Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Win serv2008 r2 - blokada dostepu do internetu.
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
Tomixi1
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
1   07-08-2014, 18:51   
Edytuj ten post      Cytuj     
Witam.!

Mając konto administratora windows serv2008 jak mogę ograniczyć dostęp do internetu jednemu użytkownikowi?
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 314

1     0    
2   07-08-2014, 22:03   
Nie bardzo widzę taką możliwość w samym systemie... jedynie użycie narzędzi firm trzecich lub postawienie servera ISA rozwiąże problem... ale maszyny musiałyby być w domenie.
Tomixi1
Użytkownik

Reputacja: 0

0     0    
3   08-08-2014, 00:59   
Hmm no dobra poczytałem troszkę o ISA server bardzo ciekawe i myślę ,że się do tego zastosuję. Dziękuję za podsunięcie pomysłu. Tylko czy będę mógł zablokować cały dostęp do internetu? Bo wklepanie stron za bardzo mi nie pomoże. I czy jest możliwość blokada dla jednego użytkownika zdalnego pulpitu czy od razu dla wszystkich? Bo jeżeli jest taka możliwość to już sobie posiedzę poczytam głębiej przy instalacji i konfiguracji.

Pytam w celu zaoszczędzeniu czasu bo skoro ISA nie ma takich możliwości jest mi to nie potrzebne a późno dość i już nie mam siły siedzieć i szukać. No i rano trzeba przecież wstać do pracy 1!. Więc nie satysfakcjonuję mnie odpowiedź google.pl.

Pozdrawiam Tomek

EDIT:

A gdyby wykorzystać GPO ?

tutaj coś wyczytałem : http://wss.geekclub.pl/forum/watek/bloko...era,608949

Tylko nie wiem czy sobie poradzę z ustawieniem tego...
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 314

0     0    
4   08-08-2014, 16:57   
Hmm... blokada zdalnego pulpitu ???
Nie bardzo teraz kojarzę, co chcesz dokładnie uzyskać... opisz jakie masz środowisko (sieć, serwery, kliencie, domena ???) i co dokładnie chcesz zablokować... może rozwiązanie z podanego przez ciebie linku jest wystarczające...
[email protected]
Użytkownik

Reputacja: 1

0     0    
5   18-12-2014, 21:20   
Oczywiście , że na Isie możesz zablokować użytkownika, możesz zablokować grupę odpowiednie porty itp itd... Sam używam Isę i jestem w miarę z niej zadowolony. Na isie możesz zablokować rangę adresów , użytkowników i inne.. Dość duże możliwości taki domenowy firewall. 39

Jeśli nie chcesz instalować ISy :

Można zrobić taki myk dla mało domyślnych userów:
1. na końcówce w ustawieniach internetowych wpisujesz adres proxy 0.0.0.0
2. w zaawansowanych dodajesz wyjątek do witryn działających w lan np strona intranetowa
3. w gpedit w szablonach administracyjnych dla IE blokujesz wyświetlanie opcji narzędzia internetowe.
Lokalne strony w lan działają, brak dostępu do internetu.

Jeśli chcesz zablokować RDP możesz ustawić kto może łączyć się przez RDP - użytkownicy grupy. Możesz wybrać użytkowników w zakładce zdalny (użytkowników).

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group