Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Złomowanie samochodów Wrocław reolink warszawa
Valve Steam OS już zapowiedziany...
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Marynarz
Ekspert
Offline

Reputacja: 458

1   25-09-2013, 08:49   
Edytuj ten post      Cytuj     
resim

Firma Valve rozpoczęła ujawnianie swojej najnowszej ofensywy na rynku gier. Wiemy że ofensywa składać się będzie z trzech uderzeń, które ostatecznie mają okazać się elementami większej całości. Pierwszym elementem nowej układanki jest system operacyjny, przeznaczony dla graczy. Oprogramowanie to ma zamienić dowolny komputer osobisty (tzw. peceta) w platformę Steam Box. Jak to ma działać i czym jest owo oprogramowanie?

STEAM OS WEBSITE

resim

Nowy system operacyjny Valve to Steam OS to w rzeczywistości mocno zmodyfikowany Debian (Linux), którego ogołocono niemal do zera z wszystkiego, co uznano za zbędne z punktu widzenia gracza. Dodano natomiast autorskie kodery i dekoder wideo oraz audio, a także środowiska uruchomieniowe, czcionki oraz sterowniki dla popularnych kart graficznych, kontrolerów dźwięku i urządzeń peryferyjnych, związanych z grami. Uogólniając, Steam OS ma wszystko, czego miałby potrzebować rasowy gracz.

Firma Valve już w ubiegłym roku zapowiadała wyjście z dystrybucją gier poza platformę programową Microsoft Windows i ma plany pójścia kilka kroków dalej, w kierunku stworzenia własnej, domowej platformy rozrywkowej, która miałaby konkurować z konsolami do gier. Jako że Steam OS można zainstalować na każdym komputerze z procesorem opartym na architekturze x86, a więc także na najmniejszych konstrukcja typu Intel NUC, szanse na osiągnięcie rynkowego sukcesu wydają się co najmniej niezłe.

Na początkowym etapie Steam OS udostępnia funkcję strumieniowego przesyłania treści w domowej sieci. Dzięki niej komputer z systemem Steam OS można ustawić np. w pokoju dziennym, podłączyć do telewizora i grać na nim w gry, które w rzeczywistości uruchamiane są na którymś z domowych komputerów, także podłączonych do sieci. W Steam OS zawarto też możliwość współdzielenia gier z członkami rodziny czy najbliższych znajomych, a to za sprawą rozwiązania o nazwie Family Sharing. W systemie nie zabrakło między innymi kontroli rodzicielskiej i funkcji umożliwiających ograniczanie dostępu do wybranych treści użytkownikom, którym założono konta z ograniczonymi prawami.

W systemie znalazł się też odtwarzacz multimedialny, w którym można między innymi organizować i zarządzać bibliotekami muzyki, filmów i zdjęć, zapisanych we wszystkich popularnych formatach. Użytkownik będzie mógł zainstalować jedną z kilku przeglądarek internetowych, takich jak np. Google Chrome czy Mozilla Firefox. Valve podkreśla, że Steam OS został konkurencyjnie wyceniony względem systemów Windows, na kwotę 0 (w każdej walucie).

Valve zapewnia, że już w przyszłym roku dla systemu operacyjnego Steam OS pojawią się nowe gry, wśród których znajdą się najgłośniejsze tytuły. Ponadto firma zamierza w nim zapewnić dostęp do wielu multimedialnych usług, poprzez które można kupować, oglądać filmy czy słuchać muzyki.

źródło: pclab
Juji-PL
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

2   25-09-2013, 09:43   
Edytuj ten post      Cytuj     
Ciekawy news
Marynarz
Ekspert
Offline

Reputacja: 458

3   25-09-2013, 10:44   
Edytuj ten post      Cytuj     
Ma być to oparte na Linuksie więc open source, więc... pożyjemy zobaczymy 1
Marynarz
Ekspert
Offline

Reputacja: 458

4   25-09-2013, 13:16   
Edytuj ten post      Cytuj     
Nie tylko Ja chyba to zauważyłem 5
Antyhaker
Redaktor
Offline

Reputacja: 328

5   25-09-2013, 16:40   
Edytuj ten post      Cytuj     
Bez szału, wole standardową Fedorę + Steam.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group