Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Nowy webowy Sklep Play
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Antyhaker
Redaktor
Offline

Reputacja: 328

1   16-07-2013, 12:51   
Edytuj ten post      Cytuj     
Na tegorocznej konferencji Google I/O zaprezentowano nowy wygląd webowego Sklepu Play. Niestety jak to ostatnio bywa – jest ładnie i cukierkowo – pewne przydatne funkcje zostały poukrywane, gdyż – podobno – są używane przez małą liczbę użytkowników.

Na pierwszy rzut oka UI jest dużo czytelniejsze i przyjemniejsza dla oka, mocno przypomina aplikację zaprojektowaną z myślą o Androidowym Holo. Jednakże jak to zwykle bywa, ładnie i kolorowe pudełko, zazwyczaj puste jest w środku. W myśl tej zasady, ograniczono liczbę wyników wyszukiwania do 48 (siatka 8x6 kafli) i niestety nie ma żadnej możliwości przejścia do kolejnej strony. Pozbyto się większości filtrów – między innymi segregacji zależnie od tego czy aplikacja jest darmowa lub płatna, czy filtrów opinii. Na próżno szukać też do niedawna obecnej listy uprawnień – teraz by przeglądnąć uprawnienia danej aplikacji, zmuszeni jesteśmy kliknąć przycisk „zainstaluj”.

Niestety zmian funkcjonalnych na plus jest niewiele. Jedną z nich jest możliwość edycji listy życzeń z poziomu Sklepu oraz nowy sposób prezentacji zrzutów ekranu – zastosowano technologię AJAX która sprawia iż ładują się w mgnieniu oka i dostosowują się do dostępnego w aktualnej chwili miejsca. Dodatkowo jeśli przeglądarka wspiera i jest w stanie wyświetlić grafiki w formacie WebP, to właśnie ten format będzie używany do wyświetlania zrzutów i awatarów użytkowników (dla reszty będzie to dalej bardziej „obszerne” PNG).

Zdjęć mi się nie chce szukać, wysilcie się XD

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania bez zgody autora ^^
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group