Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Radykalne odchudzanie Windows 10
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
boferabo
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

1   07-10-2016, 23:11   
Edytuj ten post      Cytuj     
Na wstępie witam wszystkich jako zatwardziały linuksiarz 1

Od pewnego czasu jestem zmuszony pracować od czasu do czasu na Windows 10, którego używam w formie maszyny wirtualnej. Zauważyłem że przez ostatnie kilkanaście lat Windows przekształcił się z systemu operacyjnego w kombajn próbujący organizować połowę życia swojego użytkownika i ma w związku z tym swoje potrzeby. Mój problem polega na tym, że potrzebuję jedynie funkcjonalności systemu operacyjnego, a reszta dodatków nawet trochę mi przeszkadza zajmując cenne miejsce na dysku ssd albo przeprowadzając jakąś ogromną wymianę danych nie wiadomo z czym akurat jak się połączę z internetem przez telefon. Próbowałem szukać w sieci jakichś rozwiązań mojego problemu, ale trafiałem tylko na półśrodki - w postaci kasowania pojedynczych aplikacji czy wyłączania usług. Czy znacie jakiś bardziej całościowy opis jak zrobić z Windows 10 system operacyjny? Albo może ktoś z Was ma jakąś dobrą listę linków do takich półśrodków żeby mieć to w jednym miejscu i wiedzieć co można zrobić, a nie szukać na ślepo? Pamiętam że jako mały gnojek bawiłem się w odchudzanie Windows 98 (przez kasowanie różnych plików na chybił trafił) i potrafiłem go doprowadzić do stanu w którym zajmował kilkanaście MB i chodził (w miarę) jak burza. Obecne windowsy niestety włączają jakieś magiczne funkcje przywracania systemu jak im się za dużo pokasuje.

Podsumowując - potrzebuję Windowsa 10 zachowującego pełną funkcjonalność systemu operacyjnego (czyli głównie możliwość uruchamiania programów napisanych pod ten system) ale pozbawionego jak największej ilości dodatków (różne indeksowania, windows defendery, słynne telemetrie, mechanizmy przywracania systemu i co tam jeszcze mi nie przyszło do głowy, a specjaliści z Microsoftu wymyślili) i z możliwością aktualizowania systemu ale tylko na życzenie. Dobrze by też było żebym mógł takie modyfikacje przeprowadzić sam albo z pomocą jakichś skryptów/plików rejestru, które mogę przejrzeć, a nie przez zainstalowanie zmodyfikowanego przez kogoś systemu.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
gbbsoft
Przyjaciel
Offline

Reputacja: 60

2   08-10-2016, 15:52   
Edytuj ten post      Cytuj     
To zainstaluj sobie Server Core...
pionaj
Ekspert
Offline

Reputacja: 199

3   08-10-2016, 16:26   
Edytuj ten post      Cytuj     
boferabo
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

4   10-10-2016, 17:21   
Edytuj ten post      Cytuj     
pionaj: wygląda ciekawie, ale jak pisałem - wolałbym jakieś skrypty i narzędzia, które by mi odchudziły mojego windowsa, a nie cały system niewiadomego pochodzenia. No ale tu przynajmniej mam w jednym miejscu wypisane co można wywalic 1
pionaj
Ekspert
Offline

Reputacja: 199

5   10-10-2016, 17:44   
Edytuj ten post      Cytuj     
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group