Pasek boczny
Konto
Konto
Szukaj
Szukaj
Ustawienia
Ustawienia
Szukaj

Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie
Ustawienia
Przełącz na wersję mobilną
Motyw
Język

Windows 10 1809 - jak zmienić hasło administratora nie znając go ?
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subskrybuj ten wątek
adam1709
Użytkownik

Reputacja: 1

0     0    
1   11-01-2019, 19:55   
Edytuj ten post      Cytuj     
Witam, wczoraj zmieniałem jednej osobie hasło do admina poprzez Teamviewer, dziś nie pasuje... albo ja coś pochrzaniłem albo ktoś je zmienił, bo ta osoba pożyczała laptopa komuś przed zmianą(udostępniając go z hasłem admina) i po zmianie hasła, może korzystał z resetowania hasła - nie wiem - zakładam, że ja się pomyliłem. Innego sposobu niż ten 'popularny' nie znalazłem, nie wiem czy będzie działał, bo wszystkie tego typu są sprzed kilku lat: https://www.youtube.com/watch?v=Sa37YCnMdr0
Dodam, że w systemie jest także konto standardowe na które znamy hasło i można się na nie zalogować.

Pomagałbym jej w tym zadaniu zdalnie. Ja troszkę znam się na kompach, a tamta osoba kompletne 0, dlatego chciałbym jak najbardziej ograniczyć jej pracę w tym zadaniu(i jak najwięcej robić to przez teamviewer), bo ciężko mi będzie wytłumaczyć co ma zrobić, tym bardziej nie widząc co się wyświetla czy dobrze kliknęła itd. więc zna ktoś łatwiejszy sposób ?

Z chęcią bym sprawdził jeśli to możliwe, kiedy było zmieniane hasło do admina...
Może też pożyczyć od kogoś drugi laptop bym z kamerki widział co robi, ale może być zła orientacja obrazu...
Andrzej.K
Moderator

Reputacja: 317

1     0    
2   11-01-2019, 22:38   
Edytuj ten post      Cytuj     
Jeśli konto jest skojarzone z MS to tam jest opcja resetu hasła... można to zrobić on-line... innej, lokalnej metody na działającym systemie nie ma, bo system chroni te konta przed lokalnym zresetowaniem hasła (tak przynajmniej było we wcześniejszych wersjach).

Jeśli to konto nie jest skojarzone to pokazana na filmie metoda powinna zadziałać (to znana podatność z wielu wersji Windows), niestety wymaga fizycznego dostępu do maszyny.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć w temacie.
Dołącz do naszej społeczności!

Zarejestruj się
Posiadasz konto? Kliknij poniżej.

Zaloguj się

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Portal  Kontakt  Pomoc  Facebook 
© CentrumWindows
Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group