy potrzebuje zmienić SIM-a poza domem i nie wyobrażam sobie noszenia ze sobą tego „urządzenia” od Nokii wszędzie. Telefon dość dobrze leży w dłoni, choć matowy plastik jest nieco śliski.

resim
resim

Ekran

Mam strasznie mieszane uczucia co do tego ekranu – z jednej strony aspiruje do światowej klasy, z drugiej strony zdarzają mu się żenujące „wpadki”. Ale do rzeczy. Na OGROMNY plus zasługują kąty widzenia – to co znajduje się na ekranie jest w zasadzie tak samo widoczne z każdego miejsca, nawet gdy wzrok mamy równo z nim! Widziałem porównania Lumii 920 i 720 – pod tym względem 920 wysiada. Kolejny plus – kolory nie są tak „żarówiaste” jak w Lumii 820; są stonowane, bardzo ładne, czerń jest czarna (w końcu to Clear Black). Minus – chyba największy – na początku wydawało mi się, że biel nie jest idealnie biała. Nie powiem, że blisko jest jej do mdłej bieli z Huawei W1, kolor jest poprawny, ale pod tym względem ideałem dla mnie zostanie HTC 8S. Kolejny minus – rozdzielczość 800×480 pikseli jest jednak zbyt niska do ekranów tego rozmiaru (4,3 cala) i gołym okiem widać piksele, jest to trochę drażniące, ale pamiętajmy, że to mid-endowy telefon i można mu to wybaczyć. Ogólnie mówiąc wyświetlacz na duży plus – takie powiedzmy 8,5 /10.

Aparat

To kolejna cecha, która pozwala na częściowe chociaż porównywanie do 920 – urządzenie chwali się 6,7 megapikselowym aparatem, z optyką Carl Zeiss o jasności obiektywu f1.9 (co jest świetnym wynikiem). L720 pozwala na robienie zdjęć nawet gdy brakuje nam dobrego oświetlenia - nie jest to PureView znane z flagowego modelu, ale pod względem zdjęć w ciemności aparat rodzi sobie bardzo dobrze – z internetowych porównań wynika, że lepiej niż np. iPhone 4S. W dobrych warunkach oświetleniowych sytuacja jest podobna – zdjęcia są dosyć ostre, mają żywe kolory. Spokojnie możemy zastąpić małe kompakty Lumią 720. Urządzenie pozwala też na nagrywanie video w rozdzielczości 720p – nagrane filmy są poprawne.

Lumia 720:

resim

HTC 8S:

resim

Dźwięk

Wow. Naprawdę, więcej nie da się powiedzieć. Ten telefonem będzie postrachem w rękach dzieci słuchającej muzyki z głośnika w autobusach. Pod względem dźwięku z głośnika Nokia przeszła samą siebie i obeszła dwa razy dookoła. Dźwięk jest głośny, czysty – bas jest trochę słaby (być może jest to kwestia korekcji ustawień), ale spokojnie niejedną dobrą domówkę da się zorganizować bez podłączania żadnego dodatkowego urządzenia. Podobny brawa należy się muzyce płynącej ze słuchawek – minimalnie brakuje im mocy, więc miłośnicy masochistycznego słuchania muzyki na sprzęcie studyjnym z telefonu będą niezadowoleni, ale każdy normalny użytkownik – jak najbardziej. Dźwięk jest mocny, przestrzenny. HTC ze swoim Beats Audio się chowa, przynajmniej w wersji z 8S.

Bateria / System

W telefonie znajdziemy standardowe aplikacje dostępne dla telefonów Nokia – okrojoną nawigację Here Drive, kontrolę pamięci pozwalającą na czyszczenie folderu „Inne”, itd. Jeśli zaś mówimy o baterii to producent ewidentnie poszedł po rozum do głowy i zamiast 1650 mAh baterii znanej z modelu 820 (za mało do telefonu z ekranem o rozmiarze 4,3 cala) i zastosował ogniwo o pojemności 2000 mAh. W połączeniu z mniejszym taktowaniem procesora, pozwala to osiągnąć naprawdę długie godziny pracy telefonu – 2 dni ciągłej pracy powinny być standardem dla tego urządzenia.

Podsumowanie

Kolejną mini-recenzję zakończę (chyba) kontrowersyjnym zdaniem – Lumia 720 to pod wieloma względami telefon lepszy lub będący na równi z 820. Świadczy też o tym jego cena – Lumia 720 jest tańsza o około 150zł od 820. To niedużo. W starciu z 620-stka model 720 zdecydowanie wygrywa.

PLUSY:

- dobre materiały, jakość wykonania oraz spasowania elementów

- duży, jasny, czytelny i super czuły ekran, który możemy obsługiwać nawet w rękawiczkach

- możliwość bezprzewodowego ładowania

- całkiem niezłe możliwości muzyczne (w końcu sensowe słuchawki)

- bardzo dobry aparat

- świetny dźwięk głośnika

MINUSY:

- dziwna barwa bieli

- zbyt mała rozdzielczość ekranu

Źródło: http://wpworld.pl/23406/nokia-lumia-720-...e-wrazenia
Autor: Arek Morawski
lukezaa
Przyjaciel

Reputacja: 46

2   10-05-2013, 10:37   
Fajna recenzja, ale czekam na recenzje Lumi 620
Razor52356
Użytkownik

Reputacja: 0

3   28-06-2013, 11:21   
Recenzja jest spoko ale cena tego telefonu jest ciut za wysoka, jeżeli ma konkurować z np; Galaxy Ace II
Antyhaker
Redaktor

Reputacja: 328

4   28-06-2013, 12:41   
Czy ja wiem, nie taka duża xd
Antyhaker
Redaktor

5   04-07-2013, 16:14   
Raczej wątpię, raz że wizerunek Nokii by bardzo ucierpiał, a dwa że z takim hardware to android by ciął niemiłosiernie xd
Antyhaker
Redaktor

6   04-07-2013, 16:55   
Widać to po hmm choćby SGSIII czy nawet IV. W pewnym miejscach Android laguje niezależnie od specyfikacji, taki jego urok xd Choćby ten słynny już dialer, który dostaje często zadyszki przy uruchamianiu.
Antyhaker
Redaktor

7   05-07-2013, 20:59   
No wiem że mam xd Tak prosta aplikacja, a nie potrafią dobrej zrobić. Tragedia xd
svistu
Użytkownik

Reputacja: 7

8   01-11-2013, 20:09   
(10-05-2013, 07:28)Hipek napisał(a): okrojoną nawigację Here Drive

Mogę wiedzieć co masz na myśli pisząc o okrojonej nawigacji? W sensie że nie ma tylu bajerów co np AutoMapa czy to że Nokia w smartach z 512MB RAM kastruje z funkcjonalności navi względem tego co możemy w mocniejszych modelach (np 820)?

Fajnie jakbyś tą myśl rozwinął bo właśnie jestem na etapie zmiany smarta i chcę kupić Lumie 720 lub 820 a to mnie bardzo zastanowiło co piszesz.
Antyhaker
Redaktor

9   01-11-2013, 21:59   
Chodzi o to, że jest ograniczona tylko do jednego państwa - w tym wypadku do Polski. Here Drive+ ma licencje na cały świat.
svistu
Użytkownik

Reputacja: 7

10   03-11-2013, 14:36   
O super dzięki za szybką odpowiedź 1

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group