Witam! Mam komputer stacjonarny, który uruchamia się, ale nie podaje obrazu. Sprawdziłem inny monitor oraz inną kartę graficzną i dalej to samo. Różnica jest tylko w tym, że na pierwotnej karcie po podłączeniu kabla jest napis sprawdź przewód sygnałowy, a na drugiej już tego nie ma, po prostu jest w trybie oszczędzania. Przed całym problemem brakło prądu. Co może być przyczyną?
PS: Na innym zasilaczu problem nadal występuje.
Hmm... jak nie było pikania to tak samo
Looknij, czy masz dobrze podłączony głośniczek... liczę na jakieś pikanie, które oznaczałoby błąd karty graficznej.
Bez pikania nie wiemy czy BIOS w ogóle przechodzi przez SelfTest... w ciemno spróbowałbym jeszcze reset ustawień BIOSu
No właśnie w tym kierunku kombinuje... gdybyś miał głośniczek można by posłuchać czy zgłasza jakiś błąd... brak karty graficznej powinna BIPać... brak błędów to pojedynczy BIP... całkowity brak BIPów oznacza zazwyczaj że BIOS nie podejmuje pracy - czyli problem z płytą główną.
Sprawdziłem już inny monitor, kartę graficzną, zasilacz, ramy. Dowiedziałem się też, że w komputerze nie działały porty USB, więc biorę się chyba za płytę główną.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.