Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Polacy wykazują duże zainteresowanie Windows 8
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Wodnik Szuwarek
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 18

1   30-12-2012, 13:12   
Edytuj ten post      Cytuj     
Debiut systemu operacyjnego Microsoft Windows 8 był znacznie trudniejszy niż w przypadku jego poprzednika. Na Microsoft Windows 7 wszyscy czekali z utęsknieniem, zastępował on Vistę - powszechnie uznawaną jeden z najbardziej nieudanych produktów giganta z Redmond. System operacyjny Windows 7 okazał się strzałem w dziesiątkę, spełnił oczekiwania większości użytkowników. „Siódemka” bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę swojemu następcy. Uwzględniając zmiany, które zaszły w systemie operacyjnym Microsoftu, przede wszystkim całkowicie odmieniony interfejs Windows 8 oraz wysokie oceny Windows 7, sprzedaż 40 milionów licencji nowego oprogramowania należy uznać za bardzo dobry wynik.

Polacy wykazują duże zainteresowanie Microsoft Windows 8. W tej chwili około 50 procent sprzedanych w sklepie Agito.pl systemów stanowią produkty OEM, zaś drugą część upgrade’y. W ramach promocji, która trwa od 2 czerwca bieżącego roku do 31 stycznia 2013 roku, każdy nabywca komputera z systemem Windows 7 może migrować do Windows Pro 8 za jedyne 69 złotych. Natomiast zakup uaktualnienia, poza promocją, w wersji pudełkowej wiążę się z wydatkiem około 225 złotych.

Jak na razie po system Microsoft Windows 8 sięgają głównie klienci indywidualni, co wynika ze specyfiki oprogramowania. Interfejs Metro jest mocno zintegrowany z portalami społecznościowymi. Użytkownicy potrafią bardzo szybko przystosować się do nowego systemu i nie mają kłopotów z jego obsługą. Co bardziej konserwatywni właściciele komputerów mogą posługiwać się interfejsem znanym z poprzednich wersji oprogramowania.

O ile odbiorcy domowi stosunkowo szybko przestawiają się na nowy system, o tyle w przypadku firmy sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Czym to tłumaczyć? Najnowszy interfejs Microsoft Windows 8 nie oferuje rewolucyjnych rozwiązań dla przedsiębiorców. Poza tym proces migracji do nowego systemu operacyjnego w firmach jest znacznie dłuższy niż w gospodarstwach domowych. Działy IT oprócz analizy kosztów, dokładnie przyglądają się oprogramowaniu pod kątem jego bezpieczeństwa.

Jak przekonuje Aleksander Lewandowski, jeden z menadżerów w Agito.pl:
- nadchodzący rok przyniesie wiele debiutów urządzeń łączących funkcjonalność tabletu oraz notebooków, pracujących pod kontrolą Windows 8. Na pewno przyczyni się to do dalszego wzrostu popularności oprogramowania. Z dużą uwagą będziemy śledzić losy tabletu Microsoft Surface. To bardzo ciekawy produkt, który jest godnym konkurentem dla iPada. Co więcej, pod względem technologicznym przewyższa tablet z nadgryzionym jabłuszkiem. Myślę, że rynek dobrze przyjmie ten produkt, choć nie spodziewam się spektakularnego sukcesu w postaci detronizacji iPada. Natomiast sam system Microsoft Windows 8 jest skazany na sukces i 2013 rok będzie dla niego bardzo pomyślny.

źródło: chip
pionaj
Ekspert
Offline

Reputacja: 199

2   02-01-2013, 17:12   
Edytuj ten post      Cytuj     
a zgode autora na kopiowanie masz??

http://www.webmasterzy.org/topic/6532-pr...rskie-faq/
Wodnik Szuwarek
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 18

3   03-01-2013, 01:09   
Edytuj ten post      Cytuj     
Mam błogosławieństwo od samego Boga, a on stoi ponad prawem.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group