Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Problem z przywracaniem kopii zapasowej systemu
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
moks 30
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

1   13-04-2017, 21:12   
Edytuj ten post      Cytuj     
Witam!

Po ostatnich problemach z wyszukiwaniem w systemie i opcjami folderów Windows 10, gdzie pomocna okazała się najnowsza aktualizacja tego systemu postanowiłem na wszelki wypadek utworzyć kopię zapasową całego systemu.
Podłączając dysk zewnętrzny 1TB utworzyłem i zapisałem na nim, poprzez narzędzie "Tworzenie obrazu systemu" w Win 10 kopie zapasową systemu "WindowsImageBackup". Niestety przy próbie przywrócenia tej kopii przy użyciu narzędzia "Kopia zapasowa i przywracanie(Windows 7)", nie jest ona wyświetlana i nie ma możliwości przywrócenia systemu, zapisanej na dysku zewnętrznym kopii. Nieskuteczna okazuje się również opcja tego narzędzia "wybierz inną kopię zapasową, z której zostaną przewrócone pliki" i odświeżanie.

Nie wiem czy kopia zapasowa systemu jest dostępna tylko dla nowo zainstalowanego lub zresetowanego do ustawień początkowych Windowsa, czy ja popełniłem jakiś błąd przy tworzeniu obrazu i teraz nie jest ona dostępna.

Prosiłbym o jakieś info co do przywracania obrazu systemu Windows 10.

W załączniku kilka screenów z opisanym problemem.

Załączone pliki

               
moks 30
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

2   15-04-2017, 18:34   
Edytuj ten post      Cytuj     
Szukając informacji w internecie na temat przywracania obrazu systemu trafiłem w końcu na rozwiązanie mojego problemu. Wygląda to tak.
Mój obecny system Windows 10 działa bezproblemowo, więc po uruchomieniu komputera i załadowaniu się systemu wchodzę w Menu Start>Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Odzyskiwanie> Zaawansowane uruchamianie i klikam przycisk "Uruchom ponownie teraz".
Po restarcie komputera, z wyświetlonych opcji wybieram opcję "Rozwiąż problemy", dalej "opcje Zaawansowane", potem wybieram "Odzyskiwanie obrazu systemu". Po zatwierdzeniu tej opcji komputer uruchamia to narzędzie, a następnie prosi o wybranie nazwy użytkownika i wpisanie hasła do konta , po czym ukazuje się nam okno "Ponowne instalowanie obrazu komputera" i widoczny jest utworzony obraz systemu z datą i miejscem jego utworzenia, gdzie po zatwierdzeniu można bezproblemowo przywrócić utworzony wcześniej obraz całego systemu.
Natomiast narzędzie "Kopia zapasowa i przywracanie(Windows 7)" w systemie Windows 10, wyświetla kopie zapasowe stworzone z historii plików, których ja dotychczas nie utworzyłem i dlatego nie widoczne są tam żadne kopie zapasowe plików.

Temat można uznać za zamknięty.

Pozdrawiam
Moks30
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2022 MyBB Group