Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Problem z reinstalacją systemu
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
blazeeq
Użytkownik

Reputacja: 0

1   28-05-2016, 18:10   
Edytuj ten post      Cytuj     
Jakiś czas temu zresetowałem ustawienia laptopa do stanu początkowego. Wszystko poszło w porządku, bez problemów.
Ten jednak występuje teraz.
Zagubił mi się bluetooth (całkowicie, z panelu sterowania, z usług itd). Prostym rozwiązaniem wydaje mi się restart ustawień.
Niestety, podczas jakiejkolwiek próby przywrócenia systemu do stanu początkowego wyskakuje mi okienko z napisem "Nie można uruchomić zainstalowanego programu" poprzedzone animacją powitania Windows 7.

Wszelkie pomysły mile widziane.

Ps. Dodam jeszcze, że w nieznany dla mnie sposób przepadł punkt przywracania systemu, który stworzyłem zaraz po świeżej instalacji.
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 317

2   28-05-2016, 22:42   
O jakim systemie mówimy... od kiedy w Windows 10 jest animacja z Windows 7 ???
blazeeq
Użytkownik

3   29-05-2016, 00:27   
Spróbuję to zwięźle opisać.

Korzystam z systemu Windows 10 Home (upgrade z Win 7).
Za pierwszym razem, przy resetowaniu systemu do ustawień początkowych wszystko poszło bez zarzutu.
Gdy próbuję te operację powtórzyć teraz, wyskakuje mi błąd.

Początek wygląda normalnie, wyskakuje napis przygotowywania a następnie ładuję się animacja uruchamiania Windows 7 (stara animacja ikonki Win 7 oraz tło) po czym otwiera się pole komendy.
Po paru sekundach dostaję błąd "Nie można uruchomić zainstalowanego programu. Kliknij ok, aby wyłączyć system".

Nie wiem dlaczego tak się dzieje.
Jak teraz czytam swój pierwszy post to przyznaję, że nie jest on za bardzo czytelny.

Przepraszam za jakość zdjęć. Brak światła daje po sobie znać.
Black
Ekspert

Reputacja: 350

4   29-05-2016, 06:54   
Docelowym systemem jest Windows 7 czy 10? Domyślam się że jeśli masz upgrade i piszesz w tym dziale to ostatecznie na urządzeniu ma być zainstalowany W 10, ale opierając się na domysłach nikt ci tutaj nie pomoże.
blazeeq
Użytkownik

5   29-05-2016, 07:41   
Black napisał(a):Docelowym systemem jest Windows 7 czy 10? Domyślam się że jeśli masz upgrade i piszesz w tym dziale to ostatecznie na urządzeniu ma być zainstalowany W 10, ale opierając się na domysłach nikt ci tutaj nie pomoże.

Tak, systemem domyślnym jest Windows 10.
Dane starego systemu zostały dawno temu wyczyszczone.
Black
Ekspert

6   29-05-2016, 08:08   
W takim razie zamiast resetować ustawienia z poziomu systemu, skorzystaj z nośnika z W 10 Home i zainstaluj na czysto korzystając z bootowania.
blazeeq
Użytkownik

7   29-05-2016, 13:18   
Black napisał(a):W takim razie zamiast resetować ustawienia z poziomu systemu, skorzystaj z nośnika z W 10 Home i zainstaluj na czysto korzystając z bootowania.
To by oznaczało usunięcie wszystkich danych, tak? Flash Drive z W10 już się kreuje.
Zanim zacznę obciążać chmurę, widzicie jakieś inne wyjście?
Black
Ekspert

8   29-05-2016, 19:14   
blazeeq napisał(a):usunięcie wszystkich danych

Jeżeli masz coś ważnego to przenieś to na inną partycję i nic się nie usunie poza programami desktopowymi, resztę przywrócisz przy instalacji

blazeeq napisał(a):jakieś inne wyjście

Z twoich postów wynika że komputer woła o czystą instalację, więc to raczej będzie najrozsądniejsze wyjście

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group