Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Win 10 Pro Problemy po naprawie dysku.
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
viper80
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

1   23-07-2018, 22:44   
Edytuj ten post      Cytuj     
Witam,
Wieczorem wyłączyłem komputer a rano nie chciał się włączyć i był komunikat chyba o braku systemu. Okazało się, że na dysku C skończyło się miejsce, przełożyłem dysk do innego komputera, zrobiłem kilka gb miejsca i komputer uruchomił się bez problemu oraz wszystko działało do restartu. Po restarcie windows włączył sobie naprawianie dysku i po tym już zaczęły sie problemy. Gdy kliknę na np plik tekstowy na pulpicie to otrzymuje komunikat: "Nie masz uprawnień do otwarcia tego pliku. Skontaktuj się z właścicielem lub z administratorem w celu uzyskania uprawnień"
Programy z autostartu nie uruchamiają się ale mogę je uruchomić jak dam "uruchom jako administrator" Z ikon na pasku zrobiły mi się białe karteczki. Po restarcie kompa przez kilkanaście sekund są ikony na czarnym tle ale później ładuje się tapeta. Jak rozwiązać ten problem ?
Andrzej.K
Moderator
Offline

Reputacja: 317

2   23-07-2018, 23:42   
Edytuj ten post      Cytuj     
Hmm... wydaje się, że kluczowy problem to "komunikat chyba o braku systemu" - kończące się miejsce na dysku systemowym nie spowoduje komunikatu o braku systemu... zatem nie wiemy jaki był to błąd.. pytanie co robiłeś z dyskiem systemowym w obcym środowisku ???!!!??? 
Jak na moje masz uszkodzone deskryptory zabezpieczeń... pewnie żeby usuwać pliki wymuszałeś zmianę uprawnień. Nie wiem skąd przyszło ci do głowy, żeby robić takie rzeczy... temat należałoby zmienić na "Win 10 Pro Problemy po naruszeniu intergralności dysku".

Zacząłbym od przejęcia własności profilu i poprawienia ustawień zabezpieczeń, koniecznie z propagacją zmian w dół... i tak należałoby zrobić wszędzie tam gdzie grzebałeś z obcej maszyny. Tylko... jeśli to katalogi systemowe, to i uprawnienia trzeba robić z głową 2
Jeśli szkód nie ma dużo, to powinno dać się to naprawić...
viper80
Użytkownik
Offline

Reputacja: 0

3   24-07-2018, 12:12   
Edytuj ten post      Cytuj     
Pliki jakie wywaliłem to zdjęcia, które miałem w katalogu fotki na c wiec nic nie wymuszałem i nie ingerowałem w system. Tak jak napisałem wszystkie problemy zaczęły się po naprawie dysku przez system.
"Zacząłbym od przejęcia własności profilu i poprawienia ustawień zabezpieczeń" wydaje mi się, ze to jest sedno mojego problemu, napisz mi jak przejąć profil ?
Andrzej.K
Moderator
Offline

Reputacja: 317

4   25-07-2018, 22:12   
Edytuj ten post      Cytuj     
C:\Users\Nazwa_użytkownika i klikasz... Właściwości > Zabezpieczenia > Zaawansowane i tam zmieniasz właściciela...
Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!


Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.


Zaloguj się


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPortal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group