Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Problem z opcjami folderów i wyszukiwaniem w systemie windows 10
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
moks 30
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

1   06-04-2017, 20:07   
Edytuj ten post      Cytuj     
Witam!

Trafiłem na te forum ponieważ szukam rozwiązania nurtującego mnie od dłuższego czasu problemu z wyszukiwaniem w systemie windows i opcjami folderów windows 10. Mianowicie, jakiś czas temu ściągnąłem i zainstalowałem program acestream(prawdopodobnie zainfekowany jakimś wirusem) i od tego czasu zaczeły się moje problemy z komputerem. Od tamtej instalacji mając zainstalowany program VLC Player, Chomikbox lub tego typu podobny program i chcąc otworzyć każdy folder w oknie eksploratora poprzez kliknięcie w niego, otwiera mi się automatycznie jeden z w/w przeze mnie programów. Klikając PPM na folderach i rozwijając menu kontekstowe na pierwszych pozycjach ukazują mi się opcje programu VLC, Chomikbox lub inne, a dopiero na którejś pozycji od góry widnieje otwórz. Po odinstalowaniu w/w programów klikając ponownie PPM na folderze i rozwijając menu kontekstowe opcja otwórz znajduje się na samej górze i wszystkie foldery otwierają się klikając w nie. Niestety po ponownej instalacji tych programów problem powraca. Połowicznym rozwiązaniem tego problemu może być usunięcie wpisów menu kontekstowego np. CCleanerem, lecz to nie rozwiązuje w całości mojego problemu.
Chciałbym dodać że eksplorator plików z paska zadań oraz drzewo  działają cały czas bez zarzutów.

Kolejną rzeczą z którą zmagam się od czasu instalacji acestream jest opcja wyszukiwania w systemie windows 10. Wygląda to tak że wpisując nazwę szukanego pliku lub folderu w systemie windows, wyświetla mi się lub wyświetlają mi się szukane pliki lub foldery i klikając w nie PPM(otwórz lokalizację pliku) powinny się wyświetlić znalezione pliki w eksploratorze, a tymczasem pokazuje mi się małe okno wiersza poleceń z lokalizacją szukanego pliku lub otwiera się automatycznie w/w program. Przed instalacją acestream zawsze otwierało mio sie okno eksploratora wraz z zaznaczonym, szukanym plikiem lub folderem.
Program acestream oczywiście szybko odinstalowałem, usunąłem wszystkie ukryte foldery związane z tym programem, przeczyściłem rejestr CCleaner-em, przeskanowałem system kilkoma programami antywirusowymi m.in. Norton, Malwarebytes Anti-Malware, adwcleaner 6.045, spy hunter 4, kilkakrotnie przywracałem system z ostatnim rozpoznanym punktem przywracania sprzed instalacji acestream. Niestety żadna z tych możliwości nie przyniosła spodziewanego efektu.

Bardzo proszę o pomoc w tej frustrującej mnie kwestii ponieważ zależało by mi na rozwiązaniu tego problemu bez resetowania komputera do ustawień początkowych bądź całkowitego przeinstalowania systemu .
Załączam też kilka screenów z opisanym problemem

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi mogące doprowadzić mój komputer do stanu pierwotnego.

Załączone pliki

           
stens
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 65

2   06-04-2017, 20:51   
Edytuj ten post      Cytuj     
Ściągnij sobie ISO z Twoją wersją systemu, otwórz w eksploratorze i uruchom setup.exe. System się "uaktualni" nie stracisz żadnego programu, a system będzie na nowo zainstalowany.
moks 30
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

3   06-04-2017, 21:25   
Edytuj ten post      Cytuj     
Dzięki Wielkie za szybką odpowiedź. Mój system operacyjny to Windows 10 Home. Pobrałem już ze strony Microsoft-u plik "Windows10Upgrade9252" i mam nadzieję że ta aktualizacja "uleczy" mojego Windowsa. Nie wiem czy o to dokładnie chodziło, czy może potrzebny jest, jeżeli dobrze rozumuje obraz całego Windowsa 10 Home w obrazie ISO, ale spróbuję zacząć od zainstalowania tej aktualizacji. Dziękuję i Pozdrawiam
moks 30
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

4   07-04-2017, 20:00   
Edytuj ten post      Cytuj     
Witam!

Zainstalowanie najnowszej aktualizacji systemu windows 10 "Windows10Upgrade9252"dostępnej na stronach microsoftu całkowicie rozwiązało problem z wyszukiwaniem w systemie windows i opcjami folderów. Sama instalacja trochę potrwała, ale wyeliminowała błędy mojego systemu w 100% i wszystko działa jak dawniej.

P.s. Analizując powstały problem z wyszukiwaniem w systemie i opcjami folderu zastanawiam się czy bezpośrednią przyczyną zaistniałej sytuacji w moim komputerze była instalacja zainfekowanego programu "ace stream media" czy może przyczyną tego był "konflikt" najnowszych aktualizacji Windows-a 10 z zainstalowaną wersją Windows 10 na moim komputerze, co zbiegło się w jednym czasie.

Reasumując, jeszcze raz dziękuję koledze stens za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu, co uchroniło mnie przed resetowaniem komputera do ustawień początkowych bądź całkowitym przeinstalowaniem systemu.

Pozdrawiam
Moks30
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group